Skocz do zawartości

zlomiarze zaatakowali ponownie


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam :)))
Spokojnie , ja naprawde rozumiem , że taki rzeczy potrafią mieć wartość emocjonalną , zwłaszcza jeśli się pochodzi z tamtego regionu. Moja wypowiedź podyktowana była , przemyśleniami po rozmowie z przed kilku dni kiedy to widziałem jak wagony z taboru z lat 60tych niszczały i czekały na zezłomowanie , wcale mnie to nie obchodziło , ale zastanawiałem się nad tym czego będą żałowali ludzie za 50 lat , co my teraz wysyłamy bez mrugnięcia okiem bo to złom.
Szlaban stał tyle lat , ale dopiero kilkadziesiąt lat po wojnie zaczęto na to patrzeć jak na unikat , całą resztą tych unikatów się golimy . Woytas - a czort jewo znaje jak to chronić - chyba po prostu wykopywać takie coś szybciej od złodziei i stawiać przy jakimś miejscu odwiedzanym przez ludzi z jakąś tabliczką informacyjną , albo co , nie wiem , naprawdę. Luskownik , spoko , bez urazy , rozumiem Twoje zaangażowanie emocjonalne - ja tak zawsze reaguje jak czytam o wieszaniu za kradzież żelastwa , nawet gdyby to miało być żelastwo na którym siedział Bolesław Chrobry :))))) .pozdrawiam.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie gniewam sie
moze faktycznie z tym wieszaniem troche przesadzilem.
Ale jak sam stwierdziles mialo to dla nas wartosc emocjonalna.
Musze jeszcze dodac ze masz swietny pomysl dotyczacy ochrony takich zeczy jak ten slupek bo jezeli cala ta zapora zostala wczesniej wykopana i ustawiona w czesto uczeszczanym (np gdzies w poblizu rynku) miejscu to pewnie nic by jej nie grozilo.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luskownik moglibyśmy sie pobsztykać:)))
na początku , ale post jest ciekawy.Tym razem padło na szlaban , ale ile tego jeszcze stoi gdzieś gdzie nie mamy pojęcia.Przyznam , że gdybym przejezdzał obok tego szlabanu , nie zwróciłbym uwagi.U Was to Wy wiecie o co chodzi , ale dla leszczy w wozie jak ja, to tylko takie nic , zauważę , ale nie zwrócę uwagi.I tu mamy problem . Mnie to nie obchodzi , wiec jak to zabezpieczać?????????co byś proponował jako zabezpieczenie????? pomalować na biało-czerwono , fajnie mi odpowiedziałeś , ale czy jesteś pewien , że na Twoim terenie nie stoi jeszcze 10 takich cudów????pozdro.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciac 9 zostawic 1?
Tego typu sprawy najlepiej wygladaja w miejscu gdzie stoja - mozna dostrzec szersza perspektywe (dlaczego tu stoja)...
Ostatnio bylem w zaglebiu ruhry i na spacerze w srodku lasu trafilem budynki starej kopalni- zamknietej okolo 25 lat temu - syf naokolo tak jak u nas - ale w budynkach nadal byly kable elektryczne, wylaczniki, gniazdka, oprawki do zarowek -wszystko nadtynkowe - tylko mocno pociagnac i wylatuje -jak dlugo u nas utrzymalo by sietakie cos? - w pozostalosciach koszar 75 pp rozstzaskuja slupki betonowe zeby dobrac sie drutow zbrojeniowych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm
Polska...
piekny kraj ale ludzie w nim mieszkajacy potrafia skutecznie zepsuc opinie o nim.
Oczywiscie nie mowie tu o wszystkich Polakach ale to jest tak samo jak z poszukiwaczami (wykopkowcami) 1 afera negatywnie wplywa na cala spolecznosc, tak i tu 1 debil psuje opinie 100 nastepnym a napewno to nie jest pojedynczy przypadek kradzieży
\"złomu\".
>woytas masz calkowita racje ze takie rzeczy najlepiej wygladaja jak stoja tam gdzie je zbudowano ale zapory juz tam nie ma i nikt juz jej nie zobaczy.
Mozna by tak jak pisalem umiescic to gdzies w oklicy rynku a tam dac jakas tablice informacyjna.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam temat jest bardzo ciekawy , problem nie jest prosty do rozwiązania - woytas - zagłębie Ruhry to nie Polska , na zachodzie Europy zasiłek dla bezrobotnych (tygodniowy) wynosi czasem więcej niż miesięczny dochód biednej wielodzietnej rodziny u nas , to i kable wiszą. Zastanawia mnie dylemat (stąd sie czasem spieram) ,hmmmm rozumiem i jestem za tym żeby złodziei i wandali tępić. Włos sie czasem na głowie jeży gdy widać że dla paru groszy rozwalą pomnik . Ale.....
Kraj nad Wisłą zawsze był dziwny , brak opieki , nędzne zasiłki (gdy tylko weszliśmy do Unii to 2 miliony ludzi od razu wyjechało , o czymś to świadczy - sam jestem emigrantem , wiem , że nie jedynym na tym forum , czasem słucham i obserwuję rodaków) , nie będę politykował , ale w kraju gdzie ludzie mogą spokojnie żyć , nawet na niskiej stopie nikt by tego szlabanu nie wyciął . Z jednej strony mamy zwykłego złodzieja , szumowinę , który dla paru groszy rozpieprzy pomnik czy grób a z drugiej jakiegoś biedaka , który gumówką w nocy potnie jakiś szlaban (nikomu od lat niepotrzebny) żeby przynieść do domu trochę pieniędzy (idealizuje , wiem , bo szlaban pewnie poszedł na bełty).
Macie racje , że staracie sie bronić nawet takich pozostałości ale jak długo w tym nikczemnym kraju będą na piedestale złodzieje i szumowiny to jeszcze niejeden szlaban , bunkier , lokomotywa , etc. zniknie nocą .pozdrawiam.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> liha
Pomimo wczesniejszych ieporozumień" miedzy nami zgadzam sie w 10001% z tym co napisales w ostatnim twoim poscie.
Poza tym masz jeszcze swieta racje co do zasilkow" w polsce
Ja zarabiajac ok 1000 zl (zona nie pracuje) dostajemy od panstwa 48zl zasilku a raczej jalomuzny na dziecko....

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Luskownik , dobra sprawa z tym forum , ja też Cię przepraszam za trochę cięty język , czasem człowiek palnie bzdurę bez zastanowienia. Ale będąc przy temacie to wszystko rozbija sie i tak o pieniądze , które musimy zarabiać na utrzymanie , ja bym wolał być teraz w Polsce , ale ... i tu sie sam już hamuje bo to co mam do powiedzenia nie nadaje sie do druku. Ja już sam nie wiem , dla swojej rodziny zrobiłbym wszystko i czasem staram sie usprawiedliwiać tych złomiarzy. Inna sprawa , że żyjemy w czasach gdzie zapanowała dyktatura pieniądza , bardzo zła rzecz , czytam z podziwem o ludziach , którzy za swoje pieniądze wyciągają sprzęt i oddają go do muzeum . Jak Boga kocham nie wiem czy bym tak postąpił.Teraz często przeważa chamstwo , arogancja i obojętność i to jest przerażające. To , że podnieśliście larum o szlaban czegoś i mnie nauczyło i dało do zastanowienia .Bo chyba warto...
Ale 48 zeta na dziecko to jest kurwa skandal .Sorki ale i tak sie powstrzymuję.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toście sobie pogadali :)))
Ja w temacie:
1. Ktoś chyba nie wiedział co upala to raz
2. Próbował delikatnie to zakamuflować (chrust), więc chciał żeby nie rzucało się upalenie w oczy- to dwa.
Jeśli natomiast wiedział co upala, to na złomie tego nie znajdziecie i oby nie padło na nas kolekcjonerów, czego ani sobie ani wam nie życzę :(
Szkoda :(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke nie na temat - ja jestem przeciwnikiem jakichkolwiek zasilkow - na zycie trzeba zarobic uczciwie a nie kradzieza !
Jesli bedziemy obojetnie patrzec na to co sie dookola dzieje, nie zwracac na nic uwagi to obudzimy sie za chwile z reka w nocniku - cos co jest panstwowe jest nasze wspolne a nie niczyje !
Wrocilem wlasnie ze spotkania z dziennikarzem Dziennika Zachodniego -w piatkowym wydaniu rybnickim sprawa powinna byc opisana na pierwszej stronie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woytas życie jest naprawdę ciężkie dla wielu ludzi, więc nie ma raczej czego komukolwiek zazdrościć. Dziś zarobi, jutro dwa razy straci i zawsze będzie na minusie. Ja bym powiedział inaczej: godziwa zapłata, socjal, zasiłki należą się wszystkim, ale cóż...nasi dziadowie nie wypracowali tyle żeby dla wszystkich starczyło i my najprawdopodobniej nie wypracujemy dla swoich wnuków :(
Dlaczego inne kraje wypracowały? Myślę, że duża część odpowiedzi jest w tematyce poruszanej na tym forum :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się OT więc na koniec tak: jak zaiwaniasz to pewnie dobrze zarabiasz i będziesz miał wysoką emeryturkę :)
Ja też pracuję, więc nie powinienem się wypowiadać może za tych na socjalu" ale z tego co wiem, to ich życie nie polega na siedzeniu i oglądaniu telewizji więc w czym problem? :)
Że Polacy potrafią dobrze pracować chyba nie muszę cię przekonywać? Niektózy nasi koledzy swój czas wykorzystują właśnie na poszukiwania. jeśli zazdrościsz im tego dodatkowego czasu, to tu muszę się z tobą zgodzić, ale machanie saperką to też kawał dobrej roboty ! :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakby człowiek maił pewność, że kawał szlabanu pozwoli przeżyć jakiejś rodzinie, to może nie byłoby sprawy, ale jak ktoś wcześniej słusznie zauważył, pieniądze za sprzedaż pozwolą kupić klika prostaków i to jest smutne. Dewastacja zabytków żeby się napić wina, ehhh...nasz kochany kraj.
Gratki dla Ciebie Woytas, że nagłaśniasz tę sprawę tu na tym forum i w lokalnej gazecie. Tak trzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam opowiem coś innego. Tym razem o drugiej stronie w pojedynku złomiarze-państwo. Otóż razem z kolegą wybraliśmy się w mojej miejscowości na pewien stary wiadukt kolejowy celem bliższej identyfikacjii ciekawej tabliczki znamionowej" o dacie wybudowania wiaduktu, był pieknie zdobiony, niemieckimi napisami i datą 1913r. Na miejscu zastaliśmy już tylko połowę tabliczki i wykręcone tory leżące na trakcie, i przygotowane już załadunek" (dodam że trasa jest nieczynna, a wiadukt znajduje się nad rzadko uczęszczaną drogą i tuż pod lasem).

Więc jak zabrali nam tabliczkę, to nie dajmy im zabrać jeszcze torów!!!-pomysleliśmy. Odpowiednie służby ochrony kolei zostały powiadomione i co?..... wracamy za miesiąc, połowy tabliczki już nie ma, tory jak leżały tak dalej leżą i czekają"...

Wniosek? Tak wygląda zapobieganie kradzieży mienia państwowego, a jak wreszcie coś zginie to robią naloty na złomy, w gazecie ukazują się artykuły, a wszystko i tak jest po czasie..... dodam jeszcze że jak kiedys przechodzilem przez podobny wiadukt, zostałem spisany i postraszony sądem grodzkim przez te same służby.


Oceńcie sami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja bym tu polonizował z tym piciem pamietjmy, co zmusza do picia takich ludzi. Co dzień,braku możliwości zarobienia, normalności ich przeraża wiec zaglądają do kieliszka Są wtedy zmuszani do przekraczania granicy, której normalny człowiek by tego nie zrobił, ale? Normalny człowiek to, kto???? O tusz to pracujący i zarabiający za odpowiednia kwotę, ale jaką??? Napisze tak (moim zdaniem) nie zadowolisz wszystkich, na 100% bo ten, co będzie miał 2000 zł to i tak będzie go kusiło zarobienia łatwych pieniędzy i ucięcia kawałek żelaza to tez jak napisał jeden z was ze pijaczek nie mógłby uciąć piłkom ani czymś podobnym, bo przy tym by mu zeszło żeby nie rok))) wydaje mi się ze to zgrana grupa, która potrafi sobie poradzi nie z jedną rzeczą i odpowiedni sprzed posiada jakieś agregaty, które wytwarzają prąd czy, czy piłę na benzynę to przecież kosztuje!!!

Pokemon jeszcze długo żeby państwo i ludzie się zmienili. Przyczyna komuna i jeszcze raz komuna myśl przednia komunistów jakby nie było przeszła na naród i politykę przepisy jeszcze obowiązują do dzisiaj nawet nie starają się ich wycofać tylko unowocześniają to jest chore i będzie tak. Czas i Unia europejska, ludności, która wyemigrował (młodzież) wrócą do polski???? Zmienią pogląd naszych dziadków, ojców i nas samych, bo kultura tam jest o 100% Ina. Nie mówię, że u nas się nie zmieniło, bo faktycznie 7 lat temu to szok a teras jest lepiej.!!!! Rozpisałem się i to nie na jeden temat, ale ma nadzieje ze nie uraził tu szanownych Panów
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenić Panie Swiety82 tu nie problem w służbach, bo one, co zrobią takim złomiazą nic, bo przecież nie postawią ochroniarza nie będzie stał przy wiadukcie, bo i nawet jak by stał to go pukną w głowę i tak werzną to, co mają zabrać!!!!
Prędzej bym się zastanowił nad rozwiązaniem takim jak w Niemczech jest, są odpowiednie służby, które się zajmują zbieraniem złomu a skupy są zobowiązane słupowaci ot tych służb niema pośredników jest czysto i klarownie coś gnie lub znika są od razu kontrole. Ja jako zwykł obywatel nie mogę sprzedać złomu itp. Są do tego wystawki lub te służby i taki obywatel nie pójdzie cioci krasić złomu, bo i tak tego nie sprzeda Koło się zamyka!!!
Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze szyny mógłby znaleźć właściciela „PKP” to nie znaczy ze PKP nie sprzeda na złom Prawdopodobnie na 999% sprzeda jeden z głównych dyrektorów PKP opyli. Jestem tego pewien ze tak. Znajomy mojego znajomego pracuje w takiej instytucji, co opowiada to włos się Jerzy. Nie wiem czy samo PKP nie dewastuje tego??????
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze w Niemczech z zabytkowych mostów porobili trasy rowerowe a przedtem była wąskotorówka tyle po zostało po tym. Dziwne, ale prawda nie mu wie ze by u nas tak było!!!
Naj lepiej powiadomić prasę regionalną, nagłośnić efekty mogą być!!!!! Złomiarze prawdopodobnie się przestraszą ze to tak na głośne, na pewno będą się obawiać. Spróbować wolno!!!
Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w starym dworku pod lasem(takie hobby:), ruina, w zasięgu wzroku 2 domy w odległości 50-200m, wchodzę do środka i co widzę? Metalowe poręcze, balustrady, w piwnicy metalowy piec made in PRL" (dawny PGR), normalnie mnie zamurowało. Takie coś ostało się w erze wszechobecnych złomiarzy. Nie wiem czy to wioska jakaś wyjątkowa, czy mieszkańcy pilnują... ale UZNANIE!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie