Skocz do zawartości
  • 0

Sygnet z orzełkiem


sonar25

Pytanie

Zwracam sie z prosbą o wszelkie informacje dotyczące sygnetu z orzełkiem jak na zdjęciach.Polski czy innego kraju?Oryginalny wojskowy czy prywatna inicjatywa?Przedwojenny, wojenny czy powojenny? Nie znalazłem na sygnecie żadnych sygnatur.Orzełek jest na tle kamieni czarnego i zielonego...Z góry dziękuję za pomoc
Linki do zdjęć:
http://www.fothost.pl/upload/08/34/57cf180f.jpg
http://www.fothost.pl/upload/08/34/285ef2f5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów.
Panowie...pierwsze moje pytanie do Was-czy ktoś może wie czym był orzeł w koronie w powojennej Polsce?
Drugie pytanie- co groziłoby oficerowi II RP, za przyłapanie go z takim sygnetem?
Trzecie pytanie-na którym sygnecie widzicie tło czarno-zielone...ludzie nie bądźcie śmieszni lub po prostu zawistni.
Według mnie,wcale nie żadnego eksperta, ten sygnet posiada tło biało-czerwone, jest jak najbardziej wykonany w okresie między wojennym, pomiędzy I a II .W czasie okupacji faszystowskiej najważniejszy był patryjotyczny orzeł , nie ważne czy z koroną czy bez.Zmiana koloru tła w zależności od użytego materiału na jego wykonanie, świadczy tylko o wartości i oryginalności tego przedmiotu, i oczywiście o czasie jego przebywania np. w gruncie.
A tak już poza konkurencją...ciekawe co stało by się z gościem, który prawowitemu właścicielowi tego sygnetu, powiedział by prosto w oczy, cytuję...Poco sobie robić nadzieje powojennym barachło".
Panowie...a może tak wykrywacze w dłoń, napewno jeszcze sporo takich pięknych rzeczy jest do odkrycia...ku zadowoleniu naszemu i naszej ojczyzny!
Pozdo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnet na pewno przedwojenny, w PRL by wyklepali z alu albo Cynku..
Wątpię że noszony po wojnie, tak jak mowi kol. anty-szkodnik przysypywacz - taka biżuteria poważnie rzuca się w oczy, a na oficera tych oczu patrzało dużo więcej niż na szeregowego...
zdrów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a czy taki sygnet przedstawia jakąś wartość w złotych polskich???"

...zapłaciłem za sygnet 150zł w sklepie z antykami i nie wiem czy nie przepłaciłem :-)"


...rzeczywiście jeden z kamieni jest czerwony a drugi biały...a ja daltonista o jakichś czarno-zielonych pisałem :-) No to dziadek od którego dostałem sygnet niezłego zamieszania tym prezentem narobił :-)"


Lepiej nie kłamać albo kłamać lepeij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ja również mam sygnet z orłem w koronie. Oddzielony jest skórką. Nie widac zadnych sygnatur i nie wiem czy wspolczesny czy jak bo nikt sie nie trafił co by cos wiedział w temacie. Moze tu sie cos dowiem dzis:) W sumie jest bardziej prosty od waszych bo bez zadnych kamieni.
Pozdr.
Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn., że ja kłamię? Chce się tylko dowiedzieć z jakiego okresu może być ten sygnet. Być może ktos widział juz coś takiego. Jestem totalnym laikiem, więc szukam pomocy na tej str.Nosze go poprostu i postanowiłem sie dowiedzieć. Nic wiecej. Nie powiem, że w ogóle nie interesuje mnie jego wartość, bo byłbym nieszczery, ale nie o to mi chodziło w moim pytaniu. Najlepiej kogoś osądzać o kłamstwa. Dzięki za pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego emilwkpg- zawsze szanuję czyjś wysiłek w odnalezieniu, odkopaniu, nieważne czy wykopane z ziemi... czy z kupy szmelcu na jarmarku staroci, czy wreszcie z babcinej szafy (ostatnio najbezpieczniejsze znaleziska.... zgodne z prawem, jednak są one wydobyte prosto z ziemi , a okazywane lub co gorsza sprzedawane bez prawdziwych namiarów,historii, informacji...te najbardziej chyba bolą!)Jeżeli fant ma to coś w sobie... to nieważne skąd pochodzi , no nie? Wydaje mi się, że mamy wystarczająco dużo straconych naszych narodowych, ojczyźnianych rzeczy, które są nie do odzyskania, aby tak z góry przekreślać kolejną rzecz ...bez próby umiejscowienia jej w bolesnej historii naszego narodu.
Dzięki za mocne słowa...(wreszcie ktos godny wysluchania najwyzsze uznanie dla ciebie moj przyjacielu.dobrze gadasz) ..........ja z kolei widzę, szanowny kolego emilwkpg, że też wiesz co to znaczy walka z komarami, służbami i walka z potem zalewającym oczy jak i całe ciało.
Najbardziej martwią a zarazem bawią mnie sytuacje, kiedy dowiaduję się od niektórych kolegów, że po serii negatywnych postów na temat swojego odkrycia, przychodzą propozycje na priv z prośbą o sprzedaż znalezisk...dobre co?

Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest facet co na giełdzie staroci (Warszawa Koło ul Obozowa) handluje niby sarymi sygnetami z orłami .... miałich chyba z pięć sztuk , kazdy innego wzoru... nie przyglądałem się im uważniej... bicia cechy itd ale nie jestem do nich przekonany.... ceny od 100 do 150 zł.... trochę przesada, a mimo to łykają.
Zastanawia mnie to że na każdej giełdzie a jest co tydzień ma takowe sygnty mimo że ludzie kupują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze można zadać jedno pytanie do znawców tematu srebrnych wojskowych sygnetów, mianowicie...może ktoś się orientuje jak długo trzeba nosić na palcu srebrny sygnet, aby zatarły się punce? Lub może jeszcze prostsze pytanie...jak nosić coś" na palcu przez długi czas, aby to coś" się mocno starło , a otocznie kolegów, przełożonych lub zwykłych podp.....czy" nie zidentyfikowało trefnego przedmiotu ?

Proponuję kolegom proste doświadczenie, załóżcie coś głupiego na palec (w czasach głębokiej komuny, to był ten biedny sygnet!)... i pójdźcie na dłużej w tłum znajomych...zobaczycie na pewno ciekawe reakcje....haha.

A później zastanówcie się nad tym sygnetem z ORŁEM W KORONIE. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie z prosbą o wszelkie informacje dotyczące sygnetu z orzełkiem jak na zdjęciach.Polski czy innego kraju?Oryginalny wojskowy czy prywatna inicjatywa?Przedwojenny, wojenny czy powojenny? Nie znalazłem na sygnecie żadnych sygnatur.Orzełek jest na tle kamieni czarnego i zielonego...Z góry dziękuję za pomoc
Linki do zdjęć:
http://www.fothost.pl/upload/08/34/57cf180f.jpg
http://www.fothost.pl/upload/08/34/285ef2f5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cos podobnego
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=626610#691364
w muzeumk pan profesor powiedzial ze napewno jest z okresu miedzywojennego lub nawet przed.wiecej nie wiedzial. sa bardzo zadkie. a i kolesie obok cos bredza sam profesorek z niemiec mi pomagal w id.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie