Jump to content

Dziura


czarnykot

Recommended Posts

Wypełniona jest wodą, saperka bez problemu zanurkowała cała aż po rączkę i jeszcze miała luz, jak znajdę trochę wolnego to spuszczę tam magnes. Spotkaliście się z czymś takim? Może po prostu tam kiedyś studnia była?:)

Link to comment
Share on other sites

Podobne otwory na polach zdarzały sie w mojej okolicy w 2-3 lata po badaniach geologicznych w miejscach odwiertów. W odwierty te były zakładane małe ładunki wybuchowe które były potem odpalane a rozstawione na polach czujniki mierzyły głębsze pokłady i na podstawie tego określano jakie pokłady są głębiej. Odwierty te później zasypywano ale tak jak pisałe po kilku latach w niektórych miejscach wychodziły na polach podobne otwory jak na zdjęciach. Być może to po tym, może tam też przeprowadzano takie pomiary. Jak się nazywają takie pomiary - nie wiem ale chyba jakoś geosejsmiczne czy jakoś tak.
Link to comment
Share on other sites

Znalazłem podobny przypadek:

Zdjęcie to przedstawia dziurę w ziemi, nie została ona zrobiona przez człowieka, nie powstała ona również wcześniej w sposób naturalny. Gospodarz pola jest mocno zaniepokojony swoim znaleziskiem i nie należy się jemu dziwić, prawdopodobnie poprzedniego dnia orał pole traktorem i dziury nie było.
Zwykle znajdowane w różnych częściach świata dziury są średnicy 30-50 cm oraz 5 do 8 metrów glębokosci i aby bylo śmieszniej u dolu rozszerzają się, a w przekroju podłużnym zbliżone są do wyglądu znaku J", zakrzywiają się. Wokoło otworu nie ma śladów wybranego urobku, a technologia wykonania otworu plazmowego odwiertu" jest naszej cywilizacji nieznana.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information