Skocz do zawartości

Wasze pancerne zdobycze


Sturmgeschutz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 408
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W ten sposób to tylko mu dobrą darmową reklamę robicie dajcie mu trochę pohandlować a może kiedyś założy drugą panzer farmę i też będzie szanowanym kolekcjonerem itd. itp. inni wielcy też od tego zaczynali :)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szok, wasza zawiść mnie powala.
Jak ci panzercośtam szkoda to wywal troszkę kaski i odkup od gościa wszystko o co cię kicha boli.
Ja tu widzę normalny wolny rynek. I przepływ fantów między kolekcionerami.
Jak mi coś niepotrzebne to sprzedaje temu co chcę kupić, a za to kupuję coś co potrzebuje.
A że nasz rynek jest dość powiedzmy specyficzny, to gość sprzedaje gdzie więcej płacą.

A skąd wiesz że sprzedający za zarobione euro na sprzedaży niemieckich części np. o flaka ( nad którymi się tak podniecasz) nie sprowadzi do kraju kolejnego sprzetu typu TKS, C2P, Sokół, Polski Fiat....

Tak,że przestań pieprzyć jak potłuczony tylko zarób kase i wio do Czerwonaka po gadżety. A nie zachowuj się jak pies ogrodnika, sam nie zje a drugiemu nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDORF O jakich próbach nielegalnego wywozu ty piszesz?
Wystarczy pójść do Konserwatora Zabytków po pozwolenie na wywóz- zdaje się mi , że to aż kosztuje 17 zł....
Der Panzerfahrer-dlaczego piszesz ,że jestem pseudo kolekcjonerem? ani pseudo , ani nawet kolekcjonerem nie jestem ;)
A teraz zamiast bić piane przed monitorem zapraszam wszystkich aby podnieśli swoje cztery litery i ruszyli w teren- może też coś znajdą , a jeśli nie to przynajmniej pooddychają świeżym powietrzem. A jeśli szczęście nie dopisze zawsze można sprzedać puszki i butelki w skupie i coś fajnego kupić- to zdrowsze od niezdrowego podniecania się!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszę facetowi posiadania takiego fanta, jak bym miał kase bym kupił od niego i uważam że to nic złego że sprzedaje to, wolny rynek, nie podlega to pod ustawe i wolno mu to posiadać i nie ma co straszyć go bo to na nic i dla nadgorliwych nie popada to pod ustawę bo pewnie paru policjantów już przeglądło to forum i penwie chcieli by zabłysnac u przełożonych... lepiej zainteresowac tym jakies muzeum i potragowac sie troszkę to moze pujdzie taniej:)

pozdrawiam i oby więcj takich ludzi wyszło z ukrycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laupa jak to takie proste jak twierdzisz z uzyskaniem zgody konserwatora zabytków na wywóz tego złomu z Polski a ty jesteś taki prawowity handlowiec to pewnie masz mnóstwo dokumentów tego typu w domu już przygotowanych do poszczególnych ofert które wystawiasz w Niemczech w klej nam może z jedną kserówkę takiego dokumentu tu na forum niech wszyscy zobaczą że to tylko formalność a ty działasz z godnie z prawem i wszyscy się uspokoją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym takie rzeczy robił, to jednak bym siedział cicho:
1. Koszty przesyłki świadczą jednoznacznie o tym, iż nabywca nie przyjeżdża do nas po to, by posiedzieć kilka tygodni czy wręcz miesięcy by załatwić wszelkie pozwolenia, następnie zaś jedzie do siebie i czeka aż sprzedawca mu przywiezie, a zapłaci i będzie czekał na towar.
2. Oferowanie do sprzedaży za granicą również świadczy o tym, że sprzedawca bierze na siebie wszelkie formalności.
3. Posiadanie kompletnej lufy z zamkiem do Boforsa jest w świetle naszego prawa przestępstwem. Sprzedający wie o tym doskonale, gdyż oferta sprzedaży została nagle usunięta.
4. Posiadanie wszystkich tych gratów wiąże się zwykle z łamaniem prawa (nielegalne poszukiwania, wydobywanie własności Skarbu Państwa lub zakup od kogoś kto to uczynił, czyli paserka). Graty ewidentnie były pod ziemią więc wchodzi to w rachubę.
5. Jeśli ktoś się wkurzy na takowego sprzedawcę za cokolwiek i podpędzluje (nawet anonimowo) go gdzie trzeba, to sprzedający może mieć grube, lub jeszcze grubsze nieprzyjemności.
6. Nerwowość obrony świadczy także o wiedzy sprzedającego o nielegalności swoich poczynań.
Dlatego ja na jego miejscu bym nie podskakiwał, lecz siedział cicho i modlił się by ktoś się nie wkurzył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jesteście na granicy zamknięcia wątku. albo wracacie do tematu , albo zamykam .
lapua- twoje wypowiedzi i oferty sprzedaży nie będą wyświetlane,
Proszę swoje prywatne animozje wylewć na priv.
PATRON

ps. jest to ostatnia próba przywrócenia tematu dyskusji jaki był pierwotnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego LUDORF weź się zastanów co ty w ogóle nakręcasz za jatkę ,post nie jest założony po to aby skupować graty ! Moje koła od tigra przygarnął Polak ,który widocznie robi sobie dalej z nimi i z innymi gratami biznes ale już za EUR.To by było tyle w temacie co mogę powiedzieć.Po za tym nie miałem ich gdzie składować i już mi się w zasadzie znudziły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kolegi LUDORF zacytuję zebu74 pogadaj ze Sturmgeschutzem to ci wystawi na niemieckim Ebay za 1000 euro :))))" Zadzwoń na numer i będziesz miał jasność kto sprzedaje koła ,a teraz liczę na przeprosiny z twojej strony,bo paplasz co ci slina na język przyniesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sturmgeschutz ze względu na to że twoja aukcja na allegro pokrywała się terminami z aukcją na Niemieckim Ebay można było dojść do wniosku że stoisz za obydwiema sprzedażami a zarazem brak z twojej strony jakich kolwiek wypowiedzi na tym form utwierdzał te przekonanie , jeżeli prawdą jest to co teraz piszesz przepraszam cię za moje nie uzasadnione wypowiedzi w stosunku do Ciebie .
Ludorf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiny jak najbardziej przyjęte i proszę na przyszłość zastanowić się dwa razy zanim się takie cuda powypisuje.Zalogowałem się po dłuższym czasie i oczom nie mogłem uwierzyć cóż za rzeczy się tu zaczęły wyrabiać.Po za tym sam osobiście nie popieram tego co się z tymi kołami próbuje wywinąć .Druga sprawa to taka że nawet zdjęcia są mojego autorstwa co jest kolejną nie na miejscu sprawą.
pozdrawiam
Stug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jednak dobrze że istnieją prywatne inicjatywy które ściągają do Polski sprzęt pancerny, remontują go, potem my widzowie możemy je podziwiać gdzieś na występach, a jak kolekcjoner zdecyduje się je sprzedać to może bez problemu je z powrotem z kraju wywieźć i sprzedać na wolnym rynku. Niestety częste myślenie osób jest takie że do naszego kraju trzeba zwozić a broń boże nic wywozić. I to jest parodia , jesteśmy w UNII EUROPEJSKIEJ bez GRANIC !! , większość krajów powoli zmienia prawo z zabytkami aby własność prywatna była święta i jeżeli sprzedawca chce sprzedać swój zabytek a państwo nie stać je kupić państwo ma zawsze prawo pierwokupu" to zabytek zostaje sprzedany temu kto da więcej i nie ważne skąd jest. Za to sprzedawca ma możliwość zakupu innego zabytku i kółko z zabytkami się kręci". Na tym forum już było pełno dyskusji oburzenia że ktoś coś w kraju znalazł i oferował za granicę. sami nie wiemy czy dany sprzedawca za szczątki resztek niemieckiego pojazdu nie zakupił to co spowodowało że skompletował inny pojazd. Wszystkich zainteresowanych jak wygląda handel militariami zachęcam do wyjazdu do Ciney. Giełda 2 razy w roku , są i polscy ZNANI kolekcjonerzy czym handlują i co potem kupują to lepiej nie wiedzieć ale można zobaczyć" i efektem tego jest poznawanie innych sprzedawców którzy im oferują to co potem nazywamy super hitami jakich w ostatnim 10 leciu widzieliśmy choćby przez program Było nie minęło" i to w większości fantów z polskim rodowodem czy polską proweniencją albo używanych przez naszych żołnierzy. Nie rozumiem też tak powszechnego oburzenia jak ktoś chce zaoferować kółko z tigra czy wajchę z pantery. Żadne muzeum nie jest zainteresowane aby robić ekspozycję gdzie widzowi pokazuje się mało ciekawe elementy z pojazdu a wyobraźnia widza jest zerowa i nie jest w stanie na podstawie zacisku sprzęgła ze stuga wyobrazić sobie jak wygląda cały pojazd. wiem że teraz niektórzy zasypią mnie że mamy taki a nie inny przepis o wywozie zabytków , tylko... no właśnie tylko że jest to przepis praktycznie martwy, po to powstała UNIA EUROPEJSKA i zniesienie granic aby WSZYSTKO w Unii przepływało bez ograniczeń, i tak się dziej, a że my zostaliśmy z martwymi przepisami i jak pijani płotu się ich trzymamy no to widać nasza taka tradycja. Takich przepisów z lat 50 i 60 jest jeszcze sporo które są w zasadzie bardziej szkodliwe niż pożyteczne, niestety aby je zmienić trzeba poczekać aż wymrą ludzie którzy je tworzyli i do dziś z uporem maniaka uważają że są dobre. A niektórzy stwierdzają nawet że jak jest głupie prawo to jest PRAWO i trzeba je przestrzegać nawet za cenę totalnego ośmieszenia się w środowisku i robienia kompletnie złej krwii i kłótni czego byliśmy świadkami przy STUGU IV a teraz jesteśmy przy Sd.Kfz.6!! . Na tym wątku mieliśmy chwalić się kto co znalazł bo po to jest taki wątek aby ci co coś znaleźli lub ocalili ze złomowca to teraz mogą go sprzedać lub wymienić na to co poszukują. A nie po to jest ten wątek że jak mam coś to albo do muzeum albo na szubienicę. Też posiadam duperele pancerne i nie zamierzam budować z koła od Sd.Kfz 251 cały transporter lub z kilku klepek maultiera zacząć go budować, za to rekonstruuję coś innego i albo te fanty spieniężę albo wymienię i nie ważne z kim i gdzie, a po części i tak będę musiał jechać za granicę bo tu ich nie dostanę z uwagi że rynek jest płytki jak kacze bajoro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Do kolegi landszatf - kolego wszystko ładnie pięknie, to o czym piszesz o UNII EUROPEJSKIEJ i tak dalej - super, fajnie, rewelka - tylko zauważ ile zarabia się w UNII a ile w Polsce! Jak by zarobki u nas były na podobnym poziomie jak np. w Niemczech to bym Cię w pełni poparł... ale nie są! I teraz zastanów się kto kogo wykupi z wszystkich zabytków, perełek... chcesz totalnej wolności to daj takie same warunki PŁACY by każdy obywatel UNII EUROPEJSKIEJ miał równe szanse na kupno danego fantu. Nie dosyć, że nas Niemiec i Rusek na wojnie i po wojnie grabili to teraz jeszcze resztki zabytków wykupią... a wkrótce wykupią naszą ziemię, kamienice...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie