Skocz do zawartości

zniszczenie grobu ss-mana


Rekomendowane odpowiedzi

krystian-szabla i reszta /.../ ktorzy uwarzacie ze dobrze ze zniszczyli grob i zrujnowali spora czesc palaców zastanowcie sie co piszecie.
Po pierwsze to byl czlowiek nalezy mu sie szacunek po smierci oraz nagrobek i niewazne czy on sluzyl w ss czy na koleji
Po drugie niszczenie zabytkow takich jak palace szkodzi tylko nam,bo tracimy tylko my na tym kase.Zawsze mozna bylo by zarobic na turystach.
Glupota polakow niezna granic


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 11:42 24-06-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste !
Zawsze można było by zarobić na turystach "
To postaw pomnik Hitlerowi będziesz miał wycieczki niczym do Częstochowy.

Dla mnie na to jak mają nas oceniać i szanować po śmierci pracuje sie przez całe życie. Ten człowiek nie zasłużył na szacunek. Jakakolwiek pamięć o nim i jego koleżkach jest oddawaniem czci.
Czy zasłużył ?
Ile on postawił nagrobków ?

Dla mnie powtarzam to moje subiektywne odczucie, groby i szczątki jego i jego kolesi powinny być posypane solą i skazana na zapomnienie, tak jak to zrobił Katon z Kartaginą. Zresztą Ten esesman uważał ze jest spadkobiercą kultury rzymskiej. I myśle że środki nie przeszkadzały by mu.
Nie pochwalam wandalizmu , bo to niewątpliwie jest akt wandalizmu , ale nic sie nie stało!
A wplątywanie tego osobnika w moralne i humanitarne postępowanie z pamięcią o nim jest tylko jego bronią . Jego i jego koleżków !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie odzywać, a niech to. Krystian twoja ironia z pałacami jest zupełnie nie trafiona, to tak jak byś dał taką samą miarę do zniszczenia Zamku Królewskiego w Warszawie i niemieckiego chlewa w Prusach Wschodnich. Proponuję trochę zdrowego i realnego podejścia do tematu. Filozofię, humanizm, eufemizm i wszystkie inne górnolotne hasła użyte przez obrońców pamięci esesmanskiego nagrobka powalają mnie naiwnością. Tak Panowie to z waszej strony naiwność. Są tysiące innych bardziej szlachetnych postaci o których nikt nie pamięta i nie będzie pamiętał. Ponieważ bydlaki z pod trupiej czaszki nie przejmowali się czy zakopią trupa w lesie czy puszczą go przez komin.
Pozdrawiam trzeźwo myślących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUBIKED - zasadniczo się z tobą zgadzam, ale rozwalił mnie Twój tekst: Jakakolwiek pamięć o nim i jego koleżkach jest oddawaniem czci." Zakładam że pamiętasz z lekcji historii chociażby kim byli Stalin czy Hitler, ale czy to znaczy że oddajesz im przez to cześć ?! - chyba niechcący z tym tekstem wyskoczyłeś...
majros - a gdzie Ty tu widzisz jakąkolwiek naiwność? Masz racje że są tysiące innych bardziej szlachetnych postaci o których nikt nie pamięta, ale czy w imię tego mamy niszczyć to co jest?, nawet jeśli jest to nagrobek zbrodniarza wojennego to świadczy on że takie sk...syny chodziły po Polskiej ziemi. Od kilku lat zajmuję się inwentaryzacją starych nagrobków na cmentarzach w mojej okolicy i krew mnie zalewa gdy co roku widzę że znikają kolejne obiekty, odchodzi wraz z nimi wiedza o ludziach którzy chodzili po Polskiej ziemi i tworzyli tu na niej historię chociaż czasami nie była ona chwalebna i wesoła.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dosadne ale prawdziwe. Do wielu ze skazanych na śmierć wyrafinowanych, sadystycznych seryjnych morderców ustawiały się wianuszki dziewoi" z IQ =.... (każdy niech wpisze ile chce) z prośbą o małżeństwo lub przynajmniej spłodzenia bachora. Wszystkie interpretacje, że to człowiek i mu się należy można odnieść do tego faktu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończmy ten wątek, bo spór który tu toczymy jest typowo akademicki, nie przekonamy zwolenników wandalizmu że niszczenie nagrobków czy rozkopywanie grobów kogokolwiek, choćby ssmana jest czymś co świadczy o niskim poziomie kultury i moralności (zbliżonym właśnie do ssmanów! - bo czyż nie oni byli wyspecjalizowani w niszczeniu?).
Erih - zagadzam się z tobą w 100%, lepiej edukować niż bezmyślnie niszczyć.
martian - zapewniam Cię że nie mam najmniejszej chęci żenić się jakąkolwiek sadystyczną seryjną morderczynią, nie chcę też takiej kobietce spłodzić dziecka :)))) pozostali na tym forum chyba też nie wykazują tekiej chęci :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończmy kończmy ...

Żeby nie było, nie pochwalam wandalizmu, rozkopywania grobów i tym podobnych. Minęło ponad 60 lat czas sam powinień zniszczyć takie pamiatki. No ale są takcy ktorzy kwiatki stawiają. Nich stawiają ! Ale niech nie ukrywają swoich zapędów i do oddawania szacunku zbrodniażom.
Przesadziłem wiem ale prawda jest taka że pod przykwywką wyższych humalitarnych iedeii kryją sie przyziemskie uwielbienia i zachwyt.

Tym osobnikom jedyne co sie należy to niepamięć. By Ci którzy będą chcieli iść tą drogą wiedzieli jak los powinien ich czekać.

Zapomnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starzy ludzie u nas mówią tak :

Czort swaje, Pop swaje

Skad wiesz o zbrodniach i niegodziwościach popełnionych przez SS.
Z pamników nagrobnych ?

Czy ja nawołuje do palenia książek do fałszownania historii.
Dziwny tok rozumowania !



Jak już pisąłem temat nie jest wart tej rozmowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostrzegłem po wpisach obrońców nagrobka i jego pamięci że temat jednak wart rozmowy. Otóż stwierdzam że Panowie którzy bronią pamięci nagrobka a co za tym idzie pamięci o esesmanie tak z 5-10 lat temu wstecz to by nawet nie pisnęli słowa na temat pozytywnych korzyści z pozostawienia go w stanie nie naruszonym. Po prostu by ich inni rozmówcy normalnie po ludzku zbesztali. Moja babcia opowiadała ze łzami w oczach o niemieckich żandarmach i białych mózgach na ścianach. Taki jeden z drugim dorabia sobie pseudo ideologie do zniszczonego pomniczka. Myśli że jest taki cywilizowany, ułożony, europejski, jasny umysł nie jak ciemnota która pamięta o krzywdach. Tak myśli bo ku... sam tego nie przeżył i pierdzieli o wyższych wartościach nie potrafiąc nazwać spraw po imieniu.
Coraz częściej widać tą pseudo poprawność myślenia, nasi sąsiedzi zachodu dziś już tak myślą i żądają odszkodowań. Po jutrze zażądają odbudowania nagrobku bohatera narodowego, wszak pamięć mu się należy.
Całe szczęście że parę osób myśli podobie jak ja. Pozdrawiam szczególnie
ZUBIKED.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myśli bo ku... sam tego nie przeżył" - nie przeżyłem tego i się z tego cieszą, a Ty to przeżyłś?
Babci współczuję i tym bardziej uwarzam że o zbrodniach ss należy głośno i otwarcie mówić.
...zażądają odbudowania nagrobku bohatera narodowego, wszak pamięć mu się należy." - zawsze pisałem że opamięć się należy, ale pamięć o zbrodniach, właśnie po to by nikt nam w przyszłości nie wyskakiwał z gloryfikacją tych sk...synów. Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie