Jump to content

Polski panteon SS?


whatfor

Recommended Posts

warto przeczytać: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=4817800&ticket=30631649954143788TlpK%2BTgY1juxIpl3gF0R5aWegqO62iyB%2FPyNe5rfYFYLVFS3JVwAkiNHR%2FN34BUpFYVu%2BUTrf9Jpmnt%2BCrIijDYXdSwD4GXAdNwdpY%2F%2FXWVT4j8m2RFnqWLp4cohYo0
i zastanowić się...
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply
Witam

Brak słów po prostu Polska. Matko, na co ja płace podatki na takich baranów z Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. W mojej okolicy jest wiele zbiorowych mogił polskich żołnierzy walczących we wrześniu w obronie granic najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Mogiły te w większości są w fatalnym stanie. Ciekawie czy panowie z Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa nimi kiedykolwiek się zainteresują.
Ale dla polsko-niemieckiego pojednania(jak dla mnie fikcja) warto germańcom i ich wasalom stawiać pomniki i czcić „pamięć” zbrodniarzy. Wstyd mi, że nad tym cmentarzem powiewa Polska flaga, wstyd mi za tych ludzi, którzy się na to zgodzili. Jeśli dalej inteligenciki z rady będą kierować się takim tokiem myślenia to nie zdziwiłbym się, jeśli w Auschwitz stanie pomnik poświęcony strażnika obozu no przecież oni tez kiedyś polegli w imię chorej ideologii , więc są męczennikami.

„NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ, TRACI SUMIENIE”

Duszan
Link to comment
Share on other sites

Taaa...warto przeczytać i ..zastanowić się a przede wszystkim poznać prawdę o SS a nie podniecać się najczęściej nieprawdziwymi mitami, może wtedy byłoby mniej chetnych do przebierania się w ich mundury. Często widać na forum fascynację tą formacją co wydaje się ..hmmm..dziwne i sądzę, że oparte na powierzchownej znajomości tematu. Wiem, wiem, zaraz będzie, że to tylko odtwarzanie historii i jak komuś się nie podoba to nie musi, racja ale myślę że można badać historię SS niekoniecznie utożsamiając się mniej lub bardziej świadomie z tą formacją. No odeszłem trochę od tematu :-) Przepraszam jak kogoś uraziłem. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Szkoda mi tych biednych, skołowanych harcerzy, gnanych z jednej mszy na drugą i nie zdających sobie sprawy z tego w czym biorą udział...
Szkoda mi naszych żołnierzy, których przodkowie byli mordowani przez Niemców z SS, Niemców którym oni dziś oddają honory wojskowe...
Teraz tylko patrzeć jak zgłoszą się rodziny poległych - z wnoskami o odszkodowanie za zabicie ich krewnych w Polsce Zachodniej"... Niemożliwe?
Link to comment
Share on other sites

W połowie lat 90-tych w TVP1 nadawany był cyklicznie blok programów To jest historia". Była to ciekawa próba przedstawienia ludziom tematyki historycznej w bardziej przystępny sposób. Szło to chyba w poniedziałki, o beznadziejnej porze, gdzieś między 13tą a 15tą. Nic więc dziwnego, że program zdjęto z anteny, bo pewnie miał zbyt niską oglądalność".
Dla mnie program był ciekawy, było dużo zdjęć archiwalnych, pomimo, że niektóre tematy poruszano w sposób sensacyjny. Taki rodzynek w telewizyjnej papce. Podobnie zdjęto też Podróże na kresy" - jedyny program ukazujący związki Polski i Polaków z tamtymi ziemiami, ich tragiczną historię.
Piszę o tym dlatego, żeby przypomnieć, że sami jesteśmy sobie winni. Odcinamy się własnej od historii, mamy głupie społeczeństwo, jesteśmy prowadzeni jak stado baranów na rzeź.
Obecne zachowania tzw. elit rządzących Polską bardzo, ale to bardzo przypominają mi sytuację w przedrozbiorowej Rzeczypospolitej. Wtedy też ci, co mieli, i ci , co rządzili, mieli wszystko w d... Liczyła się tylko kasa.
(najpierw chciałem umieścić ten post w wątku o Discovery, ale akurat wyskoczyła ta sprawa z cmentarzem - myślę, że też tutaj pasuje)
pzdr
grek
Link to comment
Share on other sites

Do Greka: wszystko o czym piszesz jest prawdą - może oprócz jednego: to nie my [fascynaci historii]jesteśmy winni, że TVP [podobno spełniająca jakieś misje społeczne] nie nadaje tego typu programów - a gdy już musi [obowiązek wynikajacy z stawy o RTV] - to wbija je w pasmo najniższej oglądalności. Tak jak napisałeś 14-15 [gdy ludzie są w pracy] lub 1:20 - gdy już zasnęli. To nie my jesteśmy temu winni!
Link to comment
Share on other sites

He he he, niech żyje Adolf Hitler i jego przyboczna gwardia SS, oprawcy Dirlewangwera, ukraińcy spod znaku SS i nasi pokorni dygnitarze, głęboko chylący czoła przed oprawcami Narodu Polskiego.
Link to comment
Share on other sites

tak to jest ciekawe ile narodowości tworzyło oddziały SS, jak wiele z nich dzisiaj tworzy zasadnicza część UE. ale to właśnie Polacy mają się od nich uczyć tolerancji, przepraszać za antysemityzm i ksenofobie, przecież dzisiaj nie ma złych niemców, wszyscy co byli na wojnie byli w orkiestrze albo w kuchni.
Link to comment
Share on other sites

Duszan- a może krok dalej-naród,który traci pamięć,przestaje być narodem. myślę jednak, że nim to się stanie będziemy musieli przeprosić wszystkich za wszystko zło wojny
Link to comment
Share on other sites

przykro sie robi czytajac takie art. niestety musze stwierdzic, ze aby w Polakach znow pojawily sie dazenia niepodleglosciowe i patriotyczne musi dojsc do jakiejs tragedii. A taka nadciaga i to szybko. Wiosna stanie sie to, czego nie udalo sie utrzymac Hitlerowi. Jedna Europa :).
Dupowlazownictwo wladz polskich jest makabryczne, a jest to tym gorsze ze staramy sie na sile przypodobac tym ktorzy mordowali, a teraz mowia ze to klamstwo.

Ile jeszcze mamy przejsc upokorzen - przez ostatni rok bylo ich sporo - centrum wypedzonych, cmentarze zbodniarzy wojennych na ziemiach polskich, odszkodowania. Wczoraj widzialem w TV informacje o protestach neonazistow w niemczech przeciwko wystawie - Zbrodnie Wehrmachtu.

Dlaczego tak szybko chcemy zapomniec, dlaczego nie wynosimy zadnej nauki z naszej historii, dlaczego za wszelka cene staramy sie przypodobac naszemu najwiekszemy historycznemu wrogowi ?
Link to comment
Share on other sites

Witam
Tak, tak. Pojednanie,współpraca,kwiatki, uśmiechy, telewizja, radio, piździu, piździu-zupa rybna . Ludzie! Przecież znów pokazalismy Całemu Światu jaka GŁUPOTA tkwi w tym popapranym kraju.
Polacy(nie wszyscy) mają tak krótką pamięć że głowa boli.
Przed wojną Hitler też składał kwiaty przed grobem Nieznanego Żołnierza.I wszyscy bali się na to nabrać!
Ciągle kogoś przepraszamy.A to Żydów, a to Niemców,niedługo Szwedów za Potop i Eskimosów bo im lód topnieje od dziury ozonowej. Czy te władze które doprowadziły do tego cyrku nie wiedziały KTO TAM LEŻY?
Otóż wiedziały i to napewno.Tylko wszyscy boją się nawet głośniej piernąć bo to Unia, partnerstwo i inne takie bzdury ,bo się popsują stosunki dobrosąsiedzkie i panstwowe.Jasne- niech nam dalej plują w morde a my mówmy że deszcz pada i jeszcze się uśmiechajmy.Kiedyś byłem na wsi u kumpla i jego dziadek co to przeżył wszystko co sie dało mówił:Polak to taka pizda co tańczy tak jak mu ktoś gwizda a bierze sie w kupe jak dostaje w dupe" Ten starszy pan już nie żyje.Ale może to i dobrze, bo jakby zobaczył co się w tej chwili wyrabia to umarł by napewno.
Wszyscy ci którzy doprowadzili do tej Uroczystości" powinni podać się do dymisji. Ale po co .BÓG, HONOR, OJCZYZNA" to już dawno zdechło. Było też: SILNI, ZWARCI, GOTOWI".
SILNI - w gębie
ZWARCI- w złodziejstwie i pijaństwie
GOTOWI- do spierdolenia za granice


poldi
PS: Bocian bardzo przepraszam za łacine ale jak widze co się wyrabia to mnie ponosi... Jeżeli uważasz że należy to wyciąć - nie ma sprawy
Link to comment
Share on other sites

Darłowo 2003, Moto-Weteran Bazar 2003, było wielu ludzi w mundurach Waffen SS. Wydaje mi się ze łatwo dajecie się podjudzać dziennikarzom, jest wiele tragicznych wątków w historii naszej i naszych sąsiadów, ten jest najbardziej błahy z nich, a jakiś pisarczyk wziął kasę a wy się gorączkujecie. A propos, jakby ktoś po przeczytaniu tego artykułu, chciałby sie pozbyć wszelkich pamiatek po tej zbrodniczej armii, to ja chętnie je przyjmę;-)


Robert Lewy" Lewszyk
Link to comment
Share on other sites

Do Roberta Lewego"
Czy nie ma różnicy w tym co napisałeś? Co innego odtwarzanie historii taką jaką była bez gloryfikacji naziamu a co innego oddawanie hołdu z pełnymi honorami bandytom z SS i innym sukinsynom którzy mordowali ludzi jak kaczki z usmiechem na ustach. Na dodatek oni żyją ,trybunały na kant dupy mogą im skoczyć a tu jeszcze za czyjeś pieniądze można przyjechac i złożyć hołd Kolegą" po fachu i z łezką w oku powspominać jak to się fajnie mordowało Polaczków i jakie nieszczęscie spotkało ich kolegów bo zgineli w walce za III Rzeszę lub zostali estjalsko" zamordowani przez Polaków lub Rosjan.Chyba powinniśmy ich przeprosić.A później zakopać się sami saperką do piachu.A ktoś z radości zatańczy na naszym grobie. Nie napisałem tego jako kontrataku na twój post. Tak to po prostu widzę. Dawanie dupy to juz chyba nasza tradycja.
Pozdrawiam Cię :Poldi
Link to comment
Share on other sites

Do kolegi Boro :-) Parę miesięcy temu trafiłem na 2 strony internetowe polskich grup rekonstrukcyjnych?.. Waffen SS. I jeszcze cytat z wcześniejszego postu Darłowo 2003, Moto-Weteran Bazar 2003, było wielu ludzi w mundurach Waffen SS". i na dodatek z tego forum z września http://www.odkrywca-online.pl/index1.php?action=forum&iletab=jedna&sub=pokaz_watek&ktory=34803&id_forum=0&&sq=dago&wi=34834#34834 A na myśli miałem głównie dziwną, zabarwioną emocjami a nie chłodną i aukową" fascynację tematem. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Błahym epizodem jest rozdmuchana przez pismaków sprawa cmentarza w Nadolicach. Na kilkanaście tysięcy grobów nawet 100 bandytów to ułamek.
Na każdym cmentarzu wojskowym, i nie tylko, znajdziecie paru su...synów, na polskim, angielskim, niemieckim. Ja ich nie usprawiedliwiam, ale nie zaczynajcie kolejnej krucjaty, tylko dlatego ze jakis pismak znalazł temat do wywołania sensacji i sprzedawalność tygodnika wzrosła o 20 egzemplaży.
Link to comment
Share on other sites

Myślę,że nie powinniśmy lekceważyć takich rzeczy.Ja bywałem trochę w Niemczech,zarówno tych byłych wschodnich jak i zachodnich,pracowałem tam,robiłem różne interesy i niestety spotkałem się nieraz z objawami rasizmu w stosunku do mnie.Starsi zazwyczaj mówią,że Hitler był zbrodniarzem itd.,ale młodsi mają zupełne zdanie na ten temat.Starzy byli zwykle w czasie wojny sanitariuszami lub zaopatrzeniowcami(tak o sobie mówią),ale młodzi chętnie znowu wybraliby się na jakąś wojenkę,wiem co piszę ,bo raz o mało nie zostałem pobity przez piękny" okaz typowego aryjczyka (ja niestety wyglądam na południowca).W zasadzie nie mam uprzedzeń,ale Niemców nie lubię i nikt mnie do nich nie przekona.Według mnie oni nazizm mają we krwi.
Link to comment
Share on other sites

Myślę,że nie powinniśmy lekceważyć takich rzeczy.Ja bywałem trochę w Niemczech,zarówno tych byłych wschodnich jak i zachodnich,pracowałem tam,robiłem różne interesy i niestety spotkałem się nieraz z objawami rasizmu w stosunku do mnie.Starsi zazwyczaj mówią,że Hitler był zbrodniarzem itd.,ale młodsi mają zupełne zdanie na ten temat.Starzy byli zwykle w czasie wojny sanitariuszami lub zaopatrzeniowcami(tak o sobie mówią),ale młodzi chętnie znowu wybraliby się na jakąś wojenkę,wiem co piszę ,bo raz o mało nie zostałem pobity przez piękny" okaz typowego aryjczyka (ja niestety wyglądam na południowca).W zasadzie nie mam uprzedzeń,ale Niemców nie lubię i nikt mnie do nich nie przekona.Według mnie oni nazizm mają we krwi.
Link to comment
Share on other sites

wprost jedzie na takich tematach - ubiera stainbachowa w mundur ss itp . to elektryzuje publike.do tematu -w Polsce walczylo o wiele wiecej jednostek ss niz jest w tym artykole ,w silach ladowych ssmani stanowili okolo 10 %(jesli sie niemylę). szacuje sie ze wglebie w Polsce jest oklo 500 tys niemcow z roznych formacji czyli z 50 tys elektrykow. czesc juz pochowana - nie tylko nadolice ale miłostowo , bartoszyce, i jeszcze kilka. eshumacje i pochowki odbywaja sie na koszt volksbundu i trudno od nich oczekiwac zeby wh kierowli na cmentarze a kolesi z blacha ss wywali na smieci. tak czy inaczej nietylko w nadolicach co dziesiaty to elektryk( i niezawsze to oznacza morderce-faszyste np czesc łotyszy była z przymusowego poboru) nie ma co z tego robic nizdrowej sensacji, jedyny morał z artykulu ograniczyc cała ta pompe flagi honory itp i nich zolnierze i sukinsyni leza w spokoju.
pozdr
Link to comment
Share on other sites

Ja powiem państwu tak :

Ja sie ciesze. To dziala jak kubek zimnej wody. To wywoluje pewne oburzenie wsrod Polakow, wiec przypomina o wojnie i o walce o niepodleglosc i moze to przypomni kilku osobom ze jestesmy Polakami i nasi dziadowie i ojcowie odznaczyli sie w tej wojnie. Moze takie poczucie zagrozenia spoi troche te waśnie narodowe bo wiadomo nic lepiej nie jednoczy jak wspólny wrog. Tak samo cieszylem sie z eriki steinbach :).

Druga sprawa to rekonstrukcja SS :)

Mimo ze niemca jakbym mial na wyciagniecie reki to bym mu łeb gwozdziem do sciany przybil to cos w mundurach niemieckich jest :). Sam mam w domu spodenki splitter(milteca ) i kurtke niemieckiej strazy granicznej w kamuflazu tym co po waffen zostal. Ta armia jednak byla najbradziej elegancko ubrana i jako pierwsza miala kamuflaze . Mimo jaknajwiekszego sentymentu do polskiej armii wrzesniowej to w bluzie wz 36 nie bede po ulicy chodzic. Spodnie sukienne takze nieciekawie wygladaja. Wspolczesnych rzeczy nosic nie lubie a jako czlowiekowi uzaleznionemu od historii wojskowosci pozostaje tylko niemiecki ciuszek. Co do grup rekonstrukcyjnych to latwiej zebrac szwabski osprzet od polskiego. Niemcy mieli mnostwo wariantow ubioru wiele kolorow i oporzadzenia jak i broni. Ruskie czy LWP to odroznisz jedynie czolgiste od piechociarza i nic pozatym takie za bardzo jednolite wojsko. Nie dziwie sie wiec odtwarzajacym waffen ss. Zawsze mozna powiedziec ze są walończykami :) albo hiszpanami. Oni okrutni to nie byli za bardzo. Wehrmacht natomiast - to wstyd niemieckie pospólstwo odtwarzac. Oni maja tak samo nieciekawe umundurowanie jak Polacy wiec lepiej wybrac ojczystą rekonstrukcje.Link to comment
Share on other sites

Tylko dlaczego ten cmentarz jest tak daleko? Nie będzie nikt mógł zadbać o te groby i niedługo popadną w zapomnienie.
Wg. mnie żołnierzy Dirlewangera powinno się pochować na Woli - w miejscu gdzie walczyli najmężniej. Mieszkańcy Woli mają wprawę w opiece nad pamiątkami z powstania - jest ich tu bardzo dużo - i z pewnością chętnie by się zaopiekowali taką mogiłą. Np. część mojej rodziny spłonęła wraz z kamienicą na ul.Płockiej i ich groby są tylko symboliczne. Czyli lipa. A tutaj taka gradka - nawet jest flaga!
Ktoś popełnił ig mistake".
Link to comment
Share on other sites

Panowie czy nie za duzo emocji? Skad na pewno wiadomo, ze na cmentarzu wspomnianym w artykule walczyli zolnierze z wymienionych formacji SS? Dla mnie jedynym dowodem tego byla by analiza niesmiertelnikow znalezionych przy ekshumacji cial a tymczasem autor wymienia jednostki, ktore walczyly na tym terenie, kierujac sie zrodlami pisanymi, ktore wymieniaja te jednostki jako walczace na Slasku. Pisze np. o dywizji SS Galizien, ktorej zolnierze maja byc pochowani na cmentarzu a przeciez u schylku wojny dywizja ta walczyla w Styrii i Slowenii i poddala sie aliantom w Austrii w poblizu Klagenfurt. Wiec skad ss - mani z SS Galizien mogli wziasc sie na Slasku? Oczywiscie pisze o jakiejs zwartej jednostce a nie o pojedynczych zolnierzach. Drugim dowodem na nierzetelnosc artykulu jest wymieniona informacja o tym, ze oddzialy SS Galizien braly udzial w pacyfikacji Woli Pieniackiej. Tymczasem nie jest to wcale dowiedzione! To, ze mordercy mieli iale jak snieg" panterki chyba nie jest dowodem? Przciez w ten sposob mozna oskarzac dowolny oddzial niemiecki wyposazony w umunurowanie maskujace w wariancie zimowym.
Owszem temat artykulu moze wydac sie bulwersujacy ale dla mnie to znow czesciowo szukanie sensacji przez jakiegos pismaka.
A zreszta wedlug starego powiedzenie abity wrog przestaje byc wrogiem a staje sie tylko martwym czlowiekiem".
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information