Skocz do zawartości
  • 0

maska luftwaffe...


emilwkpg

Pytanie

niewiem czy to dobre miejsce na taki watek xD ale gdzies trzeba . potrzebuje fotek masek luftwaffe ... i pytanko mam : te maski mialy rozne kolory np niebieski zielony itp. byly rozne kolory i gumy i malowania... czy to mialo jakies znaczenie? ... np. moja jest z czarnej gumy i pomalowana jest na... czerwono xD niewiem czemu... jedyna jaka mam z czerwona farba. jak dobze pujdzie to dam foto. pozdro ziomki i za info bardzo dzieki :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego lina_90 co o tej maski malowanej na czerwono to możliwe że jest to przemalowane,jak napisałem przeczytałemgdzieś kiedyś" ze to po straży pożarnej ale informacja niekoniecznie prawdziwa.Tak z własnej ciekawości-z tego co widać na zdjęciach to farba kładziona na goły metal i niema pod nią żadnej innej,w środku też malowana więc dziwi mnie komu chciało by się tak bawić,niech kolega emilwkpg wypowie się o jakości malowania,jeśli są ślady po pędzlu i uwalane sąsiednie części to sprawa jasna.Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno xD luftwaffe latali samolotami... wiec po h .. im maski"

Personel latajace to tylko mała (w zasadzie chyba najmniejsza)częśc żołnierzy Luftwaffe (jak zresztą wszystkich sił powietrznych).
Aby jeden niemiecki experten mógł latać, potrzeba było całych tabunów szaraczków, którzy mu jego samolot zatankują, uzbroją, pomogą pasy w kabinie zapiąć, a w razie czego maszyne naprawią i połatają. Ktoś też musi zadbać, aby miał co do gęby włożyć i jakiś dach nad głową zapewnić. Wszyscy ci ludzie należeli do Luftwaffe. Podlegała pod nią też artyleria przeciwlotnicza. Dolicz do tego spadochroniarzy (po Krecie używanych jako zwykła piechota) i jednoski polowe Luftwaffe, uformowane pod koniec wojny z personelu, który z braku samolotów nie miał już nic lepszego do roboty i również pogonione na front.

Wszyscy ci żołnierze mieli psi obowiązek posiadać maskę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru niebieskiego to sprawa nie wyjaśniona do dziś,zależy w co kto wierzy:)
http://www.mp44.nl/equipment/gas_mask_2.htm
Opis z tej stronki:
Like with so many items, there is ofcourse a lot of variation in masks.
The M38 was produced in green and black, and sometimes both M30 and M38 masks are
encountered with blue metal parts.
This blue painted metal is somewhat confusing: some believe it to be a sign that the metal parts have a high concentration of iron,
while others believe it to be a sign that these masks were given to german uniformed organisations other than the Army.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no noo ladnie :)) cos ciekawego ktos napisal .dzieki chlopaki.a macie jakies foty takich masek ziomkow z luftw. ?bo w sumie chcialem tak z ciekawosci zobaczyc jak sie prezentuja. w sumie myslicie ze ktoras z moich na fotkach jest luftwaffe lub kriegs? ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ,,emilwkpg'' to się czegoś najarał? Bo tak niby po polsku gadasz niby nie. Po 1 słownictwo, po drugie ortografia. Mamy tak piękny język, nie róbmy z niego gwary ludzie kochani no. Odnośnie maski. Nie jest powiedziane ,że mogła służyć luftwaffe czy straży pożarnej III Rzeszy. Po wojnie Masa takiego sprzętu walała się wszędzie więc bardzo prawdopodobne jest ,że została przejęta przez naszych rodaków z OSP. Był to bardzo popularny zabieg np jeśli chodzi o hełmy niemieckie, szczególnie luftschutz. Kilka razy spotkałem się już z tak przemalowanymi maskami i jak do tej pory ze źródeł do jakich udało mi się dotrzeć maski z którymi miałem styczność (chodzi o te pomalowane na czerwono) służyły w OSP.

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy to dobre miejsce na taki watek xD ale gdzies trzeba . potrzebuje fotek masek luftwaffe ... i pytanko mam : te maski mialy rozne kolory np niebieski zielony itp. byly rozne kolory i gumy i malowania... czy to mialo jakies znaczenie? ... np. moja jest z czarnej gumy i pomalowana jest na... czerwono xD niewiem czemu... jedyna jaka mam z czerwona farba. jak dobze pujdzie to dam foto. pozdro ziomki i za info bardzo dzieki :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie