Skocz do zawartości

NS wychodzą z cienia.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie neonaziści z terenów byłych wschodnich Niemiec wywodzą się ze środowisk bezrobotnych tępaków, którzy nie mogą dostosować się do nowych warunków. Polaków, Ukreińców itd. może pogonią zterenów przygranicznych, to możliwe - tylko dlaczego ci twardziele nie chcą / nie potrafią* uporać się z morzem turasów i kolorowych których w centralnych i zachodnich Niemczech jest tyle, że niedługo będzie ich więcej niż aryjskich niemiachów.

* niepotrzebne skreślić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Mam wielu znajomych z byłych wschodnich Niemiec. Przez lata wschodni Niemcy pracowali w wielkich fabrykach, molochach wytwarzając produkcty które za ogromną kasę były kupowane przez pozostałe kraje demoludów. Zarabiali w porównaniu np do pracowiników w Polsce ogromne pieniądze. Związek Radziecki to zaplanował, żeby chociaż w jakimś minimalnym stopniu próbować ównać" poziom życia DDR z RFN. Po upadku muru to wszystko padło. Pokolenie które zaczęło dorastać w zjednoczonych niemczech okazało się, że dorasta w biedzie a dodatkowo okazało się, że zachodni Niemacy traktują wschodnich troszkę jak obywateli drugiej kategorii, nieproduktywnych i zjadających produkt brutto zachodu. (znana sprawa blach dla Volkswagena produkowanych w fabyce Wartburga - jechały z Wartburga prosto do huty bo Volkswagen nawet by nie śmiał ich zamontować w swoich samochodach bo jakość była wiadoma - taka sytuacja trwała kilka lat, praca dla pracy). Potem te dotacje" się skończyłym i nastąpił wzrost bezrobocia, zjawiska którego wcześniej nie mieli. Ludzie inteligentni dość szybko odnaleźli się w nowych czasach i żyją normalnie. Natomiast ci mniej inteligentni, czy nazwijmy to mniej zaradni zaczęli z utęsknieniem spoglądać wstecz. Jak to było kiedyś dobrze (u nas też niektórzy ciągle chwalą komunę). Natomiast ich potomstwo (w uproszczeniu) zaczęło patrzeć dalej, w czasy swojego zioma Adolfa. Zaczęli zakładać bojówki narodowe zwalając wszystko na cudzoziemców. Standard. Wystarczy poczytać opracowania niemieckich politologów kto zasila takie partyjki, szczególnie te w byłych wschodnich Niemczech.
Informacje te mam od Niemieckich znajomych, którzy sami negatywnie patrzą na te narodowosocjalistyczne sieroty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, raczej bym sie tym zbytnio nie przejmował. NS w Niemczech moga sobie krzyczeć i sie spinac, ale to Turcy i inni obcokrajowcy stanowia tam siłę. A dla nich Polska jest zwykłym sąsiadem-żadna ziemia utracona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie oglądam i przeraża mnie to co widzę.... ja pier***.... oni chyba mają taki cykl - zaczną awanturę, dostaną w mordę, podkulą ogon - po kilkudziesięciu latach znów dostaną w mordę bo zaczęli...

I tak aż do słów Gustlika - jak im się drugi Hitler trafi to nie będą mieli do kogo po niemiecku gadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie