Skocz do zawartości

Panzer'39 - wraki - część trzecia


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 389
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nikt nie przetłumaczy opisu do zdjęcia z rozbitym niemieckim samochodem panzernym? Wszak to też kawałek historii i prawie z pierwszej ręki.
Inaczej ja będę musiał to zrobić :D, a tu będzie jeszcze gorzej ;) Do roboty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, co do mojego zdjęcia, to wcale się nie upieram, że czołg musi być trafiony, ale przez ten brak obu gąsienic, najbardziej pasował mi do tego wątku. Może rzeczywiście masz rację, i jest to pojazd naprawiany, ale ci żołnierze wyglądają mi bardziej na przypadkowych widzów", którzy robią sobie pamiątkowe zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu gryzmoły, i znowu tylko część udało mi się odszyfrować:

(po wielokropku jest tekst od połowy 3 wersa) Unser Spaehwagen (...) - 1/2 Std nach dem Grenzueberschnitt vor poln. Pak [kulfon] [kulfon mniejszy] brennte aus. 2 vor 4 Maenner lebend davon." - Nasz samochód pancerny (...) - pół godziny po przekroczeniu granicy został trafiony przez polską armatkę przeciwpancerną i wypalił się. 2 z 4 członków załogi przeżyło.

Albo jakoś tak to powinno iść;)

Pozdr.,

MJU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodziu to Twoje zdjecie z 31 stycznia. Moje pytanie brzmi, czy to jest Głowaczów? Mam wątpliwośći, bo w tle widać dach kościoła, który jest bardzo podobny do mszczonowskiego... Może jednak w Głowaczowie jest świątynia z takimi zwięczeniami, jakie widać na tym ujęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda kiedyś pojawiła się teza, że to nie jest kościół w Głowaczowie, lecz w niedalekiej Brzózie. Myślę jednak, że powodem zamieszania był fakt, że kościół widoczny na zdjęciach został zniszczony w 1944 roku i nie został już odbudowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JOTES. A już miałem nadzieję, że odkryłem kolejnego mszczonowskiego puzzla. Ależ podobny układ- tył kościoła z charakterystycznymi zwieńczeniami, zadrzewienia w tle (u nas park Sasa)oraz te zniszczone budynki przed kościołem (u nas to była Szkoła Powszechna nr 2 i budynki mieszkalne).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, odpowiadając na Twoje pytanie, dlaczego uważam zdjęcie z 2008-02-01 08:13:00 za uzasadnione w tym wątku, wkleję parę zdjęć z tego samego miejsca, na których widać te jak i inne czołgi. Najprawdopodobniej pościągane z całego miasta (ciekawe jakiego?) w to miejsce w celu naprawy, lub aby odesłać dalej. W domu mam chyba jeszcze inne zdjęcia z tego miejsca.

Przepraszam za powtarzanie zdjęć, które już przewinęły się przez to forum. Wrzucam je teraz dla kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie nie kwestionuje miejsca w watku, po prostu szukalem dalszych informacji. Inaczej rownie dobrze mogla mu gaska peknac czy sto innych rzeczy ktore czolgom sie zdarzaly dosc czesto i wymagaly powaznych remontow. Nasze TKi o ile pamiec nie myli wg regulaminu wymagaly calodniowego remontu po trzy-dniowym uzywaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie