Skocz do zawartości

to się w skupie ucieszyli :)


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego don koyotte.Zepsutej Frani,która dla Ciebie jest śmieciem nie przynosisz specjalnie do domu aby ją póżniej opchnąć w skupie złomu.Jeżeli dla kopacza09 łuski są nic nie wartym śmieciem po co je targa do domu?Pachnie mi tu zwykłym złomiarstwem do którego próbujecie dorobić jakąś ideologię.Idąc tym tropem zniszczmy wszystko co było kiedyś metalową masówką-balustrady starych mostów.ogrodzenia nieistniejących cmentarzy.metalowe schody 100 letnich fabryk.Zróbmy w to miejsce''piękne''plastiki a to co jeszcze zostanie zalejmy betonem...
Jeżeli te łuski są dla Was nic nie wartym złomem-zostawcie je w lesie,po co przynosicie to do domu?
Czy z takim samym samozaparciem wynosicie z lasu odłamki,których w niektórych miejscach jest zatrzęsienie?Zdarza sie sporo mosiężnych,są zwykle większe i cięższe od łusek a i w skupie grosiwa wiecej dadzą
Skupcie się może na tym-przynajmniej w lesie będzie czyściej,a łuski zostawcie dla tych których nawet takie znalezisko cieszy.Jest spora grupa poszukiwaczy dla których wartość materialna tego co znajdą nie jest najważniejsza,których cieszy byle plomba,łuska czy groszek.Dla których najważniejsze jest obcowanie z historią nawet w postaci destruktu łuski czy wygiętej łódki.
Pomyślcie też czasem o tych''innych''
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dziecinada dziecinada dziecinada kolego płomyk naiwności.

Szanuje każde poglądy ale gardzę tymi którzy gardzą innymi kolego walizken

Powiem tak dla mnie historia to ludzkie losy i kartki papieru , a nie łuska. Myślisz ze jak znajdziesz łuseczkę to jesteś odkrywcą historii ? Nie ! Jesteś tylko znalazcą łuski

A tak miedzy Bogiem a prawdą chcecie zostawić dla przyszłych pokoleń to oddajcie wszystkie swoje fanty z ziemi państwu bo to ono jest prawnym właścicielem tych że przedmiotów. Właściwe organy powinny przekazać to muzeom, to jest gwarant edukacji historycznej. A nie gromadzić w domowej szufladzie czy pozostawiać w ziemi bo nikt nie ma pewności co do intencji przyszłego znalazcy.

Szkoda gadać !

A obrońcom historycznej wartości złomu mosiężnego polecam zbierać kaskę odkupywać co uważacie za cenne. Nie gadać, nie zrzędzić, nie psioczyć na innych tylko wsiąść sie do roboty i łazić po złomach i składach metali kolorowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płomyk jak nie ma u ciebie łusek , to jedz tam gdzie są . nic prostszego , wystarczy tylko chcieć ...łuski do lebela są na alledrogo . nie przedstawiłeś w tej dyskusji jednego argumentu , aby łuski nie jechały do huty . powtarzasz jak nakręcony jedno i to samo , tylko nie koniecznie na temat :)). stwierdziłeś , że prawdopodobnie nie mam pojęcia kiedy wybuchła wojna , że jestem młodym najaranym gościem ze świeżą wykrywką . podsyłam jedną z naprawdę wielu fotek , którymi mógłbym się tu pochwalić . oczywiście fotki dotyczyły by tylko moich trafień . no ale powinna chociaż ta dla ciebie młody człowieku starczyć ... jeśli nie wiesz co to , zapytaj starszych kolegów
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o łuski .
ktoś tu kiedyś wyznaczył pewne szablony myślowe , który utrwaliły się i są mocno zakorzenione i pielęgnowane w niektórych głowach .
łuski nie zabierać na handel , zostaw w ziemi dla potomnych " i non stop rozmowa kręci się wokół tej opcji .

niektórzy są bardzo młodzi w tej branży , ja też kiedyś podniecałem się łuskami . byle pierdoła przyniesiona z pola traktowana była jak coś wyjątkowego . teraz trochę więcej luzu ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wielcy KOLEKCJONERZY - jak tacy ach i och jesteście to dlaczego zbieracie coś co powinno być w muzeum ? moze już dziś powinniście przygotować paczuszki z drogocennymi świadectwami historii i wysłać do konserwatora/archeologa/muzealnika ? Coś tu jest nie tak ! skoro tak bardzo chcecie innych piętnować najpierw popatrzcie na siebie. Może inaczej... niech podniesie palec ten co ani jednej takiej łuseczki nie posiada a zabierał głos w tym temacie ? i co ... cisza będzie ? a może nie wierzycie w moje słowa ? może trzeba do odpowiedniego urzędu na piśmie wystąpić o opinie czy 18 kg łusek jest ważnym zabytkiem na naszych ziemiach ? Boje się że niedługo zaczniecie kapsle po wódzie zbierać .. bo teraz to już nie takie same jak 20 lat temu ( tak... ich ilosć jest zbliżona do ilości łusek). Taki kapsel za x lat będzie warty majątek a tak to leży w ziemi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle pytam co miał na myśli Kopacz09 zamieszczając ten wątek. Proszę niech mi ktoś wyjaśni bo będę ciągle się pałował nad tymi łuskami. Po co ? dlaczego? o co chodzi że kopie i sprzedaje ? jaki ma sens jego zachowanie? ratujcie koledzy bo zapałuje się na śmierć:):).
Czy kolega Kopacz09 chce wyznaczyć nowy nurt w Polskiej eksploracji, promując to na ogólnopolskim portalu gdzie czytają to setki młodych poszukiwaczy? Gratuluje światopoglądu i zdrowej promocji naszej pasji. Promocja tego nurtu jak widać ma podatny grunt, już są pierwsi co nie rozumieją a wierzą. Wierzą że to jest normalna sprawa i nic się nie stało. Powodzenia Panowie w 2050 r. może zaczną nas traktować poważnie jak nie bedzie co sprzedawać na złomach.
Pozdrawiam i nie bijcie mnie:):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram mojego przedmówcę.

Panowie, w jakim celu zamieszcza się takie bzdurne informacje?
....znalazłem ...oddałem na złom....
Czy to nie jest ewidentna akcja przeciwko wartościom które powinny nam przyświecać?!

Ludzie poco...po jakie licho zamieszczać takie posty i drażnić tłum, często nie związany z naszą pasją.

Bardzo przykry wątek kolega założył, wątek taki robi ogólnie bardzo dużo szkody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kopacz09...jezeli zacząłeś z Vademecum Młodego Poszukiwacza , to ośmielę sie dodać czwarty potrzebny punkt:


dla młodego poszukiwacza najważniejsze jest :
1. szacunek dla pochówków , mogił
2.nie kopanie na stanowiskach archeo
3.nie dotykanie , zabieranie przedmiotów niebezpiecznych
/ lektura ustawy o broni .... /
...4.Po odkryciu znaleziska, jak najmądrzejsze nim rozporządzenie, ze szczególnym naciskiem na wątek historyczny odkrytego przedmiotu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe od pewnego czasu obserwując to forum dostrzegam nowe wytyczne kazdego poszukiwacza skarbów :

1) ... nie takie rzeczy sie zbiera/ło .. po co zostawiac komos.. dla mnie to G a czym jest dla kogos to mnie nie obchodzi .. "

2) dot. hien: .. z trupa no i co z tego bo po co mu to.." , z trupa ale co z tego kto sam jest bez winy niech pierwszy rzuci kamien .."

3) kazdy bedzie prezentowal co znalazl i bedzie z siebie robil niewiadomo jakiego specjaliste ktory wie co jest cenne a co nie a sam zapomina od czego zaczynal i jak cieszyl sie marna luska od ppsz-y bo to juz nie jest wazne teraz jest kolekcjonerem na skale swiatowa i G go obchodzi co dla kogos przedstawia wartosc.

Wasze fanty wasza sprawa przy czym nalezy pamietac ze jednego ucieszy laweta od mg a drugiego kolo od teciaka. Osobiscie nie zbieram lusek wiec poprostu zostawiam je w terenie, znajdujac kolo od teciaka czy lawete od karabinu tez mialbym to serdecznie gdzies i zostawil tam gdzie znalazlem bo nie jest to w kregu mojego zainteresowania co nie znaczy ze jak mnie nie interesuje to wyniose na zlom. Czesto zastanawiałem sie co ma na celu osoba zbierajaca klamoty z czołgu ? chce go zlozyc po kawalku? - nie rozumiem tego bo dla mnie to nie przedstawia zadnej wartosci w pojedynczym elemencie bez wzgledu czy jest to plyta czy tez kawalek gasienicy ale nie wnikam po co ktos to zbiera bo to jest jego halo" wiec po co mam z terenu brac nieinteresujace mnie np.kolo biorac pod uwage jego cene zlomowa skoro moze znalezc sie ktos kto odpowiednio sie tym zajmie w celu innym niz huta i nie wnikam czy sklada go po kawalku czy poprostu chce to ocalic. Jak kazdy wedłóg swojej oceny bedzie twierdzil co jest BE" a co dobre to czy nie bedzie to smieszne? Kilkukrotnie spotkalem sie z sytuacja w terenie ze gdy ktos czegos nie chcial (nie mowie o urwiłapkach) to zostawial dana rzecz na wierzchu np.monety,whw,porcelana,butelki,luski itp.. nie interesuje go to Ok zostawil a oz-widelec" komos sie przyda jak nie przyda to zostanie w tym samym miejscu.I powtarzam nie mowie o urwilapkach. Zapewne dla zlomiarza tez wieksza wartosc przedstawia fragment cmentarnego ogrodzenia w formie zlomu niz w formie takiej jakiej bylo jego przeznaczenie to wedlog niego tez jest FE" i wytlumaczy ze nie malowane ze nie stare i ze ladniej bez wyglada albo zawsze mozna siatka ogrodzic.

Wasze fanty wasza sprawa ale pamietajmy od czego kazdy zaczyna i ile sprawia to radosci poczatkujacemu.Nie zbieram - zostawiam inny bedzie mial radoche bez wzgledu na to czy bylo by to kolo od czolgu czyli dla mnie nic czy tez luska znaczaca tyle samo co fragment czolgu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopacz 09 po co chodzisz z wykrywka ?? zeby poznawac nasza POLSKA historie i kolekcjonowac jej swiadectwa czy dorabiac sie na zlomie niszcac świadectwa historii?? powiem jedno zastanów sie trzy razy zanim cos zrobisz z jakims fantem bo widze ze sam niewiesz czym sie dokladnie zajmujesz. poczytaj posty wyzej dla mnie jestes podjaranym gosciem co kupil wykrywke i niewie co z nia robic ostatnio takiego spotkalem zobaczyl pare fantow podjaral sie chcial zebym mu kupil bo myslal ze cuda wykopie a niewiedzial daty wybuchu 1 lub 2 wojny swiatowej. ZENADA to juz 2 raz ci pisze a 2 SPRAWA DO CIEBIE I TEGO ZUBIKEDA macie do mnie jakies wąty i kobierasa ze piszemy to samo, wez czlowieku rusz ta glowa bo my wysuwamy kilka argumentow ktorymi powinien kierowac sie normalny eksplorator a WY używacie jednego tepego argumentu bo tego jest duzo" wprost genialne wiekszosc pisala przeciwko wam ale ja juz to napisalem pojdziecie w zaparte..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie