Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

grba

Korpus Ochrony Pogranicza

Recommended Posts

Kilka audycji
Korpus Ochrony Pogranicza oraz Totalitaryzm w Polsce,
Powstanie Koprpusu Ochrony Pogranicza 1924
http://www.polskieradio.pl/jedynka/tajnahistoriapolski/default.aspx?id=13895 - wystarczy poszukac.

witam szanownych odkrywców!
Cieszę się że trafiłem na ten portali forum, mam nadzieję że mi pomożecie.
Próbuję ustalić losy jednego z żołnierzy KOP Sarny - plutonowy Adam Dudek rocznik 1910, zmobilizowany w sierpniu 1939 z rezerwy. Najprawdopodobniej przydzielony do któregoś z baonów fortecznych w Sarnach do plutonu łączności. Ślad się urywa po 17 września.
Prześledziłem na ile mogłem, przebieg działań na tym odcinku frontu od 16/17 IX do 3 X i rozwiązania KOP Sarny przez gen. W.Orlika-Ruckemann po bitwie pod Wytycznem.
Może ktoś zna szczegóły przebiegu działań obronnych na odcinkach przydzielonych baonom Sarny i Małyńsk oraz dokładną mapę umocnień?
Chętnie podzielę się swoimi ustaleniami dotyczącymi przebiegu natarcia 60D. Strz. w dniu 17 IX.
LICZĘ NA WASZĄ POMOC

Allegro - Grupowe zdjęcie absolwentów - 9 promocji C.S.P. KOP podoficerów niezawodowych z 1933 roku."

Allegro - Centralna Szkoła Podoficerska KOP - IV promocja" (18.III.37 - 10.III.38)

Allegro - Rok 1934 Dawidgródek Polesie Powrót Ks.B-pa Gawliny z II Kompanii Obwodowej do Batalionu"

z całym szacunkiem, ale obwodowa to może byc np komisja wyborcza. Tutaj chyba chodzi o kompanię odwodową. Jest to bardzo często popełniana pomyłka
PZDR

zgadzam się z Tobą , ale jak widzisz opis jest w cudzysłowiu, jest to więc cytat - w tym przypadku sprzedający ( ja za nim) wykrzystał treść informacji umieszczonej na odwrocie fotki. leszek

Tak też i myślałem, dlatego dopisałem że to najczęściej spotykana pomyłka :)

Szanowni Panstwo,

Czy ktos z Panstwa jest w stanie powiedziec cos wiecej na temat szkoly wywiadu KOP w Osowcu. Jaki byl sposob rekrutacji,jak dlugo trwala tam nauka itp?

pozdrawiam,
Koliber

Korpus Ochrony Pogranicza Kleck - koszary 9 Batalionu KOP w Klecku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego - 1925

• Create New...

Important Information