Skocz do zawartości

zlomiarze zaatakowali ponownie


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam
Na szczescie w kwestii sprzetu sa jescze ludzie ktorzy rzeczony sprzet ratuja przed Huta czego raczej nie mozna powiedziec o obiektach...
Sam jestem ze slaska i jezeli hodzi o ataki zlomiarzy (chociaz nie wiem czy niebylo by tu lepsze uzycie stwierdzenia WANDALI!!!)
moge cos powiedziec.
Otoz moze z dwa lata temu z cmentarza na ktorym byli pochowani rozstrzelani przez niemcow podczas II wojny iebezpieczni Orzeszanie" czyli glownie powstancy slascy (ok 29os)skradziono
kute,lancuchy otaczajace mogile.
Ta kradziez nie dosc ze zostala popelniona na swego rodzju cmentarzu to jeszcze owe lancuchy mialy dla mnie wartosc setymentalna gdyz wykul je moj pra dziadek niezyjacy juz niestety.
Az strach pomyslec co ludzie" moga zrobic dla paru groszy...
P.S
na zalaczonej fotce powinny sie one znajdowac pomiedzy tymi betonowymi slupkami.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare groszy to to nie btylo -kawal stali wazacy ze 100 kg (albo i wiecej)...."
Biorac pod uwage srednie ceny w skupach na poziomie 0,55-0,60zl za kilo to koles dostal okolo 60zl myslisz ze to duzo jak za TAKIE COS??
Pozdrawiam
PS
Probowales moze szukac po lokalnych skladnicach??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz waga i co za tym idzie wartosc w skupie sa bez znaczenia w porownaniu do wartosci historycznej!
Zycze wam powodzenia moze jeszcze nie wszystko stracone i da sie jeszcze to uratowac a potem jak sie znajdzie to juz jak uwazacie, policja itd...
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Masa jednego metra szesciennego stali to okolo 7,9 tony a zatem taki taka bryła w kształcie słypka o podstawie kwadratu 0,5 m x0,5 m i wtsokosci metra to wazy około 2 tony,

nie wiem co tam dokladnie ukradziono ale patrzac po tych zdjeciac z linku to mogło byc tego dobre kilka ton.

Potrafiło zatrzymać czołgi, a nie oparło sie kilu złodziejaszkom. Na złom nic nie ejst za cieżkie.

podzro
loszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .
Kradzieże łańcuchów z cmentarzy to w rzeczy samej wandalizm połączony z brakiem szacunku dla zmarłych , ale jak sie to ma do jakiegoś kawałka żelaza , który stał gdzieś na odludziu???
Czy tym sie właściwie ktoś opiekował??? to był jakikolwiek zabytek??? kawał szlabanu , zresztą nikomu niepotrzebny???
Ktoś na rybnickim forum napisał i tak dobrze , że stało prawie 70 lat" , no stało i co... jakoś nikt sie nie zajął żelastwem , ani też nie zabezpieczył tego w żaden sposób.
No i tak myślę , że ta cała podpora już leży gdzieś w kawałkach a właściciele złomowisk pchnął to do huty choćby im ktoś rzewnie płakał . Tak to niestety jest.
Luskownik , aby kogoś wieszać trzeba mieć powód a do tego skończyć liceum .... i postarać sie o zmianę prawa .
To by sie działo jakby zaczęto dawać KS za kawał pordzewiałego żelastwa hehehe .liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> liha
A tytul Technika Mechanika ci nie wystarczy??
Jezeli dla ciebie to nie ma tzn nie mialo zadnej wartosci to juz jest twoj problem. Ale sa ludzie dla ktorych to mialo wartosc i nie mowie tu o tych wandalo-zlodziejach tylko o osobie ktora zalozyla temat.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie