Skocz do zawartości

Rkm wz. 28 - podstawa przeciwlotnicza


Flanker

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko wtrącę. Odwiedziliśmy Muzeum w Sochaczewie, grzecznie bilet kupiliśmy, zapytaliśmy się ile za fotografowanie i... zaskoczenie. Nie. Przez całą wizytę chodziła za nami paniusia i pilnowała, abyśmy zdjęć nie robili... Kolejna prywatna kolekcja pana dyrektora, jak w MWP?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ckm Hotchkiss wz 15?
Odpowiedź znajdziecie w podręczniku: Nauka o broni" z serii Biblioteczka oficera rezerwy piechoty"
PS
(całkiem niedawno widziałem taką na znanym portalu aukcyjnym, i wcale nie był to mój egzemplarz, ani moich kolegów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dla piechoty
Odp.
Trójnóg wz 29 różnił się widełkami.
ckm Maxim 08 ma ...oś z pochwą na której osadzone są widły przy pomocy nakrętek."
lkm Maxim 08/15 ...jak lawetka do ckm jedynie w jarzmie zamiast półpierścieni są wycięte rowki do osadzenia karabina przy pomocy jego pierścienia jarzmowego. Ponadto jarzmo ma zacisk przedni i przetyczkę do utrwalenia zamocowania."
ckm Hotchkiss wz 14. Jak lawetka do ckm Maxim'a, jedynie widły są zakończone łożyskami czopów jarzmowych z zasuwkami."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie