Skocz do zawartości

Renault FT 17


majsterkowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Nadwojciech powiem krótko. Sam zacząłeś problem z malowaniem czołgu Robert. Jak śledzę Twoje wypowiedzi to zauważam że zawsze masz jakiś problem( na innych tematach też ). Mam propozycje dla Ciebie. Pospawaj sobie jakich pojazd w skali 1:1 lub nawet sklej plastikowy, pomaluj go na różowo i zobaczysz jak miło być wytykanym. jak myślisz, przyjemnie Ci będzie? Wkurza mnie szukanie dziury w całym. Najlepiej w ogóle nie zabieraj głosu na ten temat, bo nie znasz koncepcji stworzenia tych pojazdów. To na tyle.Nara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam
Może Robert się nie obrazi jak zdradzę, ze jutro, 15 sierpnia, w Radzyminie będzie można zobaczyć na żywo, obok siebie Forda Tańskiego i Renaulta FT 17.
Pojazdy będą w Radzyminie uczestniczyć w grze historycznej, która odbędzie się w godzinach 11 – 16.

Michał Miazga
Towarzystwo Historyczne „ROK 1920”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo milczałem i tylko z rzadka miałem czas na śledzenie dyskusji jaka się rozpętała na temat budowy replik.
Szkoda, że skupiła się na malowaniu.
Mogę obiecać, że jeśli ktoś dostarczy mi wiarygodne i udokumentowane wzory malowania (nie francuskie bo na 100% czołgi po przybyciu do kraju miały inne malowanie), to przemaluje czołgi.
Dla malkontentów informacja, filmowcy tyle czasu poświęcili na wybrudzenie i wymazanie czołgów błotem że i tak nie widać jaki jest prawdziwy kolor i to bez względu jak by były pomalowane. Po prostu były za nowe i za ładne.
Dziękuję wszystkim którzy mnie wspierali i pomagali w tym projekcie, malkontentom mówię, że cokolwiek nie powiedzą i tak nie zepsują mi humoru.
Każdemu wolno mieć swoje zdanie i ma prawo je głosić, na szczęście żyjemy w wolnym kraju aczkolwiek w tym temacie zaczynam mieć wątpliwości.
Obserwując to co się dzieje w ostatnich dniach tylko wokół 15 sierpnia (odwołane uroczystości i nocne stawiania pomników oprawcom) bo jak by Pan Kunert nie zaklinał słowa mogiła to i tak widać pomnik.
Wracając do tematu, repliki nie są doskonałe i mam tego świadomość ale plan nie zakładał budowy kopi lecz repliki która ma brać udział w rekonstrukcjach i uczyć ludzi naszej historii. Trafiać do serc pismem obrazkowym (komiksem na żywo). Nie wiem jak inni ale ja z tych pobudek zajmuję się rekonstrukcją więc sprzeczanie się o śrubkę lub inny detal nie ma sensu, owszem trzeba dążyć do doskonałości ale we wszystkim wskazany jest umiar.
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten wątek i dziękuję.
majsterkowicz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 6 months later...
Witam wszystkich zapaleńców.
Tak sobie myślę, że skoro powiedziało się A to trzeba powiedzieć B a ponieważ nie ukrywam, pasjonują mnie pociągi pancerne i mamy czołg Renault FT 17 trzeba by pomyśleć o prowadnicy szynowej czyli drezynie pancernej R".
Zatem zwracam się do kolegów o pomoc w zgromadzeniu materiałów za co będę niezmiernie wdzięczny.
Kontakt też na maila: pancerni.torun@gmail.com
Pozdrawiam i z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu czekając na pociąg na dworcu w Rembertowie widziałem na bocznicy platformę kolejową do złudzenia przypominającą tą stosowaną do kompletowania takich drezyn. Może na kolei gdzieś coś takiego jeszcze istnieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gratuluję rewelacyjnego pomysłu. Jak będzie drezyna to może i doczekamy się całego pociągu ;).
Trochę informacji jest tutaj:
http://derela.republika.pl/drezyny.htm
Dodatkowo proponuje kontakt z wykonawcą tego modelu:
http://www.jadarhobby.pl/star-models-35013-drezyna-pancerna-135-p-6711.html
przez sklep który go wydaje. Na podstawie jakiejś dokumentacji chyba musieli zrobić model. To tyle z możliwości moich informacji. Mam nadzieję że projekt rozwinie się owocnie.
Pozdrawiam:
Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Kochany majsterkowiczu, tu nie ma dużo do kombinowania. Zwymiarowany rysunek złożeniowy jest w CAW, a przynajmniej był tak cca 30 lat temu. Czy była dokumentacja detali - nie pamiętam, ale pewnie nie, bo chyba bym pamietał...Notatki z tamtego czasu zgubiłem ze dwadzieścia lat temu nazad, więc sygnaturami nie poratuję..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie