Skocz do zawartości

Honker czy Niva???


Maniek7_2006

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
powiem tak:
Niwa jak to ruskie dzieło gniotsa nie łamiotsa(jeśli chodzi o blache) ,ale droga w częściach ,słaba skrzynia redukcyjna i delikatny przedni napęd na szarżowanie w terenie
honker nie znam jego walorów tzn.dobrych i złych stron z tego co słyszałem to paliwożerny
z innej beczki,kolega miał kiedyś rumuńskiego muszela(pisze jak sie mówi)na rajdach terenowych nie miał sobie równych wysiadały przy nim merce i rowery,a większość zawodników chciała go od niego odkupić,ale to auto już chyba jest nie do dostania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zwolennikiem Tarpana, tylko z którego roku, z jakim silnikiem, i jakimi mostami. Bo tam kiedyś kładli silnik od Poloneza i tylny most od Żuka, a takiego egzemplarza zdecydowanie bym nie polecał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niva to była dobra koncepcja samochodu terenowego (nieduży, dobrze radzący sobie w terenie) niestety kultura techniczna wykonania pociągająca za sobą awaryjność zwłaszcza byle pierdół utrudniających życie bywała zatrważająca. Znałem los Niv jakie miałem w firmie, i po kilkuletniej eksploatacji prawie stale cyklicznie wymagały wizyt u mechanika. Chociaż producent chwali je jako sprzęt na wyposażeniu armii kanadyjskiej.

Tarpan Honker - chyba że masz sporo na paliwo i byłbyś zdecydowany nocować w terenie korzystając z samochodu.
Niektórzy sobie chwalą, ale jak dla mnie po prostu nieco za duże.

Rumuński to był Muscel - rumuńska wersja sowieckiego Gaz-a.

Ze wszystkich sprzętów terenowych jakie były u mnie w firmie najlepiej UAZ-y.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś myślałem nad terenówką, i bardzo poważnie zastanawiałem się nad Nissanem Terrano, niezbyt duże, dobre, nie wiem tylko jak z częściami.

Tarpanów nie polecam ze względu właśnie na spalanie, a i mechanicznie szału nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dlaczego mówicie,że Tarpan dużo pali nie określając silnika. Polonez jak wspomniałem, to pomyłka, 4CT90 terkotliwy i trochę słaby ale w 10 ropy powinien się zmieścić (bez szleństw), Iveco podobnie, silnik najnowszy i chyba największy mioment obrotowy. Poza tym albo się chce terenówkę, albo samochód który mało pali. Idealnym kompromisem jak zauważył Zbyniek jest kaszlak, bo autentycznie tym pojazdem nigdy nie skapitulowałem, a na największe terenowe opresje starczała saperka i pasażer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie polecam Nive od Tarpana -bruner0 Niva jest droga w częściach ??? sory zajeżdziłem dwie i jakoś tego nie stwierdzam - wiele częsi pasi od zwykłej Łady - oczywiście ma swoje mankamęty -ale Tarpan ma ich więcej -pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czym samurai jest dobry, bo nie wiem, wiem tylko ze mało pali. honker wydaje mi sie że musi być mocny bo sprzęt robiony dla wojska, a nivka ma dobrą blachę jak to powiedział wcześniej jeden z kolegów. Chodzi mi o autko w które można dużo załadować na długie wyprawy i ewentualnie się przespać więc odpowiada mi honker

Pozdrawiam

PS. jakie honker ma wady oprócz tego że jest paliwożerny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huku ja ostatnio wydałem 2tysie na nowy motor(czyt.silnik),nie wspomne o kosztach ubocznych(rozrząd+napinacz,przekładka,transport etc.i inne drobiazgi co wychodzą przy okazji :)) ),ale się zgodzę z tym że dla jednego to dużo a dla drugiego nie wiele,takie tam grosze co by i tak baba na waciki wyciągnęła :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanując medialną przewagę Samurajów, warto byłoby zrobić jakiś rankinkg pojazdów użytkowych o dobrych parametrach w terenie. Celowo nie nazywam ich terenowymi, bo to dziś zaczepia o sporty ekstremalne. Jednak na forum trudno założyć tabelkę do głosowania, może ktoś ma pomysł jak to zrobić, jak wyznaczyć współczynnik użyteczności pojazdu w terenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szym - o jakiej medialnej przewadze piszesz ?

użytkowałeś kiedyś samuraja ? to nie żadna medialna przewaga tylko real - Czemu np. Bocian na pilota używa samuraja a nie nivę czy Honkera.

Czy są lepsze samochody - na pewno są - Landrovery, Mercedesy, Hummery, Nissany, Toyoty

Tyle że niestety cena tak x 10 (nawet za używane samochody).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie