Skocz do zawartości
  • 0

Tarcza z cyfrą 7. Pachnie XIX wiekiem...


danieloff

Pytanie

Witam! Dzisiaj trafiła mi się zagadkowa tarcza z cyfrą 7. Wyszła w zasadzie bez kontekstu na pozycjach z 1944, ale w okolicy starego traktu, towarzyszyła jej też monetka 5 groszy polskich z 1822 roku. Tarcza jest solidnie wykonana, z tyłu ma ślady zaczepu, posiada też dziurki do przyszycia tarczy do ubrania lub jakiegoś elementu wyposażenia. Pokryta jest piękną, gładką warstwą szlachetnej patyny, niemal jak szkliwem. Pozostaje tylko pytanie - co to dokladnie jest? Gdzie było noszone? Emblemat z numerem pułku? Z ładownicy, pasa od bandoliera, czaka? XIX wiek nie jest moją specjalnością, liczę na pomoc kolegów bardziej obeznanych w XIX-wiecznym umundurowaniem i ekwipunkiem. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Wam koledzy, przyznam, że ostatnio musiałem już trochę odpocząć od tematu tarczki, stąd to zapomnienie. Skupiłem się na analizie historyczno - terenowej nowych miejsc do poszukiwań, ale z chęcią po kilkudniowej przerwie wracam do mojej tarczki, która codziennie przypomina mi z gablotki - zidentyfikuj mnie, zidentyfikuj...":-)
Dzięki za informację, pni, czekam więc na tę rycinę, może kol. Ostoja pomoże wkleić ją do wątku.
Tak na marginesie - koledzy z Rosji skłaniają się ku tezie, że tarczka jest wojsk polskich lub litewskich w służbie Napoleona, niestety nie przytaczają konkretnych dowodów, ale myślą nad tematem.
Link: http://ww2.ru/forum/index.php?showtopic=112304&st=0&gopid=1190308&#entry1190308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dani, chętnie wrzuciłbym temat na francuskie Forum, tylko niestety nie znam tego języka. Zdążyłem za to poznać kilku Francuzów i wiem, że wrzucenie posta w jezyku angielskim pozostanie na 99% bez odpowiedzi... Chyba poproszę Wyra, deklarował mi onegdaj pomoc w tym pięknym języku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie