Skocz do zawartości

UB mordowała AK w kieleckich lasach!!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kol.o nicku slapek.Pragne ci zwrocic uwage,ze nie zaistnialem na forum aby byc przesluchiwany,ale aby pogadac na tematy historyczne i staram sie trzymac tematu,a tym tematem sa mogily rzekomo pomordowanych AK owcow w lasach kielecczyzny.Znajdz sobie prosze inna okazje,albo kogos innego do przesluchiwania,bo gotow jestem sobie pomyslec,ze jestes z jakiejs ubeckiej rodziny.Masz jakies wrodzone sklonnosci cechujace sledczych.Liczylem i sie przeliczylem w temacie tych mogil - wierzac,ze bedzie uczciwsze podejscie w poszukiwaniu i ustalaniu prawdy,bo powtarzam,ze bandycie z UB jakos nie potrafie dac wiary.Komus tam zapalila sie czerwona lampka wietrzac awanture na forum.Czyzbym byl postrzegany jako awanturnik czy grubianin? A, moze poprostu wy wszyscy nie dorastacie swoim poziomem do tematow,ktore poruszacie? Nie przyszlo wam to na mysl? Zadaje to pytanie, bo stac was tylko na inwektywy, jesli znajdzie sie ktos taki, co widzi ten sam problem pod nieco innym katem,albo jest poprostu innego zdania.Czyzby w polsce znow - tak jak to bylo za komuny,obowiazywala tylko jedna opcja? Forum Odkrywcy jest dla wszystkich ogolnie dostepny i tak dlugo,jak dlugo nie lamie ktos regulaminu,to ma prawo wypowiedzi - prawda? Pomysl ,jak masz czym pomyslec i dopiero napisz cos z sensem,a nie rob z siebie glupka w stylu: Mogily porobily sie same.Pragniecie wprowadzenia cenzury,ktora jeszcze nie tak dawno wszyscy bez wyjatku sie brzydzili? Wezcie cos tam na wstrzymanie,prosze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 1945-1956,w Kielcach,na cmentarz tzw.NA PIASKACH przy ul.Zagnańskiej,nocą z więzienia przy ul.Zamkowej,U.B.-też wywoziło pod osłoną nocy zamordowanych żołnierzy AK.
To jest to miejsce ,obecnie.Zarośnięte,zaśmiecone,zapomniane.
W latach 80 było jeszcze dużo mogił,lecz zalew pobliski wylał i mogiły podmył.Teraz zrobione jest tam ogrodzenie-ALE PAMIĘĆ GINIE W MROKU HISTORII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko spytać o w dodatku pan Chlebowski sam byl zolnierzem AK" gdzie to Walenty znalazł... dorobek o AK ten pan ma imponujący, odznaczenia, medale.... ale nie umiem znaleźć informacji, że był w AK? Zresztą w chwili zakończenia wojny miał 17 lat. w 1950 bez przeszkód skończył studia... więc chyba nacisków politycznych na niego za partyzantkę nie było.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK walenty rozszyfrowałeś mnie,przyznaję cała moja rodzina włącznie ze mną to Ubole :))).
Widzę że znasz się na ludziach,wystarczy kilka zdań oponenta i już wiesz z jakiej rodziny”osobnik” pochodzi.
Gratuluję inteligencji:),jeżeli w taki sam sposób zabierasz się za temat,do którego może to ty poziomem nie dorosłeś ?,warto się zastanowić!
Jeszcze raz gratuluję ynteligencji:).
W którym to miejscu kolega poczuł się obrażony inwektywami ?,chyba nie słowem”Ubole”.
Moim zdaniem na forum,jest normalna dyskusja,i nie widzę żeby ktoś zabraniał tobie wypowiadać się,lub stosował w stosunku do ciebie inwektywy.
Przestań użalać się nad sobą ,i robić z siebie męczennika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/ponury.html
Historyczną wiedzą i komentarzem dzielił się również Cezary Chlebowski, znany polski pisarz wojskowy i historyk oraz uczestnik walki partyzanckich."
Raczej nie walczył w szeregach AL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszekkranger11- jesteś pewien że to mogiły?
Pierwszy raz widzę mogiłę, to 50 latach która zachowała wypukły kształt. Ciało gnije, ziemia się ubija". Na każdym starym poniemieckim cmentarzu, jaki widziałem groby to były jamy, a nie wzgórki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ferworze walki" o mozliwosc zamieszczania swoich postow zgodnie ze swoim widzeniem swiata i dociekaniu prawdy historycznej wspolnie z innymi forumowiczami,popelnilem maly blad.Przypisalem autorstwo doskonalej ksiazki pt: O Panie skrusz ten miecz" panu Cezaremu Chlebowskiemu,a autorem tej ksiazki jest pan Eugeniusz Wawrzyniak.Jednym z bohaterow tej ksiazki jest pan Zenon Chlebowski i to wlasnie sprawilo moja pomylke co do autora.Przepraszam za ta pomylke kolegow forumowiczow.Pan Cezary Chlebowski napisal jeszce inna ksiazke o bohaterach z AK pt: Cztery z tysiaca".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!.Przede wszystkim proszę o spokój,i dostosowanie się do obowiązujących przepisów na forum.Każdy ma prawo się wypowiedzieć,czy to pozytywnie,czy negatywnie.Nie ubliżajmy sobie nawzajem bo to do niczego nie prowadzi.
Co do tego czy to są mogiły jestem w 100%pewny.Nie jestem laikiem w tych sprawach.Często zajmuję się poszukiwaniami,jak i z wykrywaczem,tak samo bez.To są niepierwsze mogiły odnalezione prze zemnie.Nigdy nie rozkopałem mogiły i tego nie zrobię!!!.Nierobie tego dla sławy ,pieniędzy.Znalazłem już kilka mogił i w nie których przypadkach znalazłem rodzinę.
Największą dla mnie zapłata było podziękowanie,ze łzami w oczach,starszej już kobiety,za znalezienie dziadka mogiły.
Mogiły w ziemi jak słusznie kol.zauważył zapadają się.Tam jest teren piaszczysto-kamienisty.Nie widać tego na zdjęciu,ale z piachem jest wykopany łupek kamienisty.Na pewno niebyli to Niemcy pochowani.Fakt,faktem,są mogiły i dołożę wszystkich starań,aby sprawę wyjaśnić.Prawo w Polsce obowiązuje takie, że niemożna mogił rozkopać,aby stwierdzić co tam jest.Mam nadzieję że przy pomocy tak szanownej instytucji,dla której,mam poszanowanie za to co robią jaką jest IPN-KIELCE,dojdziemy prawdy.
Na zdjęciu przedstawiony jest pomnik ku ci pomordowanych żołnierzy A.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy kol.są z Kielc,i znają Piaski.Forum jest ogólnopolskie.Gwarantuje ci że kielczanie rodowici,też nie znają historii Kielc,np.iż był w Kielcach,obóz jeniecki,gdzie zginęło 12.000.jeńców Radzieckich ,w 1943roku,na Bukówce.Były tam odnotowane pierwsze przypadki kanibalizmu,wśród jeńców.
Budynek gdzie załoga Niemiecka,z obozu przebywała stoi do dziś.Z drugiego budynku zostały tylko fundamenty.Takich Historii mogę przytoczyć setki.Kielce to naprawdę wielka rzeka,zagadek,ciekawych historii,i DUŻO!,DUŻO!WYLANYCH ŁEZ!!!
POZDRAWIAM-ZIOMAL!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Piaskach bywam często, a z powodu braku czasu głównie późnym wieczorem i nocą - odwiedzam rodzinny grobowiec.

Na Piaskach (podobno od strony działek, tuż przy płocie) oprócz ofiar UB, są zakopani także esesmani.

Wracając do Bukówki, to wyzwolenie tamtego miejsca przeciągło się podobno Armii Czerwonej jeszcze dzień lub dwa po opanowaniu reszty Kielc - opór miały stawiać resztki Ostlegionu, wzmacnianego kilka dni z innych posterunków powiatowych. Wszystkich zlikwidowano w walce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamkowa....

Tam zdaje się też wieszano gdzieś w piwnicy - była taka wnęka z hakiem w suficie - w ramach rekonstrukcji dodano pętlę - ale czy to było w tamtym miejscu naprawdę, nie wiadomo mi. Słyszałem też opowieści o wyrokach śmierci wykonywanych niespodziewanie na schodach korytarza w trakcie prowadzenia więźnia.

Jest tam na zamkowej taka tablica pamięci Wilczura" Życińskiego, ostrego podobno zawodnika - wiele lat później poznałem jego rodzinę i kilka opowieści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze herbstenebelowi nie odpowiedzialem na zadane mi pytanie na forum,a wiec spiesze z odpowiedzia.Kolega w/wymieniony zauwazyl,ze Cezary Chlebowski musial miec male zaslugi w AK,bo na koniec wojny ukonczyl lat siedemnascie,a wiec napewno nie mial czasu na popelnienie czynow bohaterskich.W dodatku w 1950 roku ukonczyl studia.Tez niezbyt mile z jego strony. Armia Krajowa zostala rozwiazana 19 stycznia 1945 roku w Czestochowie przez Okulickiego ps.Niedzwiadek". Zolnierze AK zostaja tym aktem zwolnieni z przysiegi zolnierskiej,co zostaje podkreslone w tym akcie. Stalo sie to na trzeci dzien po wejsciu do tego miasta okupanta ze wschodu.Nie pisze Armii Czerwonej,bo to jak widze drazni dzisiaj uszy nowo nawiedzonym.Jednoczesnie pan Okulicki ps.Niedzwiadek" powoluje nowa tajna organizacje podziemna i powierza jej kierownictwo Fieldorfowi ps Nil".W tym czasie nie istnieje organizacja nazywana UB.Dopiero w kilka miesiecy od rozwiazania Armi Krajowej po zakonczeniu wojny ten UBecki urzad powstaje.Zdecydowna wiekszosc zolnierzy AK przystepuje do pracy w kraju jaki jest.Kraju,ktory zostal stworzony i uznany przez wszystkie kraje swiata.Jak bysmy na ten fakt nie patrzyli,to ten kraj byl LEGALNY.Przystapienie zolnierzy AK do pracy nad nowa polska sprawilo,ze bardzo wielu z nich zasiadlo na bardzo waznych stanowiskach panstwowych i niekiedy nawet partyjnych w polsce.Skoro AK zostala rozwiazana pod koniec wojny,a ci zolnierze,ktorzy przesli do innej organizacji o innej nazwie,to tez sa uwazani za zolnierzy AK? Czy my mowimy prawde o nich nazywajac ich Ak owcami? Moze oni uwazali siebie za cos wyzszego od swoich kolegow z AK,bo jednak nie zlozyli broni.W koncu ,patrzac dzisiaj z naszej perspektywy po latach,to co jest lepiej: budowac,czy walczyc? Wiekszosc z ich kolegow wybrala to pierwsze,a inni zamienili sie w mogily w lesie.Ci,ktorzy wzieli sie za budowe tego ustroju,szybko wygrali swoj boj ,w sposob pokojowy,przewracajac ten nieludzki system.Dzisiaj wszyscy w polsce sa wolni i moga sie realizowac,tak jak ty kolego herbstenebel,bedac studentem na wyzszej uczelni i reprezentujac soba nieugiety patriotyzm masz szanse dopilnowac aby wraze sily nie zmacily nigdy wiecej dobrobytu w tym kraju.Zycze ci sukcesow.Walenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne narzędzie władzy Aparatu U.B.-które przekonywało.Po zastosowaniu tego urządzenia,przesłuchiwany,skatowany,nie mijał już nic do powiedzenia!!!!!!!!,a szkoda,bo pewnie by powiedział:ABY POLSKA,BYŁA POLSKĄ!".Niestety jeszcze w 2008 roku to hasło jest aktualne.
Kielce-ul.Zamkowa-Więzienie!
BEZ KOMENTARZA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za linka i poprawke.Okazuje sie ,ze AK zostalo rozwiazane 19 dni po powolaniu UB. W dniu 19 stycznia 45 roku,to UB istnialo bardziej na papierze niz w rzeczywistosci.Pomimo tego,to nie uwazam aby ta organizacja byla w stanie zaszkodzic w tak krotkim czasie takiej organizacji jaka byla AK.Zreszta AK nie rozwiazalo sie ze strachu przed UB,a mialo inne motywacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie