Skocz do zawartości

Odkrycia naszej ekipy 2009r


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 246
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Taka oto ozdoba wysokość ok 5 cm, nie wiem od czego dość mocno spatynowana, ciężka, bardzo dokładnie wykonana.

Oprócz tego były jeszcze 4 łuski myśliwskie i ogólnie śmieci!
Po polach niestety chodzić nie szło bo znowu zamarzły!

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stg1971: nie każdy trafia pieczęci komandantur III Rzeszy wiec wybacz, ale lepiej przemilczeć niż jeździć komuś po wątku..

Gniewkos: twoj guzik pochodzi z końca XIXw, i jest to raczej guzik wojskowy.
Nie jest on guzikiem SS czy HJ ale obaj wiemy na czym można uczyć się histori.. ;o)
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żle mnie zrozumieliście,po co wrzucać na forum jakiś kawałek blaszki miedzianej ,albo guziki groszkowe,to wychodzi wszędzie,co kilka miesięcy walę z takim złomem do skupu.jak kogoś uraziłem to przepraszam,ale forum spada jak takie coś się daje,każdy z nas woli oglądać coś ciekawego.ja tez takie sprawy trafiam,pozdrawiam,stg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami g... pokazujecie, a wchodzicie i śmiecicie tutaj... jak wam się nie chce patrzeć na to co pokazujemy to do góry jest taki przycisk w przeglądarce strzałeczka w lewo zapraszam do naciśnięcia i spokój...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby nie mowili ze w wątku mało fajnych fantów (chociaz tak nie jest) to dorzucę coś od siebie, bo Was lubie Chłopaki :)

Oficerski IIRP - jeszcze ciepły"..
Z ciekawą a zarazem tragiczną historią...

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
jak już napisał mój kolega ...do góry jest taki przycisk w przeglądarce strzałeczka w lewo zapraszam do naciśnięcia i spokój...
Dlatego też komu się nie podoba lub uważa,że to śmieci,których kopie się na tony to niech nie zużywa sobie klawiatury i tu wcale nie zagląda-bo po co jak to przecież śmieci?Najlepiej założyć swój wątek i pochwalić się jakie to SUPER fanty wyszły.
A ja dalej będę się cieszyć z każdej groszówki międzywojennej bo na niej jest prześliczny orzełek.
W dodatku wpisy takich ludzi jak 8total4,kopijnik,danieloff,f35jsf,R51 i wielu innych o których teraz chwilowo zapomniałem,sprawiają mi wiele radości,kiedy mogę dowiedzieć się czegoś nowego od nich,bo ich wiedza w dziedzinie staroci przewyższa moją.Jestem Wam bardzo wdzięczny za pomoc w identyfikacji rzeczy,które dla wielu są śmieciami,a ja po prostu ich nie znam.
Także chłopaki nie przejmować się wrzucać Wasze fanciki nawet jak ich macie na tony :)

Kolego Bocianie poproszę o małe sprzątanie mojego wątku (szkoda że założyciel wątku nie ma możliwości edycji)

Na koniec poproszę grzecznie:
-JEŚLI NIE PODOBA CI SIĘ MÓJ WĄTEK TO GO OMIJAJ SZEROKIM ŁUKIEM MYSZKI
-dziękuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniewkos ta część na górze z paskowatymi równoległymi otworami nie wydaje mi się żeby była od harmonijki ,znajduję to na co 3 ,4 wykopkach wątpie żeby tak dużo ludzi gubiło harmonijki a zawsze jest w tym samym stanie sama blaszka ,wydaje mi się że to jakiś element pocisków artyleryjskich chociaż powinno być łukowate jak pierścienie wiodące ,może ktoś coś wie sam jestem ciekawy.

Tak trzymać chłopaki ,czasem coś co wygląda niepozornie może okazać się czymś bardzo ciekawym kiedy właśnie ktoś o takiej wiedzy jak te osoby które wymieniłeś poniżej Roadrunner opisze jego pochodzenie i zastosowanie wtedy coś niepozornego staje się nam bliższe czasem nawet bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arseon mam już co do tych blaszek teorię, i nie są to pozostałości harmonijki, a tym bardziej element pocisków.
1. We wsi mojej dziewczyny(5 domów pomiędzy lasami i polami) musiał by mieszkać, ktoś kto grał na harmonijkach i co wyszedł na grzyby to gubił:)
2. Na terenach po których zacząłem chodzić nie padł ani jeden strzał podczas wojny, no chyba że myśliwski o pociskach artyleryjskich nie wspominając.

Moja teoria jest taka, iż są to blaszki do przywieszania kubeczków na żywicę do drzew.

pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie ma osoby która by nie nacięła się na owe laszki" w lesie, my potocznie nazywamy je charmoszki". Do czego mogło służyć trza by spytać sie może starszego leśniczego, nie zmienia to faktu że pioruństwo ładnie bije i gdy pojawia sie nam uśmiech na twarzy bo sygnał ładny naszym oczom ukazuje się owa blaszka i K... znów J... charmoszka ;) he he. Pozdrawiam atb22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniewkos.Ja tam widze płyte od budzika,obok stroiki od harmoszki-te większe,Te mniejsze chyba organki.wzmocnienie obcasa buta -nad płytą. A blaszki do żywicy,każdy chyba wie jak wyglądają.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas jest pamiątką po pewnym Majorze poległym we Wrześniu`39r (ten został w domu - na wojnę zabrał pewnie nowszy).
Ja zostałem nim obdarowany przez Osobę , która udziela mi także wsparcia wiedzowego i mentalnego, a czasem pisze na naszym forum (pozdrawiam Pana G.W.:)..
Obiecuję się nim opiekować dopóki starzczy sił.
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt grają pięknie, a czy wychodzą wam blaszki zielone cienkie, takie bardziej jakby ktoś z arkusza odrywał po kawałeczku i rozrzucał? bo u mnie tego też pełno wszędzie jest z Maćkiem gadaliśmy i u niego też i nikt nie wie od czego są...

pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie