Jump to content

Bush - satelita - James Bond...


Recommended Posts

http://www.wprost.pl/ar/123699/Bush-chce-zestrzelic-satelite-szpiegowskiego/

Bush chce zestrzelić satelitę szpiegowskiego


Prezydent USA George W. Bush nakazał swym wojskowym zestrzelenie amerykańskiego satelity szpiegowskiego za pomocą pocisku odpalonego z okrętu wojennego.
Planuje się wykorzystanie rakiety taktycznej, która ma trafić w sputnik zanim ten wejdzie w atmosferę ziemską. Nie wiadomo jeszcze, kiedy operacja się rozpocznie. Przewiduje się natomiast, że zepsuty aparat szpiegowski zacznie wchodzić w atmosferę w pierwszym tygodniu marca.
Ważący około 2 ton satelita oznaczony kodem US193 trafił na orbitę w grudniu 2006 roku. Wkrótce jednak doszło do awarii jego komputera i stracono nad nim kontrolę. Według Associated Press na satelicie są tajne urządzenia.
Znajduje się tam także około 500 kilogramów hydrazyny, silnie trującego i łatwopalnego związku wykorzystywanego jako paliwo kosmiczne. Niekontrolowany powrót aparatu na Ziemię grozi silną eksplozją.
Prezydent nakazał Ministerstwu Obrony przystąpienie do przechwycenia" - poinformował jeden z doradców ds. bezpieczeństwa narodowego James Jeffries. Tłumaczył, że decyzję podjęto, by zredukować zagrożenie dla ludzi.
ab, pap


Pomysł ciekawy ale to już było...:)

opis i ilustracja z...
http://ohmss.w.interia.pl/moonr.html

Moonraker

STRESZCZENIE
Podczas lotu roztrzaskuje się samolot przewożący prom kosmiczny Moonraker.Szczątków promu nie znaleziono.Brytyjczycy wypożyczyli go od milionera Hugo Draxa.Wywiad brytyjski wysyła agenta 007 do jednego z centrów badawczych Draxa w celu wyjaśnienia sprawy.Tam spotyka po raz pierwszy dr.Goodhead(w rzeczywistości agentkę CIA).Bond o mały włos unika śmierci w symulatorze.W zamku Draxa,nawiązuje kontakt z Corrine, jego asystentką, która pomaga mu w zdobyciu tajnych dokumentów.Corrine ponosi jednak za to najwyższą cenę. Aby zbadać co kryje się za projektami dziwnych szklanych naczyń Bond jedzie do huty szkła w Wenecji.Tam odkrywa że naukowcy Draxa produkują zabójczy dla ludzi gaz.W jednym z weneckich muzeów zabija Changa, służącego Draxa.Ten werbuje Buźkę do pracy.Bond udaje się do Rio de Janeiro, gdzie zostaje porwana dr.Goodhead a potem do amazońskiej dżungli gdzie Drax ukrył swoją kwaterę główną.Tam szaleniec opowiada mu o swoim planie zniszczenia ludzkości.Chce zamordować całą rasę ludzi gazem spuszczanym z orbity ziemskiej, i stworzyć nową idealną rasę. Aby mu przeszkodzić Bond będzie musiał polecieć w kosmos.
_____________________
opis i ilustracja z...
http://ohmss.w.interia.pl/drno.html

Dr. NO
STRESZCZENIE
Na Jamajce ktoś porywa Strangwaysa -agenta CIA, zabija też jego pracowniczkę i niszczy radiostację.Zadanie zajęcia się ta sprawą M zleca Jamesowi Bondowi, dla którego ta misja ma być swego rodzaju wakacjami. Jednak jest inaczej. Na lotnisku w Kingston Bond jest obserwowany przez podejrzanego typa. Zabiera się z Jonesem,podobno przysłanym przez gubernatora, co okazuje się być potem nieprawdą. Gdy Bond chce się dowiedzieć, kto go naprawdę przysłał, ten popełnia samobójstwo. Na wyspie Bond spotyka Quarella.Quarell jest rybakiem, który często pływał ze Strangwaysem. Opowiada mu o niejakim doktorze No, o ludziach którzy zapędzili sie na jego wyspę i już niewrócili. Zabiera Bonda na podejrzaną wyspę.Tam 007 spotyka Honey Ryder,która przypłynęłą tam zbierać muszle. Wszyscy troje zostają namierzeni przez patrol doktora No. Quarell zostaje zabity a Bond i Honey złapani i przetransportowani do kwatery doktora No.Jest on członkiem oranizacji WIDMO. Chce przechwytywać rakiety wystrzeliwane z Cape Canaveral i zmieniać ich trajektorię lotu, aby zaszantażować Amerykan.Proponuje Bondowi przyłączenie się do organizacji, ten jednak odmawia i zostaje uwięziony. Bond kanałami wentylacyjnymi ucieka z celi więziennej a następnie uśmierca doktora No.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie to osobiście wstyd, że mamy XXI wiek, a nie mamy rozwiniętej takiej broni jak LASER, która by to załatwiła raz dwa i w Polsce też by mogło być, nie jakieś silosy z antyrakietami tylko LASER, no ale mniejsza - może to i lepiej, że ta banda jeszcze nie ma takiej zabawki albo woli rakiet używać...

No i co za problem technologiczny? W jednym z ostatnich Bondów też strzelali do koreańskiego satelity z rakiety.

Mieszkańcy Polski Zachodniej nie mają zmartwień - pójdą spać do LSRów :D
Link to comment
Share on other sites

Krótko i po wojskowemu :bardak ~!
Owszem , ciekaw jestem czy Amerykanie trafią , czy moće bedzie bum na niebie - mam naszykowany dłuuuugi obiektyw jakby co ;) ale to co u nas się dzieje to rece nogi i nie tylko opadają !
PS Przy Mirosławcu było to samo.
Pozdro Erih
Link to comment
Share on other sites

Jak zobaczyć amerykańskiego satelitę?

Amerykański satelita szpiegowski ma spaść na Ziemię. Zanim to nastąpi, albo zanim Stany Zjednoczone zestrzelą swojego satelitę, można go zobaczyć przemykającego na wieczornym niebie.
- W tym celu najłatwiej zajrzeć na witrynę Heavens Above, która podaje momenty przelotu bardzo wielu różnych satelitów oraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Zaopatrzeni w tę wiedzę możemy w odpowiednim momencie spojrzeć na stosowną część nieba i dostrzec poruszającego się satelitę - wyjaśnia Krzysztof Czart z portalu Astronomia.pl.

Po wejściu na witrynę - www.heavens-above.com trzeba najpierw wybrać swoje położenie na Ziemi. Można samemu wpisać współrzędne geograficzne, wskazać położenie na mapie albo wybrać miejscowość z olbrzymiej bazy danych dla wielu krajów świata (w tym Polski). Gdy wykonamy te kroki, pojawi się witryna kierująca do najbliższych przelotów stacji ISS, satelitów Iridium i innych. Na samej górze znajduje się komunikat o amerykańskim satelicie wywiadowczym USA 193. Po zapoznaniu się z informacjami na jego temat można na dole strony kliknąć w odnośnik do przewidywanych przelotów satelity widocznych w naszym miejscu pobytu.

Dla przykładu w Warszawie satelitę USA 193 będzie można w najbliższym okresie dostrzec gołym okiem w dniach: 20 lutego około 18:12, 21 lutego około 18:05, czy 22 lutego około 17:56. W dniu 23 lutego około 17:48 satelita przejdzie przez zenit, więc w jego dostrzeżeniu nie powinny przeszkadzać żadne budynki zasłaniające horyzont. W próbach wypatrzenia satelity przeszkodzić mogą wtedy jedynie chmury.

Do śledzenia satelitów można używać także polskiego programu komputerowego Orbitron, dostępnego bezpłatnie pod adresem www.stoff.pl.


onet takie cos zapodal...
Link to comment
Share on other sites

czyżby detronizacja potęgi USA...
http://www.rp.pl/artykul/94596.html

...Chińczycy zestrzelili w zeszłym roku jednego ze swoich nieczynnych już satelitów pogodowych pociskiem rakietowym odpalonym z Ziemi. Wówczas protestowali m.in. Amerykanie. Wskazywano na groźbę nowego wyścigu zbrojeń w kosmosie, a także na zagrożenie, jakie stanowią szczątki zniszczonego satelity, krążące na orbicie okołoziemskiej...
Link to comment
Share on other sites

Chińskie gwiezdne wojny
...Jesienią Chińczycy wywołali ogromne zaniepokojenie w Pentagonie, skutecznie oślepiając amerykańskiego satelitę szpiegowskiego przy użyciu lasera. Wiadomo, że od paru lat pracują nad mikrosatelitami zdolnymi unieruchomić sprzęt przeciwnika w kosmosie. Broń rakietowa znacznie zwiększa ich kosmiczny potencjał.

Jak twierdzi John Pike, analityk z portalu globalsecurity.org, będzie to miało poważne konsekwencje dla zdolności bojowych armii USA, uzależnionej od sprawnej komunikacji satelitarnej. W razie wojny o Tajwan Chińczycy byliby prawdopodobnie wstanie zestrzelić wszystkie amerykańskie satelity szpiegowskie w regionie. -To tak, jakby zamknęli nam oczy -uważa Pike.

Według “New York Timesa”, posunięcie Chińczyków może być próbą zmuszenia George’a W. Busha do zmiany polityki militaryzacji kosmosu. W nowej strategii ogłoszonej w zeszłym roku prezydent wypowiedział się przeciw kontroli zbrojeń w kosmosie. Amerykański sinolog Wenran Jiang zauważa, że jednym z niepokojących elementów tej strategii jest dla Pekinu rozbudowa tarczy antyrakietowej....

http://7dni.wordpress.com/2007/01/25/chinskie-gwiezdne-wojny/
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information