Skocz do zawartości

czas honoru


okejos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
oglądało się to okropnie, żenua to powiedziane delikatnie, z uwagi na publiczny charakter tego forum. Scenariusz i realizacja jak dla obywateli, nie obrażając Wybrzeża Kości Słoniowej, pare książek na temat istnieje, ba, nawet żyje jeszcze kilku Cichociemnych, a serial... radosna twórczość. To chyba jakaś świecka tradycja, że arcyciekawe tematy są kopane w naszym kraju poprzez ilustrowanie ich filmami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twierdzy szyfrow" nawet nie ma co porownywac, bo jest o niebo lepiej.
Troche irytuje roznica wieku miedzy Ostaszewska i Zakoscielnym. Dwie sceny retrospekcji miedzy nimi - zdecydowanie za dlugie.
Trzeba sie tez przyzwyczajac do aktorow takich jak Wieczorkowski, bo kojarza sie z jakims badziewiem i sitcomem. Zdecydowanie najlepiej wypadaja aktorzy mniej znani. np. pani doktor.
Nie jest zle, ale oby dalej bylo lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos sie spodziewał batalistyki na poziomie Szer. Ryana, to trzeba bedzie jeszcze poczekać jakieś... 100lat.
Niektórych rzeczy przeskoczyc się nie da.
Przykład z planu filmowego.
-Jak to Zakościelnego uczyliśmy prawidłowo trzymać Stena.
Na naszą sugestię, że skoro jest Cichociemnym, a więc wyszkolonym w Anglii zawodowcem od dywersji i wszystkiego z tym związanego, to powinien trzymać Stena w sposób, jaki uczyli w Anglii komandosów i spadochroniarzy, a więc od spodu za osłonę lufy, a nie za magazynek.
Na to nam odpowiedziano, że aktorzy nie są szkoleni z używania broni i mogliby przypadkowo wsadzic palec w okno wyrzutnika i przyciąć sobie zamkiem palec. Nieszczęście gotowe.
Tak, że nie spodziewajmy się niewiadomo czego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Czasie humoru" najbardziej sa denerwujace idiotyzmy typu grillowanie na miejscu egzekucji wraz z pociągnieciem z MPika" oraz sztuczne dekoracje (typu elementy ozdobne budynków) w stylu Allo allo, pomijam już idiotyczne salutowanie. kolo z SD najpierw salutuje do czapki po czym odwraca sie i w kierunku drugiego kola zamawia 5 piw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten koleś z SD był wyjątkowym stworkiem-oporkiem. Nie dość, że salutował po polsku dwoma palcami do daszka, to jeszcze nie był w stanie nauczyć się wymowy standaRtenfuhrer" i ciągle wychodziło mu standaNtenfuhrer"...
cdn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ale za to angole się wysilają i nawet są napisy heheh
jak dla mnie po pierwszym odcinku film a raczej serial powinien zmienić tytuł na Czas Humoru i jeszcze ten kolo skaczący po wyrku. Czysty odlot.
Połączenie złotopolskich,m jak miłość z teatrem tvp.

Ładować tyle kasy i robić gniota mam nadzieję że się mylę.

ps. Wielu stwierdza na tym forum że americana robią filmy jak to oni są najlepsi, jacy bohaterscy itd, czemu robią ???
stać ich na to!!!
Przykład
Generation Kill
siedem odcinków o Marines w IraQu NA FAKTACH bez cukierkowania, bez pseudo gwiazd.
trailer:
http://pl.youtube.com/watch?v=mS9_wtekt8c

Jeżeli robią film wojenny to nie po to by przyciągnąć przed telewizory staruszki pragnące zobaczyć jakiegoś pseudo playboya a robią film dla ludzi chłonnych tematu.
pozdrawiam Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście plakaty reklamowe tego serialu? Obok zdjęć aktorów widać skoczków spadochronowych zaraz po opuszczeniu samolotu - i tu jest najciekawsze. Nasi Cichociemni używali C-130....(przynajmniej taki samolot jest na plakacie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś zauważył , że nasz SztaNdantefirer" odsalutował na polu zrzutu ,meldującemu koledze leowawa ...po polsku !!!,próbowalismy temu zapobiec ale do montażu poszła oczywiscie TA scena...jak to w zyciu , jak chleb na glebę to zawsze masłem na dół :-)))
Ogólnie patrzac na te obydwa odcinki mam wrażenie , że wszystko dzieje się w kwadracie ulic koło Harendy i przy pomniku Astronoma.
Czekam na kolejny odcinek, tam robilismy scenę łapanki w której wpadł Wieczorkowski i scenę z oficerem niemieckim przystawiajacym lufę pistoletu do głowy dziecka...a najbardziej jak wypadnie mój groźny" owczarek niemiecki na ekranie bo po kilku godzinach na planie padły mu baterie...:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie