Skocz do zawartości

Lato 2008


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dam zbliżenie później, jak bedę miał czas zrobić fotkę na macro. Na medaliku jest napis KOPIA CUDOWNEGO WIZERUNKU M.B. KĘBELSKIEJ 1928, na odwrocie Chrystus i napis chyba jakoś tak: MEDALIK - SZKAPLERZ SZEŚCIORAKI. Połówka blaszki niestety niewybita. Ciekawostką jest przestrzelone polskie przedwojenne 20gr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jakoś nie mam farta do polskich nieśmiertelników - trafiam tylko czyste, ale mam nadzieję, że kiedyś doczekam się znalezienia wybitego, to takie moje małe marzenie. Klamerka jest mosiężna, ale trudno powiedzieć czyja. Polskie były nieco masywniejsze i staranniej wykonane. Stawiam raczej na radziecką, teren był co prawda wrześniowy", ale z dużą nakładką 1944 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najstarszy Kodeński,który widziałem był z początku XVIII wieku,i może to najwcześniejszy bo obraz Matki Boskiej, wizerunek której jest na medaliku w Kodniu pojawił się w 1631 roku.
Kodeńskie trafiają się nie za często,bo to sanktuarium miało zasięg lokalny.
W tym medaliku który pokazujesz nietypowy jest kształt,może wybito ich iewiele",wg mnie stylistyka wskazuje na czas około I wojny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu które zapodałeś na pewno nie jest medalik z Kodnia.Postać dzieciątka nie po tej stronie,a charakterystyczna wysokość postaci i układ szat,do tego inne proporcje korony do owalu twarzy przemawia przeciw uznaniu medalika za Kodeński.Czasami w biciu tych medalików były pewne stylistyczne uproszczenia,ale nigdy tak duże różnice.
Również kompletuję swą gablotę z medalikami,i prawdę powiedziawszy-w mojej kolorowej drobnicy to ulubione trafienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mmie medaliki to kolekcja poboczna", która sama się stworzyła przy okazji borsuczenia po polach za mundurową galanterią. Tym starszym i ciekawszym wyznaczyłem kącik w gablotce, na aluminiaki mam kilka stron w albumie na monetki. A co do tego starego medalika, to na 100% nie jest M.B. Kodeńska. Na rewersie jest Św.Nepomucen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamerka wkrótce pójdzie na id tylko nieco przeczyszczę, we wrześniu naturalnie powtórka trzeba znaleźć coś tam coś tam, czerwień w słoiku została na następną przygodę więc nie można jej tak zostawić samej bidulki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie