Jump to content

Flanker

Forum members
 • Content Count

  146
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Aj, źle napisałem - powinno być ...wyglądają znajomo". Przepraszam
 2. Na ebayu jest fotka foto frankreich gefangene soldaten fahrrad pfered marsc Artikelzustand: Gebraucht aczkolwiek jeńcy nie wyglądają znajomo i iefrancusko"
 3. Witam - poszukuję kontaktu z osobami interesującymi się 86PP (stacjonującym przed wojną w garnizonie Mołodeczno), szczególnie z potomkami Jego żołnierzy. Jeden z moich dziadków był sierżantem w 86-tym. Zbieram zdjęcia, wszelkie informacje o Pułku - jeśli coś macie ciekawego, proszę - wrzućcie na forum. Pozdrawiam - Fl.
 4. Nie ma go na nim. Był celowniczym w plutonie ppanc., walczył, dostał się do niewoli 24 września. Był na liście ppor. Władysława Golika. Niewykluczone, że mógł zatem być w rejonie walk grupy generała Bołtucia i Jego śmierci pod Łomiankami Górnymi - ale tego niestety nie potwierdzi, bo nie żyje od wielu lat. Co do informacji o Pułku polecam książkę Sześćdziesiąty Szósty Kaszubski". Pozdrawiam - Fl.
 5. Ot, i mamy: http://www.odkrywca.pl/66-kaszubski-pulk-piechoty,662275.html#662275 A forum jest pod nazwą twierdzy... Zapraszam też na priva, by nie zaśmiecać wątku. Pozdr. Fl.
 6. Czołem Sławek1965, witam w klubie - mój Dziadek również tam służył. Na Odkrywcy swego czasu był wątek o założeniu stowarzyszenia rekonstruktorskiego 66PP, tam bodajże był też link na forum, gdzie m.in. trafiają się fotki. Pozdrawiam - Fl.
 7. Wiemy o przewożeniu broni maszynowej na samochodach i motocyklach (co wspomniano m.in. w tym wątku), wiemy o zakładaniu do rowerów rkm wz. 28 i ckm wz. 30, ale czy znane są Wam jakieś zdjęcia, bądź informacje o przewożeniu na rowerach innej broni maszynowej, np. mg 08/15? Czy takie coś mogło być praktykowane?
 8. Lata temu Kol. pieczarka (249 / 6) napisał (2004-07-15 21:27:00): tego co wyczytałem w watku "43 PSP w ręce niemieckie wpadły sztandary 25 PAL-u z Kalisza (foto), sztandar 54 pp Strzelców Kresowych z Tarnopola - miejsce jego ukrycia zdradził Volksdeutsch (okolice Iłży), na przełomie 1939/40 r. Niemcy znaleźli sztandar 66 pp z Chełmna/Grudziądza". Słyszałem, że sztandar 66PP wrócił po wojnie. Czy ktoś ma jakieś zdjęcie, rysunek tego sztandaru? Czy On jest w Muzeum WP w Warszawie? Pozdr. Fl.
 9. Już dotarłem do książeczki o 86PP, wiem zatem, że sztandar ocalał i jest dziś w zbiorach muzealnych. Dziękuję i pozdrawiam - Fl.
 10. Witam Koledzy - czy ktoś ma jakieś informacje o sztandarze 86 Pułku Piechoty (19 DPiech, walczył pod Piotrkowem Trybunalskim, resztki w ramach 19 Brygady pod Tomaszowem Lubelskim)? Pozdrawiam, Fl.
 11. Ot, takie maleństwo, dziś rzadkość i jak widać w dobrym stanie.
 12. Witam, też pracuję nad repliką, obmierzyłem i obfotografowałem dwie oryginalne sztuki. Kilka posiadanych detali zwymiaruję i wrzucę na dniach na forum.
×
×
 • Create New...

Important Information