Jump to content

dunaj65

Forum members
 • Content Count

  1141
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Bardzo ładna cywilna" pilotka. A kolega mniej więcej nie przypuszcza z jakiego okresu pochodzi moja pilotka no i w jakim mam kraju szukać odpowiedzi. Przewaliłem kilka stron w goglach i mi wychodzi że to może być jednak Niemiecka pilotka z końca I wojny albo początek lotnictwa Polskiego jak zbierali wszystko co było możliwe z różnych armii. Sama lokalizacja znalezienia tej pilotki (Poznań) daje wiele do myślenia (prawdopodobnie z Wojskowego lotniska Ławice).
 2. Oczywiście mówimy o słuchawkach indywidualnych od radiostacji polowych, a nie od pokładowej czy też pancernej radiostacji.
 3. Prawie idealnie mieszczą się Radzieckie słuchawki TA 56, oraz Niemieckie Telefunkeny 2000Ω z Wehrmachtu i DDR (podróbki Telefunkenkenów), /są delikatnie mniejsze od kieszonki/, tylko trzeba w każdym z nich odjąć pałąk nagłowny montowany na wcisk, starszych I Wojennych słuchawek nie posiadam wiec trudno mi powiedzieć czy by nie pasowały.
 4. Bardzo podobną miał Hauptmann Manfred von Richthofen, tylko osłonka słuchawki jest zszyta na prosto a moja jest okrągła.
 5. A może kolega jest w stanie określić przybliżony kierunek poszukiwań może w tedy na coś trafię, co do oznaczeń czy metek to niestety ich nie ma, co nie znaczy, że kiedyś nie istniały. Początkowy myślałem, że to mogła być wersja na rower, motor, ale jak się przypatrzyłem to znalazłem miejsce na słuchawki no i ta szlufka na kabel. Na pewno nie jest to wynalazek z PRL-u może bardziej między wojnie lub I W.Ś.
 6. Na Polską mi nie wygląda, może bardziej Niemiecką.
 7. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji w/w pilotki. Pilotka wykonana jest ze skóry naturalnej wyściółka wykonana jest z mocnego materiału. Podejrzewam, że jest to produkt dla wojska, ponieważ ma specjalne kieszonki na słuchawki ( jest dziurka dla głośniczka ), oraz w tylnej części nakarczka jest szlufka na kabel od słuchawek, i 2 szlufki na napy dla gogli. Wszystkie napy niestety nie są sygnowane, a na samej pilotce nie znalazłem żadnych metek czy sygnowań. Pilotka została znaleziona podczas prac porządkowych w ponad 100 letniej Poznańskiej szafie, na strychu przedwojennego Poznańskiego domu.
×
×
 • Create New...

Important Information