Skocz do zawartości

2 hełmy wz.31 rekonstrukcja


Manierkarz

Rekomendowane odpowiedzi

I ta fotografia pochodzi z tego samego źródla co poprzednie. Forma nałożenia korka na hełmie z tej fotki podoba mi sie najbardziej i najbardziej zbliżona jest do korka z hełmu który posiadam ja. Widać na tych trzech fotkach kolosalne różnice. Ciekaw jestem w jakisposób nakładano korek na hełm z poz. 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Szanowni Forumowicze, Koledzy, Ci z większym doświadczeniem, do Was się zwracam. Przedwczoraj postanowiłem nałożyć trzecia warstwę szpachli na mój hełm. Z góry założyłem, że nie użyję ani odrobiny utwardzacza. Mija własnie druga doba od szpachlowania, a szpachla miękka. Czy ona zastygnie? Jestmoże jakiś sposób bez konieczności zdrapywania na utwrdzenie tej powierzchni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to własnie jest utwardzacz, żeby dodawać do szpachli. Prędko ci nie wyschnie, jeżeli już to będzie bardzo nietrwała. Do szpachlowania proponuję używać plastikowych szpachelek, do kupienia tanio w sklepach budowlanych. Używam ich i sprawdzają się w 100%. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to naiwnie pomyślałem, że jak nie dodam utwardzacza, to lepiej wymodeluję hełm, a tu już prawie tydzień i nie stwardniało. Będę pewnie musiał wszystko zdjąć, ale dzisiaj jak zajżałem na zaplecze, to wpadłem na pomyśł, aby rozpuścic w rozpuszczalniku ekstrakcyjnym odrobinę utwardzacza i ten hełm przemyć. Tak zrobiłem, a co tam, nie mam nic do stracenia. Najwyżej wszystko zdejmę i zacznę od nowa. Jutro będę wiedział. Dziękuję za opinię I wskazówki. Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wszedłem na zaplecze zrobiłem znak krzyż, nie żebym myślał, że to pomoże, ale tak na wszelki wypadek, nie zaszkodzi. Nie pomogło, szpachla jak miękka była tak miękka pozostała. Muszę całą warstwę zdjąć, ale nie dzisiaj. Dziękuję za uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Zrodził sie w mojej głowie jeszcze jeden pomysł, a mianowicie pomyślałem, aby ten mój hełm nieszczęsny wyszpachlowany bez utwardzacza upiec w piekarniku w sredniej temperaturze, ale pozostali domownicy nie wyrazili zgody zewzględu na ewentualny smród. Tak więc jutro zdzieram szpachlę i kładę od nowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i nie ostatni raz Wszystkich zainteresowanych. W sprawie hełmu bezposrednio nic się nie ruszyło, ale zacząłem przygotowywać posypkę. Zapraszam do udziału w temacie:
http://odkrywca.pl/korek-odpowiednia-granulacja-i-najlepsza-metoda-nakladania-,666058.html#666058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam Was drodzy forumowicze! W miniony piątek zdjąłem szpachlę do gołej stali i nałożyłem już dobra warstwę z utwardzaczem. Kolega dostarczył jeszcze swój hełm, tak więc mamy juz dwa hełmy poszpachlowane zewnętrznie. Częściowo nawet wygładzone, jeszcze nie dopieszczone, ale to juz niebawem. Nie wypowiadacie się ani słowem w sprawie korka. Każda opinia i wskazówka mile czytana. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam Was drodzy Forumowicze! Hełmy wyglądaja coraz bardziej wrześniowo", ale niestety muszę chwilowo zawiesić prace z powodów lokalowych. Dotychczas prace prowadziłem na zapleczu firmy, w której pracuję. Z powodów zapachowo-pyłowych musiałem pracęe wstrzymać. Szukam lokalu, jak znajdę i przeniosę warsztat, to dam znać. Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 1 year later...
Witam serdecznie Wszystkich.
Ja na razie nie posunałem się ani okrok, ale ogromne wrażenie zrobiła na mnie praca Tharysa. To prawdziwe cudo. Na nowo obudziłeś we mnie chęć dokończenia tego co zacząłem dwa lata temu.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie