Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem mężem zaufania w komisji wyborczej z ramienia Komitetu Obywatelskiego. Cały dzień w komisji a potem liczenie głosów do nocy. Rejon był nasycony zwolennikami starego systemu. Jednostki wojskowe i osiedla zamieszkiwane przez rodziny żołnierzy służących w LWP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dziwnie składa, że z tamtego dnia niewiele pamiętam.
Musicie mi wybaczyć, bo w moim wieku skleroza niestety już swoje robi. Na pewno byłem mocno podekscytowany, ale szczegółów niestety już nie pamiętam. Przed wyborami byłem mocno zaangażowany w prowadzenie kampanii propagandowej na rzecz Komitetów Obywatelskich [z racji dość wysokiej funkcji jaką pełniłem w solidarnościowych strukturach tzw. wiodącego zakładu pracy], ale też już niewiele z tego pamiętam...
Za to zapamiętałem dokładnie [ironia losu?] dzień po wyborach, jak to prawie biegiem zaraz po pracy udałem się prosto pod lokal wyborczy, aby sprawdzić wyniki wyborów.
Stało już tam kilkadziesiąt osób, które z nieukrywaną radością komentowało te [bardzo korzystne dla Solidarności] wyniki. Dołączyłem do tej grupy i wspólnie, a zarazem głośno komentowaliśmy asze" zwycięstwo. Aż tu w pewnym momencie podeszła do nas jakaś kobieta [chyba dyrektorka szkoły z naprzeciwka] i prawie płacząc wieściła jeszcze będziecie płakać na Solidarność". Śmiechem to żeśmy ją wtedy prawie zabili".

W połowie 1992 roku trzasnąłem z hukiem monumentalnymi drzwiami w sali konferencyjnej, w której odbywały się regularne, cotygodniowe spotkania KRH Solidarność. Bo nie OTAKE POLSKIE CHODZIŁO"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he Pomsee, ja już dawno temu stwierdziłem, że podejrzanie często mamy bardzo zbliżone poglądy na ten świat.
Czyżby podobne życiorysy [doświadczenie życiowe] determinowały nasze poglądy?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie