Skocz do zawartości

Pojazdy z Breslau


Fanatyk tygryska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,
właśnie do wersji ze szlakiem bojowym spod Stalingradu nie pasuje sprzęt bojowy. Koła są lane i gumowe, więc koledzy mają rację że to wersje z roku 1944. Może załogi były wcześniejsze? Miny samobieżne typu Goliath" w kolekcji Arsenału są dwie (jak pisałem wydobyto dwa pojazdy), ale w ekspozycji widziałem jedną lepiej zachowaną (eksponowana pod schodami, nie wiem jak jest teraz, bo już od 2 lat jestem w UK). Ciągników Sd.Kfz.10 używano w FB z pewnością, bo to dość popularny pojazd holujący działka 20 mm, których było trochę w Twierdzy. Z chęcią pospekulowałbym co jeszcze można by znależć w magazynach czy liniach naprawczych zakładów FAMO Breslau.
Pozdrawiam
Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie chodzi tutaj o czolg lecz o bohatera Zwiazku Radzieckiego ktorego szlak bojowy zakonczyl sie w breslau. Jego czolg ktory stoi na cokole przy cmentarzu dostal z panzerfausta na ul. Gajowickiej. O tym zdaje sie Majewski pisal. Pamietam ze kiedys mialy jeszcze numery taktyczne na wiezach wymalowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat FAMO jest ciekawy,ale raczej nie do weryfikacji bo ostatnio byłem z kolegą i na terenie firmy praca wre pod logiem de laval a i ochrony dużo ale naokoło są ogródki działkowe i lasek tam można zawsze szukać szczęścia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciu - to mi nie wyglada na koło" od czołgu , a raczej na jakis element windy ( bęben na którym obracaja sie liny ..no sam nie wiem jak to nazwac - w każdym razie element jekiegos urządzenia wyciagowego !? .. )..hmm..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie znane ( ale tu w lepszej roździelczosci ),oczywiscie pozowane, zołnierze biegną w miejscu usunięcia barykady. Armaty przygotowane do strzelania na wprost ( ul. Halllera ). Plac Powstańców Sl. w głębi po lewej Budynek EnergiaPro, po prawej ( niewidoczny i nieistniejący obecnie ) Etablissement Friebeberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden Goliat stoi w muzeum ;Sapera; ,przynajmniej stal tam 30 lat temu.
Museum musi nadal istnec poniewarz ekspozycja stala na wolnym powietrzu nadal stoi,przejezdzam czesto tamtendy ale nigdy niemam czasu tam zajzec.
15 lat temu lerzalna Krakowskiej T34-46 pociety na drobne kawalki, pewnie zdjety z pomnika w jakiejs sowieckiej jednostce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)))
Właśnie wróciłem z warsztatu. Generalnie kadłub ukończony już w 90%. Powoli mogę przystępować do konstruowania układu jezdnego. Najświeższą fotkę wrzuciłem na DWS.
Najgorsze, że zimno w warsztacie i paluchy grabieją :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie