Skocz do zawartości

MP44 MG 42


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 181
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
odnośnie firmy która od miesiąca zaśmieca umysł stgm którego nie ma a który tak ładnie reklamuje.
Odpowiedź na moje zapytanie o stg:
Witam
Jeśli na stronie nie jest podana data dostawy to obawiam się że sami jej jeszcze nie znamy.
W tym wypadku serdecznie zapraszam do monitorowania naszej strony."
więc po co reklamować coś czego się nie ma :D
pozdrawiam Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote wychodzi do mnie paczka z HK z tą zabawką. Niestety cena, którą sugerują nasze sklepy przy prywatnym imporcie jest nieosiągalna ze względu na obecny kurs dolara, fakt iż wysyłają tylko kurierem UPS + nasze cło i 22% VAT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wysłany z Hong Kongu dzisiaj rano kurier przyniósł :)
Pierwsze wrażenie, ZAJEBISTY !!! W porównaniu do poprzedniego produktu firmy AGM czyli MP40, skok jakościowy jest naprawde duży. Drewno wygląda dużo lepiej niż na fotkach reklamowych, nie ma na sobie jakiejś politury jak na meblach, jest matowe. Wrażenie robi masa repliki, prawie 5kg czyli niewiele mniej od oryginału, cudownie leży w rękach. Wykończone jest na czarny mat, ale po przetarciu kawałkiem materialu z olejem nabiera metalicznego wyglądu. Nie mam pod ręką magnesu ale większość wyprasek musi byc ze stali, część ze ZnAlu, osłona rury gazowej jest z miedzi. Całość jest wierną kopią modelu SHOEI. W pudle oprócz MP44 mamy: magazynek HICAP, pasek (badziewie), małą paczuszkę kulek, wycior, instrukcje obsługi, baterię 1200mAh i ładowarkę. Ostatni element nadaje sie do kosza, niby wtyk jest europejski ale da się ją włączyć tylko do płaskich gniazdek bez bolca, u mnie w domu takich nie ma.

Najbardziej bolesna część tej zabawki to cena, przy prywatnym imporcie detalicznym:

152USD+140USD kurier UPS+3% CLA + 22% VAT, czyli jak by nie liczyc 1200 zl.

Ale radość z faktu posiadania BEZCENNA :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandi1973, rozumiem, że masz (albo miałeś) też MP40. Czy mógłbyś porównać zasięg MP40 i Stg44? Nie chodzi mi o odległość co do centymetra, ale tak pi razy oko.
Jakie wrażenia ze strzelania tak ogólnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam MP40 Marushina, gazówka z blowbackiem (cudeńko). Próby polowe zrobie dopiero w weekend, teraz siedze w mieście i nie bardzo mam jak sprawdzić na zewnątrz (pomijając jak wieje). Z góry obstawiam, że MP44 będzie miało dużo większy zasieg, zgodnie z tym co ludzie na zachodzie juz zmierzyli, ma ono prawdziwe 450fps. Ale MP40 Marushina ma to coś co się nazywa Gas Blow Back, strzelanie z niego to czysta przyjemność i namiastka prawdziwego MP40 bez terkotania elektrycznego silnika. W niedziele pocykam fotki i sprawdze w terenie to opisze wrażenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh…pewnie doskonale zdają sobie sprawę, że zainteresowani od dawna znają cechy produktu jeszcze przed pojawieniem się go na Polskim rynku – vide dyskusja w niniejszym wątku ;)

Ja się jednak na jego zakup na pewno nie zdecyduję…

Pozdro
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„…Sprzęt fajny, tylko gdzie go używać, tak naprawdę w kraju są dwie/trzy rekonstrukcje gdzie można się z takim cudem pokazać…”
i tu tkwi sedno sprawy…przynajmniej jeżeli chodzi o mnie.

Pozdro
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„…Sprzęt jest przeznaczony do ASG . Może w takich imprezach , znajdzie zastosowanie ?...”
o ile jego parametry użytkowe znajdą uznanie u pasjonatów ASG to niewątpliwie tak :)

Ale ponieważ to forum poświecone jest rekonstrukcji historycznej, to rozumiem, że przydatność tej repliki rozważamy przede wszystkim w kategoriach wykorzystania jej w tym hobby…

Pozdro
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„…Sprzęt jest przeznaczony do ASG . Może w takich imprezach , znajdzie zastosowanie ?...”

Wątpię. Po pierwsze parametry nie zachwycają. Po drugie akcesoriów brak (choćby lufy precyzyjnej). Po trzecie, większość starć ASG odbywa się wg współczesnych reguł taktycznych i ze współczesnym sprzętem (nie tylko bronią). Po 4 - jest tyle róznych replik asg m16, g36, ak47 czy mp5k, sprawdzonych 'w boju' i działajacych znacznie lepiej...

W sensie taktycznym mp44 nie ma dzisiaj nic do zaoferowania, co by nie było rozwiązane lepiej w nowszych typach broni, także w przypadku asg. Ile jest osób które zajmują się na serio 'historycznym ASG' i są gotowi poświęcić poręczność na rzecz realizmu?? ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie odnośnie zastosowania STG w polu, pdło stwierdzenie że osiągi nie zachwycają !! 450fps i nie zachwyca ??? mnie przeraża ten fakt.
U podstaw ASG zaczynaliśmy od 280fps moze i mniej, niektóre osoby mają po 320, 360 i to jest w zupełności wystarczającym rozwiązaniem gdyż nie wszyscy muszą być snajperami!!
Człowiek który non stpo podkęca swoją giwerę kończy prędzej czy później na tym że i tak się mu coś posypie.

Faktem jest to że STG za chiny ludowe nie będzie pasował do Woodlanda, ACU, Flory itd itp.
Dzięki Bogu powoli zaczyna rozkwitć coś takiego jak ASH i mam wiarę że kiedyś będzie nas więcej gdyż nie wszyscy muszą kochać w/w mundury jak i Mki AK czy Mp5 których jest jak psów różnej maści.

Mniemam jednk że STG znajdzie zastosowanie i w Rekonstrukcji i w ASH czego życze wam i sobie ja :D
pozdrawiam Kurt
ps.w Irku bojownicy walczą stgami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie