Skocz do zawartości

Wybrzeże Francji, Belgia i Holandia - militarnie CZĘŚĆ DRUGA


skolcio

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując wyprawa trwała 2,5 tygodnia. 2 tygodnie we Francji, 2 dni w Paryżu i 2 dni na Belgię i Holandię.

Moją bazą wypadową na wybrzeżu było Port-en-bessin.
Co do kosztów - jest cholernie drogo. Za wejście do muzeum przeciętnie 5 Euro czyli ok 20zł a były i niektóre po 16 czyli 64 zł od osoby! (w obecnym przeliczniku, a według danych w czasie wyprawy wypadało by 72zł kurs euro wtedy wynosił 4,5.)
Benzyna była ok 1 euro za litr.
Na wybrzeżu jest bardzo wiele możliwości noclegów ale najlepiej na kempingu wynająć malutki domek. (bungalow)
Za dwa tygodnie w zależności od klasy kempingu za 4 osoby możemy zapłacić od 800 do 1050 euro. Najwięcej kempów jest koło plaży omaha. Ale można ich znaleźć mnóstwo praktycznie na całym wybrzeżu. Jeśli chcemy spać objazdowo (każda noc gdzie indziej to polecam we Francji, Belgii i Holandii sieć hoteli Etap) Są to hotele o nie najwyższej klasie ale można w nich spędzić noć w czasie dłuższej podróży. Znajdują się w większych miastach i przy autostradach.


Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, chciałby dokładniejsze zdjęcia lub potrzebuje namiarów. Proszę pisać, chętnie odpowiem.


A teraz proszę o Wasze komentarze i uwagi. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 209
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
witaj
Przerobiłeś trasę jaką ja przejechałem w 2004 i 2005 roku. Nie4samowite. W holandii polecam Driel gdzie lądowali Polacy i do dziś są wspominani.I cmentarz w Bredzie gdzie leży gen. Maczek ze swoimi żołnierzami. Ciągnie mnie tam jak cholera. We wrześniu jadę na obchody 65 rocznicy Market Garden. Też mogę coś pomóc tym co chcą się tam wybrać
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Uzupełnieniem do zdjęcia czołgu Panzerkampfwagen VI Tiger II, zwanego Tygrysem Królewskim, stojącego w La Gleize, Belgia
jest ten artykuł (en): The Restoration of 213.
http://www.ss501panzer.com/213_restoration.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu autem objechaliśmy w cztery osoby kawał Normandii i Bretanii. Mieszkaliśmy we własnym namiocie na kempingach. To zdecydowanie najtańsza forma, płaciliśmy łącznie za pitch (plac+auto ) + 4 osoby średnio 30 EUR. To były kempingi z basenem, ale najtaniej jest na kempingach miejskich municipal".Są czyste i zadbane, ale bez fajerwerków (basenów, sklepów).Trzeba szukać na turystycznych stronach miast.
Druga ważna sprawa: termin podróży.W Normandii Wysoki Sezon" to z reguły od 7 lipca do 20 sierpnia i ceny skaczą do góry jak szalone. My byliśmy od 21 czerwca do 6 lipca.

Wszystkie miejsca związane z inwazją 1944 są doskonale oznaczone, charakterystyczne drogowskazy z daleka kierują do znanych miejsc. Miło było widzieć w wielu miejscach np w Arromanches (Gold Beach) oraz na Juno Beach wśród innych alianckich flag polską biało-czerwoną.
Bardzo ciekawe miejsce: Pointe du Hoc http://odkrywca.pl/galerie.php?nazwa=374
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
Na początku sierpnia po powrocie z Francji zamierzam zamieścić trzecią część tematu opisującą rejon Pas-de-Calais. Fortyfikacje, muzea oraz miejsca warte odwiedzenia. :) Podobnie jak w poprzednich tematach, wszystko będzie udokumentowane zdjęciowo, a jest tutaj co zobaczyć. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie