Skocz do zawartości

OPL Wojska Polskiego


11021979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
W latach 1990-1991 służyłem w 78 pr Op w Mrzeżynie jako dowódca obsługi. Na na fotce poniżej (2009-11-09 19:23:20) jest moja" wyrzutnia. Obok stoją Panowie (wtedy porucznicy) Orłowski i Miętki.

Pozdrawiam

Wilzken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W zeszlym roku mialem bardzo komiczna sytuacje podczas wycieczki rowerowej plaza od Mrzezyna wzdluz jednostki wojskowej, potem kocimi lbami" do Pogorzelicy.
Zaskoczylem wartownika pytaniem jak ominac jednostke wyjezdzajac z jej terenu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące jest z tymi ćwiczeniami w ZSRR, że mimo takich możliwości rakiety S-200, strzelano do celu ćwiczebnego na wysokości ylko" 8 km, a nie spróbowano na wysokościach ok. 30 km z celami poruszającymi się z prędkościami około 3000 km/h - jak SR-71.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer-wydaję się być,że nie chcieli odkrywać wszystkich kart.
pzdr.
ps.Nie ma co się oszukiwać-Na obecnym,czy też poprzednim etapie technologicznego zaawansowania,każde z mocarstw,ściągało z nieba to na co akurat miało ochotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z obiektów poruszających sie w górnych warstwach atmosfery-(amerykańskie,radzieckie)Nigdy nie były bezpieczne-wręcz wystawione.
Ale kto by ryzykował w czasie zimnej wojny,stratę tajemnicy technologicznej(gra czasami nie była warta świeczki)
pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
w 18 pułku w Jeleniej Górze byłem na szkółce w baterii gdzie szkolono nas na operatorów SSWN.Potem trafiłem do Bolesławca ale widzę , że inny jest numer pułku.Za moich czasów był to 66 pułk artylerii przeciwlotniczej , który wczesniej stacjonował we Wrocławiu - Leśnicy.Kiedyś się zgadałem z takim starszym sąsiadem z drugiej strony ulicy u którego kiedyś jakiś czas pracowałem i okazało się , że też służył w tym samym pułku tylko jeszcze we Wrocławiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie, że ktoś od lat celowo likwiduje po kawałku naszą armię, o ile mogę zrozumieć ze po stanie wojennym część obecnej elity politycznej ma do wojska osobiste uprzedzenia ale od tego czasu większość kadry się już wymieniła, pozostało trochę na najwyższych stanowiskach ale tych się nie rusza, zaprawdę dziwne, komu przeszkadzała armia zdolna do obrony kraju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w 2004 roku w CSSP w Koszalinie jako bażant :) ale w grupie radiotechnicznej :)

https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum24/sswn.jpg

ale to zdjęcie jakoś strasznie znajomo mi wygląda napisz Elandill gdzie cyknięte i w którym roku :)

trochę fotek mam :) ale to były czasy gdzie większość się cykało analogami nie to co teraz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę i ja swoją fotkę ze służby w Mrzeżynie... Przepraszam za jakość, ale gdy ja tam służyłem, to ten sprzęt był bardzo ajny", a my zdjęcia robiliśmy w głębokiej konspiracji:)
Pozdrawiam
Wilzken

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście budowa kompleksu dla zestawu S-200 Wega w Mrzeżynie w latach 80-tych była ścisłą tajemnicą. Pamiętam gdy budowano schrony dla wyrzutni i stanowisk dowodzenia to przez kilka miesięcy po terenie Mrzeżyna kursowały Krazy wywrotki i woziły ziemię ta teren JW za Rega. Nikt nie mówił dlaczego. Pamietam rodziny instruktorów i oficerów ZSRR którzy mieszkali na osiedlu. Kontakty z nimi były przyjazne i miłe choć byli widać bacznie obserwowani przez swoje służby specjalne bo zbytnio się nie spouchwalali z miejscową ludnością. Chodząc na grzyby mimo że pochodze z rodziny wojskowej zdarzyło mi się kilka razy być zatrzymanym przez służbę wartowniczą lub dyżurną. pod koniec lat 80-tych przejście plażą z Mrzeżyna do Niechorza było bardzo utrudnione. Plaża patrolowana była przez wartowników z psami i kazy kto znalazł sie na plaży na wysokości JW był legitymowany i zawracany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie