rjp71 Posted July 3, 2009 Author Posted July 3, 2009 Ciekawa wypowiedź ze strony przedstawiciela rządu Ukrainy http://konflikty.wp.pl/kat,1020229,title,MSZ-oburzone-porownaniem-polskiej-policji-do-gestapo,wid,11283600,wiadomosc.html?ticaid=18518
lefa Posted July 3, 2009 Posted July 3, 2009 Ale czemu Nasi Wielcy znowu mówią o hitlerowcach a nie o niemcach?
rjp71 Posted July 3, 2009 Author Posted July 3, 2009 Równie ciekawe" są komentarze jakiegoś ukraińskiego nacjonalisty.
krecik wz. 65 Posted July 3, 2009 Posted July 3, 2009 Niedługo wystąpią o odszkodowania dla członków sotni Stacha , Bira , Hrynia i pomniejszych bandytów...A Renowi każą postawić pomnik...Ehhh - co za czasy !
zimmermann Posted July 3, 2009 Posted July 3, 2009 Nie tak dawno nasi wielcy jezdzili wspierac aszych braci ukraińców" w ich ciężkich chwilach, powiewajac pomarańczowymi chorągiewkami i przemawiając na wiecach i demonstracjach, zapewniając o naszej wspólnej miłości między narodami.Ale ta lipa długo trwac nie mogła.Teraz widać jak jest naprawdę.
H2HSnake Posted July 5, 2009 Posted July 5, 2009 właśnie wróciłem z Częstochowy z XV Międzynarodowego Kongresu Kresowian, jak zwykle włos się jeży na głowie i pięść zaciska, z ciekawostek przytoczę co powiedział europoseł Zapałowski z którego inicjatywy na forum unijnym pojawiła się rezolucja o potępieniu OUN UPA jako organizacji zbrodniczych,i nazwaniu ludobójstwa po imieniu na 54 polskich europosłów poparło ją tylko 20!!!! natomiast cała reszta z wielkim zaangażowaniem poparła rezolucje, żeby głód na Ukrainie nazwać ludobójstwem...pojawił sie też krótki raport o ukraińskich nacjonalistycznych organizacjach młodzieżowych przygotowujących swoich adeptów do działań antypolskich i wychowujących ich w nienawiści do Polski w jednej z takich formacji jest córka Juszczenki.
krecik wz. 65 Posted July 5, 2009 Posted July 5, 2009 A czytał któryś z nich łuny w bieszczadach" Gerharda ?Pewnie nie ...a szkoda !
41pp Posted July 6, 2009 Posted July 6, 2009 krecik wz. 65A chcesz za posiadanie tej książki dostać 3" bez zawiasów" !!PozdrawiamGW
8total4 Posted July 6, 2009 Posted July 6, 2009 krecik, darujmy sobie propagandówki na rzecz trzeźwego myślenia..Są inne, mądrzejsze publikacje, które można polecić..wracając do tematu - Nasi posłowie jak zwykle się popisali..Nic dziwnego, skoro 99% jest ograniczona, albo czerpie wiedze z źródeł mało rezolutnych i nasyconych propagandą...Tutaj ważna jest świadomość i szeroko otwarte oczy, a nie szemranie" między sobą..Dążenie do poprawności politycznej, w tym przypadku jest troche nie na miejscu..pozdro!
41pp Posted July 6, 2009 Posted July 6, 2009 total, ile tam propagandy jest to jest, a ile faktów, to faktów !!A co teraz, w Najjaśniejszej, nie ma propagitki" !!!!PozdrawiamGWDawid trzeba pomyśleć o kolejnej wyprawie" na Mstów !!
41pp Posted July 6, 2009 Posted July 6, 2009 I jeszcze jedno, aby rzeźwo" oceniać Naszą Najnowszą Historie, to trzeba być, pod wpływem".Pozdrawiam.GW
motylanoga Posted July 6, 2009 Posted July 6, 2009 Niestety, to wszystko w imię poprawności politycznejJakkolwiek daleki jestem od wszelkich nienawiści na tle narodowościowych to trochę przesadzili...
Erih Posted July 6, 2009 Posted July 6, 2009 Przepraszam , czy to ma znaczyć że fakt iż Józef D. dokonał ludobójstwa na Ukraińcach wschodnich w 1933 unieważnia fakt iż Ukraińcy Zachodni w 1942 dokonali ludobójstwa na Polakach ? Nie ogarniam tej kuwety...
H2HSnake Posted July 7, 2009 Posted July 7, 2009 Żaden człowiek o zdrowych zmysłach tego nie ogarnia bo to nie ma sensu i jest grubymi nićmi szyte.
grba Posted July 7, 2009 Posted July 7, 2009 W latach 30-tych politycy ukraińscy przede wszystkim z UNDO wobec wydarzeń dziejących się na Ukrainie Sowieckiej (rozkułaczanie, kolektywizacja, wielki głód) zdecydowali się na normalizację stosunków z państwem polskim i zawarto ugodę. Ukraińcy uzyskali reprezentację w sejmie i w senacie włącznie z laskami wicemarszałków, planowano autonomię.To porozumienie było kontestowane przez OUN, która zaostrzyła swoją działalność terrorystyczną, a to wywołało nieprzemyślane akcje rządu polskiego, ale dopiero po śmierci Piłsudskiego w 1938r. (np. niszczenie cerkwi), a to skutkowało, że umiarkowani politycy ukraińscy uznali porozumienie z Polską za nieistniejące, chociaż większość z nich okazało lojalną postawę wobec Polski w trudnym roku 1939.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.