Skocz do zawartości

czas honoru


okejos

Rekomendowane odpowiedzi

hehe, a ja mam nowy pomysł jak może się potoczyć fabuła serialu - oczywiscie za kilka odcinków - coś czuje, że Bronek może dostać zlecenie" na Wandzie bo w ósmym odcinku zaczną się pojawiać efekty jej współpracy z tym gestapowskim agentem, czyli w odcinkach 9-13 może się pojawić coś takiego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Przy okazji tego serialu oraz stwierdzenia Kolegi o gestapowcach" warto tu zwrócić uwagę na ten tak czesto używany zwrot (seriale, książki itp). Choć gołym okiem widać i wiemy, że tym zajmowało się przede wszystkim SD w tzw pojęciu ogólnym" wciąż funkcjonuje do wszystkiego gestapowiec". Ciekawe dlaczego???
P.S Przepraszam za mały wtopik ale dyskusja nad tym serialem stała się tak ieruchawa".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablica rejestracyjna ma napis Pol co wskazuje na przynależność do GEheime STaats POlizei mimo że Keller jest funkcjonariuszem SD i to on zlecił to aresztowanie.Czy to typowy błąd polegajacy na nagminnym myleniu formacji czy inna cholera nie wiem , niech sie wypowie ktoś kompetentny.Zawiłości w niemieckich służbach czasem są nie do opanowania.
Prawdopodobnie wynika to z pewnych utartych przez lata (Kloss i inni)pomyłek w nazewnictwie.

Wiem od osoby kompetentnej że mimo pozornego niemieckiego porządku , żeby zniknąć z oka Gestapo wystarczyło" popełnić jakiś drobny czyn kryminalny , kradzież itp , (wtedy zajmowało się tym Kripo)dać się zamknąć, a obie służby nie pałając do siebie szczególna miłością nie informowały się o swoich" zatrzymanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wkurzylem sie dzisiejszym odcinkiem.

Oto, jak sie okazuje, komuna odeszla, zmienil sie ustroj, ale pokazywanie pewnych spraw pozostaje niezmiennne.

Tworcy serialu uznali, ze oddzial Narodowej Organizacji Wojskowej mozna przedstawic jako partyzantke gorszego sortu, jako zlodziei.

Oczywiscie zaraz sie tu ktos muuundry odezwie, ze takie przypadki byly, zdarzaly sie. I co z tego? Przez 60 lat pokazuje sie narodowcow jako bandytow lub zlodziei. Tylko w ten sposob. Jako Polakow gorszej kategorii. Taka byla wymowa tych scen.

NOW wspolpracujaca z zacofanymi chlopami, ktorzy do spolki z partyzantami jakos sobie radza, naginajac normy moralne. Ot, ciemne polskie chlopstwo i NOW. Jeszcze mi tylko brakowalo jakiegos elementu podkreslajacego, ze ci chlopi i partyzanci-narodowcy to zdeklarowani katolicy. I bylby juz pelny obraz - niczym za komuny.

Tak sie teraz uprawia propagande. Delikatnie, w bialych rekawiczkach, wlasciwie niewidocznie dla przecietnego widza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę lżejszy temat , w nastepnym lub kolejnym odcinku zagra aktor , którego na ekranie nie było ze dwadziescia lat. Był w USA , rozmawiałem z nim na planie , poznałem go niemal od razu. Ciekaw jestem czy ktoś go rozpozna.Tym razem zamiast Wołgi , nagrodą będzie satysfakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja będę tym mundrym ;)

Myślę że nie ma co dramatyzować, takie rzeczy się zdarzały i równie dobrze na miejscu NOW mogły być np. BCh i też byłoby źle... A po bandycku to zachował się raczej nasz ohater" z ZWZ związując biednego chłopa... z którymi notabene w terenie współpracowały wszystkie grupy partyzanckie bez względu na proweniencję, bo ich żywili, a że na tamtym obszarze akurat działała grupa NOW to chłopi pomagali im. Każdy kto gonił germańca mógł liczyć na ich poparcie, więc to chyba żadna ujma że chłopi współdziałają z miejscowymi partyzantami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ów aktor to Wiesław Wójcik.
Chodził człowiek na spektakle do Starego Teatru w Krakowie... Pamiętam go z Biesów" Dostojewskiego w reżyserii Wajdy, u którego w filmie Człowieku z marmuru" zagrał towarzysza Jodłę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo , aktor Wiesław Wójcik, niezrównany Niuniuś z Party przy świecach" wg. scenariusza Jana Himilsbacha grajacy z równie znakomitą krakowską aktorką , zmarłą niedawo, Haliną Wyrodek.
W ubiegły piatek emitowany w Kino Polska.
Moje uznanie , trzeba mieć oko do twarzy.
Był bardzo wzruszony jak mu wymieniłem filmy w których grał , miał wrażenie że już nikt o nim nie pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooooo, owarzysz Jodła", fenomenalna drugoplanowa rola!!!!!!!!!
a wracając do rzeczy czyli serialu, czy mogłbyś Przemku powiedzieć w jaki sposób nasz cichociemny wykradł pasy z kasą (które pilnowało tylu chłopa z empikami) bo nam nie pokazali ???? :-)))))))))))
Albo dlaczego nie poszedł od razu za gościem z chlebami, który zaprowadziłby go do źródełka" tylko znęcał" się nad chłopem"???? Coś z nim nie tak, lubi chłopak przemoc :-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia jak wykradł , natomiast bajzel musiał być w oddziale skoro nawet szwej stojący na warcie wiedział gdzie te pasy są ukryte....natomiast na drugie pytanie odpowiadam po góralsku ano nie wim panocku"...pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nostro91 - nie musiał się nad nim znęcać w celu odebrania złotych monet, ponieważ widział gdzie trzyma je w stodole. Dla mnie to lond sadysta z niewinnym usmieszkiem" :-)))))
OK. Juz nie znęcam sie nad tym odcinkiem :-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do propagandy rodem z komunizmu przy przedstawieniu NOW pozostane przy swoim zdaniu.

W ostatnim odcinku zdazyl sie jeszcze bardzo powazny blad montazowy. Lena (nota bene sliczna aktorka) dostaje list od Janka, w ktorym dowiaduje sie, ze nastepnego dnia bedzie sie z nim mogla spotkac. Pare scen pozniej Janek dostaje przepustke do getta i dopiero wtedy dowiaduje sie, kiedy bedzie mogl wejsc na teren getta i spotkac sie z Lena.

A list juz niby wyslal wczesniej, juz go Lena przeczytala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, skąd Lena mogła wiedzieć o której Janek przyjdzie. Chyba, że dzięki sile ich uczucia oboje nabyli zdolności telepatyczne:) A Lena, czyli młoda aktorka Agnieszka Więdłocha, to rzeczywiście piękna dziewczyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam , mała obsuwa montażowa, pewnie nie pierwsza i nie ostatnia , mnie drażnią niedokończone wątki takie jak ten ze sprzedażą obrazu , czy odzyskanie zaginionych pasów z angielskim szmalem.
No chyba że to film dla inteligentnych i należy pewnych rzeczy się domyślić.
To w takim razie inna sprawa i jak co złego to nie ja ...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie scenarzysta uznał że ten wątek dokończy .....kiedyś. W jaimś serialu widziałem faceta, który poczegł do kuchni po kawę utknął tam na trzy odcinki , w między czasie był u fryziera i ogolił się prawie na łyso, a aktorka czekająca w pokoju zachowywał się tak, jakby go nie było dwie minuty. Magia seriali, ale wątek z kawą był dokończony :))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
im dalej w las tym bardziej nie wiem, czy mam ten film traktować jako czarną komedię" czy płakać jak można spieprzyć taki temat??????
Pomijam ,oczywiście,niuanse techniczne ale pojawiają się pytania czy w Warszawie była tylko jedna knajpa????czy panowie konspiratorzy"tak bez ogródek rozmawiają sobie przy zupce o sprawach organizacyjnych w jadłodajni społecznej????Szkoda gadać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie