Jump to content

11021979

Forum members
 • Content Count

  235
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. ...To były chyba tylko garaże. Samolot by się tam chyba nie zmieścił...." To typowy schronohangar. SU-24 mieściłby się w nim, gdyż miał zmienną geometrię skrzydeł. W hangarze był przechowywany ze złożonymi skrzydłami. Mógł też być to hangar po MIG-21, które stacjonowały przed SU-24. Jedynie większe schronohangary budowane były dla SU-27 w Kluczewie i Chojnie. No ale wymagały tego wymiary samolotu.
 2. Dokładnie. Granit to określenie na specjalny magazyn-schron. Głównie budowane były do przechowywania ładunków tzw. specjalnych (jądrowych, chemicznych). W Szprotawie też znajdował się Granit dla stacjonującego tam pułku bombowego Su-24. przechowywano w nim spec-bomby (jądrowe).
 3. Kolego zyggy najlepiej jakbyś zamieścił fotkę tych jakby hangarów". Jak w pobliżu lotniska i okolicznym lesie to pewnie schrono-hangary dla samolotów Su-24, które tam stacjonowały.
 4. W 1985 roku weszły na uzbrojenie WP stacje toposferyczne R-412A do łączności na szczeblu operacyjnym. Zasięg między dwoma stacjami wynosił do 150 km, gdy zastosowano 3-4 stacje zasięg wzrastał do 450-500 km. Na zdjęciu stacja R-412A na podwoziu Ural 375
×
×
 • Create New...

Important Information