Skocz do zawartości

Panzer'39 - wraki - część trzecia


Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem dwukrotnie wszystkie trzy części Panzer-wraków i tego zdjęcia nie znalazłem, więc pozwalam sobie je zamieścić.
Podpisane jest Pobojowisko pod Mokrą w dniu 2 września 39".
Przeglądając zamieszczone wcześniej zdjęcia znalazłem inne ujęcia tych samych wraków, które min. w części I Kol. Bodziu zapodał w dniu 2006-01-02 o godz.12:53:00 i 13:32:00, oraz w części II w dniu 2006-10-08 o godz. 14:20:00.
Prawdopodobnie zdjęć wraków z pod Mokrej jest więcej.
Może więc warto utworzyć, tak jak dla Mszczonowa, pod-wątek Mokra 39", w którym by się znalazły wszystkie rozpoznane zdjęcia z tamtego pola bitwy? W końcu to był jeden z bardziej chwalebnych epizodów wrześniowej kampanii.

Pozdro
balans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 389
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zdjęcie w „Bitwie pszczyńskiej” pochodzi z powiatowego Plesser Heimatkallendera z 1940 r. i jest ilustracją do opisu działań 5 DPanc. Wykonał je ktoś miejscowy o nazwisku Jonas. Niewątpliwie jest to ten sam czołg, ale ujęcie jest inne, węższe (i z cywilem w drugim planie) i o innej porze dnia (bo brak cieni).
Szersze ujęcie na tym drugim zdjęciu pozwala dokładniej określić lokalizację tego czołgu na południową krawędź lasu Brzezina (rów między lasem a drogą do Oświęcimia, jakieś 100 m od zachodniego rogu lasu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie