Jump to content
  • 0

Kody polskich fabryk amunicji.

f35jsf

Question

14 answers to this question

Recommended Posts

Witam, czy ma ktoś może albo wie gdzie mógł bym dostać amunicje/łuski z Poniatowej? Mieszkałem tam w latach 70/80-tych i nawet pracowałem w zakładach Eda. Od 20 kilku lat mieszkam w Stanach i interesuje mnie to tylko z czystego sentymentu

Zajrzyj na forum bron.iweb.pl, dział WBP, podforum kolekcjonerzY", tam jest wątek o amunicji kolekcjonerskiej założony przeze mnie, z tego co kojarzę, jakiś Kolega wstawił tam fotki pudełeczek z amunicją 7,62x25 produkcji Poniatowej

fullriede, tak to jest sygnatura producenta prochu. Zapytam kolegi co siedzi w amunicji, bo też tego nie kojarzę.

A najlepsze oznaczenie producenta prochu mam na skrzynce amunicji z 1948 roku, też do Mosina. Tam producent oznaczony jest jako " - dopiero po jakimś czasie oświeciło nas (po otwarciu naboju), że to -dobyczny"

Nie chodzi o oznaczenie na amunicji 7,62x54R, a o oznaczenie na konserwach tej amunicji. Producent to 343, więc Pilczyce, wiadomo. Ale dodatkowo jest tam kod 26 - prawdopodobnie jest to producent prochu - być może Pionki. Ale to tylko hipoteza. Może ktoś wie na pewno?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information