Skocz do zawartości

UB mordowała AK w kieleckich lasach!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem poruszyć bardzo istotny temat,a mianowicie mordowanie
więźniów AK w kieleckich lasach przez UB.Więźniowie byli wywożeni z więzienia na ul.Zamkowej,oraz z ul.Paderewskiego w KIELCACH,do lasu w miejscowości ZGÓRSKO,i tam mordowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A co powiecie na tzw. Pacyfikację Augostowską" dokonana wspolnymi silami NKWD, UB i innych pospolitych zdrajców.
Do dnia dzisiejszego nikt niewie gdzie wymordowano okolo 600 osob...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C5%82awa_augustowska

http://www.dlapolski.pl/Oblawa-augustowska-maly-Katyn-art2298.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko NKWD i UB! Według dostępnych dokumentów w obławie augustowskiej" wzięły też udział jednostki liniowe Armii Czerwonej ze składu 50 Armii... . Wzmocniona kompania 1 pp 1 DP im. T. Kościuszki też była tam rzucona, jednak nie ufając żołnierzom użyto jej w rejonie Sejn, zamieszkałym przez Litwinów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ziemianka ,ale miejsce przygotowane, do masowej egzekucji.Takich miejsc naliczyłem ok.4.
Ciekawe, dlaczego nie zapełnili dołów -czyżby tow.STALIN im WYKORKOWAŁ ,w 1956r.i z żalu ,nie mieli siły dalej mordować?????????????????????????????????????????????????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietylko w Kieleckich lasach, w1945 roku został zamordowany żołnierz AK Stanisław Gas ps.''modrzew''dowódca 1 plutonu wchodzącego w skład106 DP AK Inspektoratu ,,Maria,, Miechów ,został przybity do dna rzeki szreniawy zaostrzonymi palami,prawdopodobnie przez Kotła i jego ludzi z GL pracowników miechowskiego UB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przed soba ksiazke Cezarego Chlebowskiego Reportaz z tamtych dni", wydanie: Krajowa Agencja Wydawnicza 1986 rok.Nie zorientowanych co do tresci tej ksiazki, pragne poinformowac,ze dotyczy ona walk oddzialow AK w polsce, od Wilna poprzez Warszawe,radomskie,kieleckie.....Na koncu tej publikacji znajduje sie spis zolnierzy Ak 2 dywizji Korpusu Kieleckiego AK. Autor podaje ich dane osobowe,oraz ich losy wojenne i powojenne. Przypominam,ze ta publikacja ukazala sie w 1986 roku,gdzie nie bylo mowy o ograniczeniu takich publikacji jak ta ksiazka, jakakolwiek cenzura! Pomimo kilkakrotnego sprawdzania tych danych,to nie spotkalem nawet jednego zolnierza,ktory zakonczylby zycie z rak siepaczy UBowskich.Czy jest ktos na tym forum,kto chcialby uswiadomic autora ksiazki, pana Cezarego Chlebowskiego o niestosownosci pomijania zbrodni UBowskich w swoich ksiazkach? Przeciez wpisy forumowiczow temu wszystkiemu przecza! Tu mogila ukryta,tam zakryta,a pan Chlebowski pisze takie, no nie wiem.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prosilbym innych o przysluge,gdybym mial jakas perspektywe kontaktu z panem Cezarym Chlebowskim.Z uwagi na moje odlegle od polski miejsce zamieszkania, moje szanse sa nikle.Napisalem o tym wszystkim, bo to co znajduje w publikacjach ksiazkowych, ma sie nijak do tego co pisza na stronach Odkrywcy forumowicze.Wierze,ze powinno nam wszystkim zalezec na ustaleniu prawdy,a nie na tworzeniu mitow. Dlaczego pan Cezary Chlebowski podaje dane osobowe zolnierzy AK oraz ich losy wojenne i powojenne z miejscem ich zamieszkania,a nie ma NICZEGO o zolnierzach AK pomordowanych przez UB w lasach kieleckich? Komu w koncu ludnosc pali te znicze po lasach? Jak reaguja lesnicy widzac ogien w lesie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam pana Cezarego Chlebowskiego,ani jego publikacji.Podejrzewam iż pan Chlebowski pisząc książkę posiadał te informacje,co ja ,uzupełnił by swoją książkę.
Szukając zbiorowej mogiły,żołnierzy AK-około 20 osób,natrafiłem na mogiły,pojedyncze AK,które zamieściłem na forum.Informacje o mogiłach,uzyskałem od byłego oficera UB,parę lat temu,szczegóły nie dla forum,lecz IPN.
Nie chodzi mi o tworzenie mitów,lecz o ustalenie prawdy.
Na pytanie- jak reagują leśnicy,widząc ogień w lesie?-odpowiem:W tym lesie,ciężko jest spotkać psa z kulawą nogą,a co dopiero leśnika.Jedyne co można spotkać to HOŁOTĘ,jeżdżącą na motorach krosowych.Potrafili rozjeździć mogiłę partyzancką ,partyzanta o pseudoKULKA"umieszczoną zresztą ,na zdjęciu, na forum.Mogiłę odnowili moi koledzy,i mam nadzieję że to się więcej nie powtórzy.
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Leszekranger 11. Panu Cezaremu Chlebowskiemu emanent" w zolnierzach AK z tego terenu sie zgadza.Panu Chlebowskiemu nie brakuje zadnego zolnierza.Gdyby UB zlikwidowalo chociaz jednego z nich,to pan Chlebowski nie wachalby sie o tym napisac.Czas wydania,publikacji tej ksiazki bardzo temu sprzyjal.A,jednak.......Wydaje mi sie,ze to sa mity z tym bestialskim mordowaniem zolnierzy AK w lasach kieleckich przez UB.Rozumiem, ze dzisiaj chcac zbudowac swoja poprawnosc polityczna,to czesto ludzie siegaja po tego typu wybiegi".Kolega nie podaje konkretow,tylko powoluje sie na UB owca - bandyte i oczekuje,ze ludzie porzadni dadza temu wiare. Uwierza bandycie z UB.Pozdrawiam,Walenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOL.WALENTY!!!Jeszcze raz piszę że nie znam pana Chlebowskiego,ani jego publikacji.Ponieważ jak piszesz,w publikacji emanent"nie brakuje panu Chlebowskiemu żadnego żołnierza AK z tego terenu, to tylko się cieszę.Mam nadzieje że dołączył pan Chlebowski też tych czterech nieszczęśników z AK.którzy są na zdjęciu u samej góry.
Czy ja pisałem,że to są żołnierze z naszego terenu.Przypominam że na UB siedzieli ludzie z całej Polski.Nie podaje konkretów tylko,podaje się na UBOWCA>?Pisząc ten post byłem przygotowany na ataki.Nigdy nie wierzyłem żadnemu UBOWCOWI<zwłaszcza że cała moja rodzina siedziała na UB w Kielcach.Nie należę kol.WALENTY do żadnej organizacji politycznej,i PREZYDENTEM też nie chcę zostać.
Na pewno będzie śledztwo w IPN Kielce i tam ujawnię skąd wiem!!!
Może niedługo napisze ktoś że UB w ogóle nie mordowała?.
Zależy mi tylko na ustaleniu prawdy,i nie odwiedzą mnie od tego żadne osoby.
Pozdrawiam z całym szacunkiem Pana Chlebowskiego.Walenty ciebie też pozdrawiam bo tak naprawdę widzę że chcesz dobrze,ale co do mojej osoby to adres ci się pomylił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.Walenty!!!!-nie jeden remanent za komuny źle wyszedł,zwłaszcza że książka była wydana ,jak piszesz w roku 1986.Wprawdzie cenzury nie było,ale komuna to jeszcze dobrze stała.Miej odwagę wyskoczyć z takim postem jak kol.LESZEKRANGER na forum publiczne to wtedy pogadamy.
Jak zrobisz choć cząstkę tego, co zrobił kol.leszekranger11 dla Kielecczyzny,w tropieniu zbrodni UB,to i remanent ci wyjdzie. OCH WALENTY!!! WALENTY!!!.
BEZ KOMENTARZA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy forumowicze w osobach leszekranger 11 i Monastyr.Wam nie chodzi o prawde, wam chodzi o racje.Wasza racje,jedyna i niepodzielna.Racje,ktora sami stwarzacie na forum,zaslaniajac sie IPN - em i powolujac sie na watpliwe zrodla wiarygodnosci jakim moze byc UBowiec.Dlaczego nagle mielibysmy wszyscy dawac bezkrytyczna wiare jednemu UBekowi,a innym nie? Jakimi kryteriami kierujecie sie w tej sprawie? Ja osobiscie daje wiare panu Chlebowskiemu,bo on przebadal ten temat na wskros,spotykajac sie z ludzmi z AK w dodatku pan Chlebowski sam byl zolnierzem AK.Wydal kilka ksiazek w tym temacie i o ziemi kieleckiej pisze obszernie w innej swojej publikacji O,Panie skrusz ten miecz".Polecam kolegom zapoznanie sie z ta literatura i dopiero bede oczekiwal zajecia przez was jakiegos rozsadnego stanowiska,a pisanie Oj,Walenty,Walenty jest troche chamskie.Biore udzial w dyskusji na tematy histori naszego kraju i jezeli uwazacie,ze takich wypowiedzi jak moje nie powinny zaistniec,to poprostu opatrzcie takie forum stosownym naglowkiem w stylu: To forum jest tylko dla towarzystwa prawdy objawionej" , tak jak kiedys byl oznakowany transport w czasie wojny: Nur Fur Deutsche!Nie jestem ani pierwszym,ani jedynym,ktory zauwaza,ze ludzie na tym forum nie staraja sie dyskutowac na temat,tylko patrza jak komus dokuczyc,jak kogos ugrysc,czy jest taka potrzeba,czy jej nie ma.Skad wyniesliscie takie maniery? Wierzyc mie sie nie chce,ze w tym kraju zyja ludzie ,ktorzy szczyca sie wartosciami chrzescijanskimi.Szkoda tylko,ze nie chca tych wartosci uznac za swoje.Oj Monastyr,Monastyr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym tu dyskutować? Kolejny wątek, który zmieni sie w knajpiana burdę. Myślę, że moder powinien czuwać nad przebiegiem tej dyskusji. Prywatnie zgadzam sie z Walentym, szczególnie z Jego ostatnia wypowiedzią. Sam także kilka razy napisałem już coś podobnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Walenty-ciekawi mnie jaki masz stosunek do UB.
Czy według ciebie możliwe,że UB mordowało partyzantów niepodległościowych?
Czy wierzysz w to o czym opowiadają”zaproszeni”do UB na przesłuchania,o biciu po stopach,”kradzieży”paznokci,wybijaniu zębów i długo,długo można wyliczać​ tortury.
Natomiast twoją ocenę SB już znam,moja jest radykalnie odmienna.
W 86 nie było cenzury?,można było prowadzić uczciwie badania naukowe na temat AK ?
Gdzie takie badania można było prowadzić w 86,bez obaw że”nie znani sprawcy”nie spalą ci domu?.
Kolego dzisiaj 20 lat po”wyprowadzeniu sztandaru”,zauważ jakie boje trzeba toczyć żeby otworzyć archiwa.
Dzieci i wnukowie byłych Uboli nie dopuszczają żeby społeczeństwo poznało prawdę,pewnie nie mają się czym szczycić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie