Jump to content

Jankes90

Forum members
 • Content Count

  172
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. brodaamor wielkie dzięki, wspaniały artykuł, gratuluję. Czy mógłbyś pnapisać gdzie znalazłeś te wszystkie informacje? P.S. Link n/t. PW i Wojny polsko-bolszewickiej nie działa.
 2. O super, dziękuję Leszku. Oczekuję jeszcze dokładniejszych losów 70pp lub zdjęć. Pragnę czegoś więcej niż na wikipedii.
 3. Woytas dzięki, jeśli chodzi o odznakę to tą na lewej piersi rozpoznałem, z tąd wiem, że dziadek był w 70pp, natomiast jak pisałem wcześniej interesuje mnie ta na jego prawej piersi.
 4. Zdjęcie z kolegami i karabinami maszynowymi. Jeśli ktoś wie, to proszę mi powiedzieć jakie to karabiny bo tych też nie rozróżniam :) Pozdrawiam!
 5. Witam Was, drodzy forumowicze. Mam do Was pytanie odnośnie 70 Pułku Piechoty z Pleszewa. Chciałbym się dowiedzieć maksymalnie dużo o tym pułku. Szukam wszelkiego rodzaju zdjęć. Interesują mnie również informacje, gdzie mam szukać. Swoje poszukiwania motywuję tym, iż trafiło do mnie zdjęcie męża mojej prababci, Antoniego Grunda, urodzonego 1.IV.1912 roku w Błażejewie. Nie znam się na Wojsku Polskim, jedyne co sam zdołałem się dowiedzieć to właśnie to, iż wchodził w skład 70pp, oraz najbardziej rzuca się naszywka wskazująca na przynależność karabinów maszynowych. Potwierdza ją skrawek jeszcze j
 6. Oki z tyuł ja mam plecak z ładnym krzyżykiem więc może nie wpakują, wielkie dzięki. Co do frontu wschodniego to zapoznałem się już wcześniej z sytuacją. Dziekuję bardzo za pomoc i pozdrawiam
 7. A nic się nie stanie jak będzie tylko jeden kwadrat na przód? Pasek na szyję i na dole jeden krótki i drugi długi żeby się objąć w pasie i związać?
 8. Witam mam pytanie odnośnie tego tematu, czy ktoś z szanownych tutaj zgromadzonych jest mi w stanie powiedzieć/pokazać jak wyglądała ta kamizekla sanitariusza? Jaki miała kształt, sposób jej noszenia itp z góry mówię iż chcę taką uszyć i nie mogę nigdzie znaleźć jej fachowej nazwy ani związanych z nią informacji. Dziekuję i pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information