Jump to content

Ratujmy pancerny zabytek. Podstawa pod Pantherturm


redaktor

Recommended Posts

Jest szansa na uratowanie fragmentu unikatowej, zabytkowej podstawy pod wieżę Pantherturm. Jest to jedyny element tego typu zachowany w Polsce, i prawdopodobnie drugi istniejący na świecie. Problem polega przede wszystkim na znalezieniu właściwego miejsca, gdzie zostanie odpowiednio odremontowany i wyeksponowany. Nie ukrywamy, że najlepszym miejscem byłaby jednostka w Czarnem, która ma pozostałe elementy. Jest firma, która może to wydobyć, jednak nie za darmo. Potrzebna jest każda kwota. Podstawa zalega w grubym betonie.
Obserwując przebieg dyskusji na forum sporej części jego użytkowników deklarujących chęć ratowania i zachowania pancernych zabytków, zwracamy się z prośbą o pomoc w uratowaniu unikatowej podstawy. Element ten w każdej chwili może zniknąć pod jeszcze grubszą warstwą betonu, co przekreśli szanse na jego wydobycie, lub pod palnikami złomiarzy. Prosimy wszystkich zainteresowanych o bezpośredni kontakt z redakcją: telefoniczny (071) 3297186
lub mailowy: redakcja@odkrywca.pl
Izabela Kwiecińska
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply
Pani Izabelo nie jestem znawcą tego tematu, ale również śledzę tu niektóre tematy na forum i poszczególnych znawców pancernej historii ( chyba tak mogę nazwać te osoby, bo po imieniu ich nie znam) Mają większą wiedze wobec tej zaistniałej historii czy to jest prawdą, co Pani pisze!!!!! Poczekam na ich werdykt i jak pni to mogłaby jakoś uzasadnić lub jakieś dowody????!!! Chętnie pomogę na tyle ile będzie mnie stać, ale pomogę!!
Pozdrawiam
PS Mariusz
Link to comment
Share on other sites

Moskit,

To, co widzisz to dolna część (izba załogi) od przewoźnego niemieckiego stanowiska fortecznego OT Stahlunterstand typ D mit aufgesetzem Pantherturm".

Jest to unikat - żadne muzeum nie ma czegoś takiego.

Czy chcesz, żeby jeszcze coś uzasadnić?

pzdr
Link to comment
Share on other sites

Bocian. Z całym szacunkiem, ale pozwolę się z Tobą niezgodzić. Jaca nawiązał do wypowiedzi, która kiedyś, tutaj, na tym forum padła, cóż więc w tym złego? Nawet, gdyby pytanie było nie wiem jak głupie, należałaby się mądra odpowiedź.
Poza tym Jaca postawił retoryczne pytanie o zbiórkę. Jeśli takową redakcja chce przeprowadzić, to mogła by to wprost napisać i podać numer konta bankowego.
Pozdr. wars98
Link to comment
Share on other sites

Zacytuję fragment który być może niektórzy przeoczyli

Prosimy wszystkich zainteresowanych o bezpośredni kontakt z redakcją: telefoniczny (071) 3297186
lub mailowy: redakcja@odkrywca.pl


Sprawa jest gorąca, ustalane są szczegóły. Więcej konkretów zapewne wyjdzie na dniach więc ez nerw"
Link to comment
Share on other sites

Bocian napisałem wyraznie że sie dożuce.A reszte wyjaśnił Wars.
Bocian nie wylewaj swoich osobistych frustracji na forum. Jak masz coś do Jacy2003 to zadzwoń do niego lub podaj jemu numer to on zadzwoni i po męsku wytłumaczysz w czym rzecz a nie intrygi jak w babskich brazylijskich serialach
Twoje słowa ale trochę zmienione.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Bocian. Chyba nikt niczego nie przeoczył.
Skoro zabytek ma być zabezpieczony dla potomności, to do diaska, chyba można założyć konto i podać jego numer do publicznej wiadomości?
A może to znowu akcja, jak ta z Jagdem IV spod przepustu, gdzie wylano może farby drukarskiej, a jak Jagd sobie leżał i rdzewiał, tak dalej tam tkwi?
Link to comment
Share on other sites

Witam
A ja sie zastanawiam dlaczego gdy jest jakis wątek dotyczący sprzętu ciezkiego ZAWSZE JEST JAKAS PYSKÓWKA,WZAJEMNE ŻALE,WYWLEKANIE BRUDÓW itp.Czy nie da sie naszego srodowiska jakos skonsolidowac?
A akcja Odkrywcy" jak najbardziej godna pochwały.

Pozdrawiam
Zwierz
Link to comment
Share on other sites

warsiu a słyszałeś kiedyś o zasadach zbiórki publicznej???
no to sobie doczytaj ty strażniku prawożądności. Idż jutro załóż subkonto na zbiórkę publiczną i nie beknij od tego podateczku to wtedy pogadamy ....
Bo inaczej to to nie do końca zgodnie z prawem ale taki orzeł temidy jak ty to chyba wie lepiej....PATRON

ps. czekasz na zdjęcia od tankista że tak garujesz przed kompikiem wieczorową porą ? czekaj, czekaj....buehehee
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information