Skocz do zawartości

złapani przez sekcję poszukiwacze.


Rekomendowane odpowiedzi

18.9.Łódź (PAP) - Trzech mężczyzn podejrzanych o handel
przedmiotami pochodzącymi z nielegalnych wykopalisk
archeologicznych zatrzymali łódzcy policjanci z sekcji do walki z
przestępczością przeciwko zabytkom.

Zatrzymani to mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego i okolic
Tomaszowa Mazowieckiego w wieku 27-34 lat.

W ich mieszkaniach znaleziono przedmioty pochodzące z
nielegalnych wykopalisk m.in. broń i jej elementy, amunicję,
wyposażenie wojskowe oraz numizmaty" - poinformował PAP w czwartek
Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Zabezpieczono także wykrywacze metali i komputery mogące zawierać
informacje o znalezionych przedmiotach.

Jak ustalono, podejrzani za pomocą wykrywaczy metali plądrowali
stanowiska historyczne i archeologiczne wykopując znalezione
przedmioty. Następnie sprzedawali je kolekcjonerom.

Według policji wszyscy trzej przyznali się do zarzucanych im
czynów. Wyjaśniali, że robili to z zamiłowania do militariów oraz
chęci zysku.

Odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz z
przepisów ustawy o ochronie zabytków. Grozi im kara do 8 lat
więzienia.(PAP)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta poicyja musi mieć jakieś sukcesy. Najłatwiej z poszukiwaczami przy współpracy oczywiście z lokalnym szmatławcem. I tak dwie pieczenie na jednym ogniu. Sukces policyji i mrożący krew w żyłach artykulil, może nawet w lokalnej TV wzmianka. Ciekawe kiedy zaczną ganiać po wszystkich polach ludzi z wykrywaczami. Tylko im miejsca w pierdlu zabraknie i na sprawę sądową się będzie po kilka lat czekać.
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapewne jest jak piszecie. Chyba, ze rzeczywiście wchodzili na archeo lub groby żołnierskie czy cos takiego z chęci spylenia tego komuś. Ale pewnie wykopali to, co my kopiemy, co kopie 100 tys. poszukiwaczy, nas, czyli.... przestępców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Niestety nie( próbujemy opylać urwiłapek )przynajmniej ja ,jestem jednym z tych 3 co umoczyli i niestety to co wypisują że plądrowałem stanowiska archeologiczne to bzdura nigdy na żadnym stanowisku nie kopałem i nie starałem się pozyskiwać informacji gdzie takie stanowiska są , większość posiadanych eksponatów to efekt zakupu na giełdach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie coś na temat kar za nielegalne posiadanie broni ,, mauzer plus kilkanaście ślepaków + oskarżenie o nielegalne wykopki + zabranie kolekcji ,monety itp , morze ktoś wie lub słyszał ile za to można dostać? ile realnie sądy dają za to wyroku? i jakie są koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rutusa 81

Przepraszam za sugestię o urwiłapkach,ale tym którzy je wykopują problemy się należą jak psu micha.I bez żalu z mojej strony.

Jak już powiedziałeś że jesteś jednym z tych którzy umoczyli to dla dobra naszej społeczności mógłbyś tu podać w jaki sposób podpadłeś,jak do Ciebie trafili !

W kwestii Twojego pytania,to wszystko zależy od tego jaką masz kartotekę,czy już wcześniej odnotowano Twoje problemy z prawem,czym w tej chwili się zajmujesz,ile zarabiasz i czy masz rodzinę na utrzymaniu.

W kwestii kary: zostanie orzeczony przepadek sprzętu do poszukiwań i wszystkiego co znalazłeś.A raczej wszystkiego co panowie znależli u Ciebie.Najgorzej jest z bronią,jeśli była sprawna ! Panowie mogą przypuszczać że mogła być użyta w przestępstwie i zapewne będą to dość długo sprawdzać.
Sąd weżmie pod uwagę Twoją sytuację materialną i przeszłość,oraz motywy.Nad tymi ostatnimi powinieneś dobrze się zastanowić z wynajętym adwokatem.Sprawa jest na tyle poważna(broń)że adwokat jest moim zdaniem koniecznością.

Jeśli to pierwsze spotkanie z wymiarem sprawiedliwości a broń była sprawna( nie kawałek lufy )to możesz się spodziewać 2 lub 2,5 do 3 lat więzienia w zawieszeniu nawet na 4 do 5 lat i na pewno grzywnę,w moim odczuciu jakieś 2-3 tys zł.Do tego dochodzą koszty postępowania i kwota jaką policzy sobie adwokat.

Jeśli uda Ci się coś uzyskać poniżej tego co napisałem,możesz to uznać za sukces.Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abezpieczono także wykrywacze metali i komputery mogące zawierać
informacje o znalezionych przedmiotach." panowie resetować wykrywki :)

a tak na poważnie,w okolicach Łodzi poszukiwacze są spaleni przez tych co już złapano wcześniej(kopiących na archeo),dlatego policja w tym rejonie ma pewnie odgórny nakaz na ściganie każdego co się wychyli z wykrywką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie