Skocz do zawartości

11 listopada, uroczystości w Warszawie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Oto przykład totalnego bałaganu organizacyjnego:

http://picasaweb.google.pl/Wartheland/DotknijNiepodlegOCi11XI2008R#5267594229028161730

Co ma powojenny brytyjski Ferret wspólnego z historią WP?
Nic!
Jak widać, mogło pojechać wszystko! Liczyła sie ilość!
Chyba sytuacja przerosła p. Gudejko i jego agencję!

Poziom rekonstrukcyjny w wielu miejscach pozostawiał wiele do życzenia. Niestety, nikt nie był w stanie zapanować nad wszech obecnymi dziećmi, znajomymi, itd.
Dało się zauważyć, że niektórzy właściciele pojazdów wogóle nie przywiązywali wagi do tego, jak są ubrani, im wystarczyło, że mają pojazd.

Mimo wszystko, to była okrągla rocznica, a momentami trąciło Darłowem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę polemizował,ponieważ nastawiłem się na przekaz TV/kontuzja kolana/Oficjalne uroczystości były profesjonalnie i b. dobrze przekazane!Jednak ,zabraklo mi,obrazu grup rekonstrukcyjnych-a defilada zakończyła się na szwadronie kawalerii! Szkoda!!! Nie było tez pojazdów,ponieważ nie było zgody na przejazd!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że nie brałem udziału w defiladzie tylko obserwowałem ją z boku, a że miałem dogodny punkt obserwacyjny dzięki gościnności załogi Sextona ( na Kubusiu było za ciasno ), to to co zobaczyłem w tej paradzie ( bo trudno nazwać to defiladą ) przyprawiło mnie i kolegów o pusty śmiech. Dla mnie uwłączające byłoby defilowanie w towarzystwie takich pajaców jak te typki w kaskach ORMO, czy kompletnie nie umiejące maszerować jakieś nieokreślone, dziwnie umundurowane oddziały paramilitarne. Nie rozumiem organizatorów że dopuścili w ogóle takie indywidua. Chyba rzeczywiście ważniejsza była ilość a nie jakość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwłaczając nic uczestnikom tej.. hmm... parady - rekonstruktorom, wyszedł z tego kompletny misz-masz, bez polotu, bez wizji, bez nadzoru merytorycznego...

Większość zarztów wypisał już Michał. Brak rekonstruktorów Września'39 to jakoweś monstrualne zaniedbanie, za nie samo już powienien ktoś 'beknąć'. Pomijam milczeniem proporcje rekonstruktorów LWP do reszty oraz wyskoki w hełmami ORMO, bo nie chcę zniżać się do tego poziomu...

Ja oceniem ta imprezę na 2 w skali 1-6. A ekipie HGW za (dez-)organizacje tak wspaniałego święta w stolicy wspaniałego kraju środkowej europy stawiam pałę (kolejną) !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavalry Ranger - raczej trudno mieć żal do tego jednego kolekcjonera", że podstawił to, czego organizator sobie życzył.

Wątpię bowiem, by to właśnie ten jeden kolekcjoner" był autorem koncepcji historycznej i scenariusza wczorajszej parady.

Prawdę mówiąc obawiam się też, czy coś takiego jak koncepcja i scenariusz w ogóle istniało, ale w końcu organizatorzy to profesjonaliści chyba........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza nie miała ani koncepcji, ani scenariusza.
Żenadą dla mnie były Reo, Hotchkiss, Ferret, pojazdy historyczne z przebierańcami (nie wszyscy - były wyjątki) ubranymi bez ładu i składu, jakieś lale we współczesnych ubrankach z komórkami w łapach na tylnych siedzeniach, dzieci na Ferrecie, poubierani w pseudomilitarne ciuchy ludzie, uwieszeni na progach pojazdów czy też zbieranina ze strzelca, maszerująca jak Kasztanka Piłsudskiego. O inteligencie w kasku ORMO to nawet szkoda pisać.
Nie rozumiem co to wszystko do kupy ma wspólnego z odzyskaniem przez Polske niepodległości. Odnosze wrażenie, że niektórzy z uczestników parady brali w niej udział tylko po to, aby pokazać sie łuszczy" i podleczyć kompleksy. szkoda, że taka zbieranina skutecznie zaniża poziom imprezy, która mogła (i powinna z racji 90. rocznicy) być czymś wyjątkowym.
A tak była tylko żenującym przejazdem jakiejś zbieraniny (oczywiści prócz kilku wyjątków).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztankę, to zostawcie w spokoju.
Ja się bardziej martwię o współczesne przedstawianie wizerunku Marszałka
http://img.trojmiasto.pl/zdj/fotki/18200/z18286.jpg ten z Gdańska
http://img.trojmiasto.pl/zdj/fotki_duze/18300/z18370.jpg a ten z Gdyni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam milczeniem proporcje rekonstruktorów LWP do reszty"

LWP było:
-Dodge
-dwa Czapajewy (jeden ptrzypadkowy)
-motocykl
-10 żołnierzy

Chyba nie jest to jakaś porażająca ilość, PSZ-tów było ponad dwukrotnie więcej. Poza tym nie nasza wina, że zabrakło przedstawicieli innych okresów historycznych i formacji wojskowych WP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Powstańcy Wielkopolscy choć bardzo nieliczni nie zawiedli oczekiwań jeśli chodzi o poziom. Wielka szkoda że mozaika naszych formacji wojskowych ograniczyła się do niewielkiej ilości. Tu zawiodło wiele rzeczy i uważam że nie ma co wytykać że było za dużo lWP wychodzę z założenia, dobrze że wogóle byli bo zabrakło podstawowych formacji.

A tak na marginesie są jakieś inne galerie w internecie z tej oto imprezy? Jeśli tak to proszę wrzucajcie linki, głupio tak bazować tylko na jednej ;)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz wyjaśnijmy parę spraw:

7 TP - my jesteśmy przeciwni prezentowaniu pojazdu przed jego ukończeniem. Natomiast wziąwszy pod uwagę okazję, uroczystości, etc. byliśmy gotowi pojazd zaprezentować, w drodze wyjątku od tej zasady.
Ale nie było gdzie jak się okazało. To co pojechało na lawecie, to już jest w tym momencie sprawa drugorzędna

kolumna zmechanizowana - kolumnę zmechanizowaną organizował pewien kolekcjoner S.K. od .... piątkowego południa (7 listopada). Bo dopiero w piątek organizator określił się co chce, żeby Warszawiacy zobaczyli.
Było to na zasadzie - Panie S. , Pan przywiezie co Pan ma.
No to przywiózł.
Wcześniej do tej parady zgłosili się znajomi FWP z Góry Kalwarii z Peugotem, Czapajewem i Dogdem, którzy też pojechali.
Na zasadzie Panowie Ratujcie" dzwoniono do kogo się dało. Ja też chciałem ratować sytuacje występem pancerki", ale przykro mi , czasowo nie dałem rady przygotować pojazdu w ostatniej chwili.

udział grup wrześniowych - ale nie tylko , grup w mundurach z lat 1918-1920 , które aż się prosiło żeby się pokazały także nie było.
Co Września 1939 - Panowie telewizji nie oglądali? Przecież nawet w TVN24 mignęła Cytadela. I ... nikt więcej. Ktoś pyta dlaczego?
Po pierwsze organizator zawalił, i zamiast sam szukać, czekał na chętnych. A to się tak nie robi.
A po drugie, i to jest bardzo przykre.... Jak mi się wczoraj obiło o uszy, i to parokrotnie, koledzy z innych grup, niż Cytadela, chcieli wsiąść udział w defiladzie i w tym celu dołączyć do pododdziału tej GRH. Logiczne, inaczej wygląda duże zgrupowanie, inaczej trzech -pięciu idących nie wiadomo po co. Jeszcze dzień wcześniej na pytanie o Defiladę, usłyszeli, że Cytadela nigdzie nie idzie.
Rozumiem, że przez noc sytuacja uległa zmianie.:))))))))))
Nie sądziłem, że dożyje czasów, gdy w ramach tego hobby niektórzy będą posuwali się do okłamywania kolegów z innych GRH.
I powiem wprost - mam nadzieję, że to jest jakieś monstrualne nieporozumienie, a mnie wprowadzono w błąd, bo aż się wierzyć nie chce.

Udział grup paramilitarnych - Szczególnie Strzelca - ja tego nie rozumiem, no bo gdyby poszli w mundurach historycznych, ok. Ale tak jak widziałem???????

takie to niewesołe spostrzeżenia mi do głowy przyszły?

JaH - FWP

p.s. Defiladę zorganizować można dużo lepiej - vide 15 sierpnia - też były błędy, ale mimo wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości; kto był organizatorem parady, oprócz osoby z początku wątku, tzn wydawał publiczne chyba pieniądze na to co wszyscy widzieli?

------------------------------------------------------

MWP, UMst.W-wy, TVN Discovery Historia (czy jak to się pisze), i chyba MON, bo wojsko poszło też, a i wcześniej min. Klich witał Marszałka na Dworcu i te właśnie instytucje widnieją na plakatach.
Natomiast producentem wykonawczym była chyba jakaś agencja - ale tu ci nic więcej nie powiem bo nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ta agencja nie wysłala na paradę tych 6 facetów w krakuskach (z banerku), a loveparade" byłaby na miarę zjednoczonej europy, ale chyba było za zimno i się nie zdecydowali.
Sądząc po zdjęciach totalna łapanka za pięć dwunasta, ubierz się w co masz, a przelecisz się Nowym Światem. (z wyjątkami rodem z zeszłorocznej DEFILADY).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie