Jump to content

W miejsce ekonstrukcyjbych dziwadeł vol. III"


Recommended Posts

No cóż, nie może człowiek spokojnie spędzić weekendu na łonie rodziny bo zaraz pojawia się kwas, dym oraz sporo różnych innych zanieczyszczeń, puszczają nerwy, zwieracze. Źle sie bawicie koledzy. Wątek skończył w niesławie, a następni użytkownicy zasłużyli na ma dozgonną uwagę. Ober_schutze miał chłop dobre intencje, ale..... było jak zwykle...

Proszę już nie zakładać więcej dziwadeł, czy innych tego typu niezwykłych tematów gdyż niestety...
Wprowadzam zatem nową świecką tradycję i zapraszam do wymiany pogladów..... np. na temat.... ostatnio intersuje mnie temat furażerek, szczegolnie M40 dla WSS, ale zapraszam do dyskusji, zauważyłem, że występowało wiele wzorów, praktycznie co fotka to inny kształt, wrzucajcie fotki, piszcie o swoich doświadczeniach, zapraszam!!!

Poziom wypowiedzi takich użytkowników jak chociażby Hindus został dostrzeżony, szczerze gratuluję i pozdrawiam wszystkich, którzy by chcieli wprowadzić naśladownictwo takich kolegów. BRAWO!!!!
Link to comment
Share on other sites

Przyznam że jestem srogo rozczarowany takim obrotem sprawy.
Zawiódł moderator. Pomimo wielu próśb, wystosowanych zarówno w wątku jak i słanych drogą mailową, nie zrobił nic.
Nie wiem co upoważniło go do wycięcia całego wątku. Chyba jego własne lenistwo.
Gdyby zareagował natychmiast, a potem na bieżąco czyścił posty nie na temat, nie byłoby tego problemu. A tak przyszedł po paru dniach i wywalił wszysztko. Bo tak najlatwiej.

Wystosowałem oficjalną skargę do Bociana opisując problem.
Link to comment
Share on other sites

Też jestem tego zdania co Horst i to samo postulowałem na forum. Oczyszczenie tamtego wątku ze zbędnych postów i wycinanie ich w miare na bieżąco podziałołoby uspokajająco na co niektóre głowy. A tak starcilismy okazję do naprawdę rzeczowej dyskusji (np. Hindus itp.)
Link to comment
Share on other sites

Może to mało znaczy, ale przyłączam sie do protestu. Tamten wątek dla mnie jako początkującego był wyjątkowo przydatny. Były zdjęcia, oznaczone co jest nie tak, podpowiedzi o najczęstszych problemach z wiernością historyczną. Był wreszcie wspanialy przyklad 'Argonauty', ktory sam sie przedstawil na fotce i powiedzial co mu sie wydaje nie tak - w ta strone powoli zdążał ten wątek (nawet ober_schutze sie przedstawil w koncu).

Proponuje przywrócić wątek, po oczyszczeniu ze zbędnej dyskusji pozamerytorycznej.
Link to comment
Share on other sites

Żeby była jasność : zasady tworzenia wątków i ich kontynuowania zostały jasno wyłożone, jeżeli ktoś nie potrafi w sposób kulturalny posługiwać się forum, znikać będą całe wątki, pilnujcie się i nie pozwalajcie pisać takim warchołom". Nie zauważyłem ostracyzmu dla działalności takich uczestników
Link to comment
Share on other sites

Może i to lepszy sposób prezentowania dziwadeł. Zdjęcia będą podsyłane anonimowo i nikt nie będzie miał do nikogo pretensji.
Hort - brakuje jeszcze opisów do zdjęć, co jest niepoprawne itp.
Jak dziwadła nie mogą istnieć na forum, to może moderator zrobiłby temat z zawartym w nim linkiem do strony Horsta, bez możliwości wpisywania w nim postów. Tylko musiałby być umieszczony na samej górze tego działu.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

zasady tworzenia wątków i ich kontynuowania zostały jasno wyłożone"

tak, ale to nie np ja robiłem syf w tym watku. Pierwszy kamień który pociągnął za sobią lawinę i przerodził wątek w śmietnik, został rzucony przez kamilo. To on napisał post nie na temat. Reakcja moja i ober_schutze była natychmiastowa - w temacie napisalismy prośbę o usunięcie postów, został wysłany do Ciebie także mail.

Sprawę olałeś ciepłym moczem i pozwoliłeś na dalsze syfienie tematu. Wątek został zachwaszczony tylko z powodu Twojej ignorancji.
Niektóre tematy tniesz bezlitośnie - a teraz nei zrobiłeś NIC. Nie potrafię zrozumieć takiej niekonsekwencji.
Link to comment
Share on other sites

Nie martw sie o to, razem z horstem i znajomymi bedziemy czuwać nad tym żeby w dziwadłach były same dziwadła, problem forum był taki ze kazdy mogl cos dodac złosliwie i przyczepic sie o przyslowiowe pół szwa, które fakt, wypada poprawic ale nie ma powodu wysmiewac i ukazywac jako dziwadło ; )

Wkrótce aktualizacja i przedem wszystkim nowa wersja strony z porządnym wystrojem itp
Link to comment
Share on other sites

Chciałem tylko podkreslić że strona jest wspólnym projektem moim i ober_szuca. To tak w kwestii formalnej :o)
No i oczywiście nikt nie będzie do dziwadeł zamieszczał kogoś za niedopięty guzik przy mundurze czy inny szczegół - będa tam trafiać tylko skrajne przypadki.
Link to comment
Share on other sites

Sprawdzę więc w domu, bo mnie nadal nie działa – choć nie przypuszczam, żeby moi firmowi informatycy przyblokowali Waszą stronę ;)

Jeszcze raz chciałby przy okazji podkreślić, że Wasza inicjatywa jest bardzo cenna – bo jak pisałem już o tym kiedyś „Rekonstrukcyjne dziwadła” to już instytucja! Ich psychologiczne działanie, jak miałem się już wielokrotnie okazję przekonać, jest w środowisku rekonstruktorskim bardzo silne!!! Wycięcie więc tamtego wątku będzie przede wszystkim sporą stratą dla samego forum „Odkrywcy”. Cieszył się on ogromną popularnością, nie tylko ze względu na trwające tam nieustannie awantury, ale przede wszystkim walory edukacyjne!

No ale na szczęście Horst i Ober_schutze stanęli na wysokości zadania. Panowie jak potrzebujecie pomocy redakcyjnej to stawiam swoją skromną osobę do dyspozycji – mój mail znacie.

Pozdrawiam
Hindus
Link to comment
Share on other sites

Nie, lepiej forum z tego nie zrobić - znowu się zaczął niepotrzebne spięcia.
Co się tyczy samych założycieli, to ani Horst ani Szuc nie są specjalistami wyśmiewającymi reko, tylko amatorszczyznę, niewiedzę i nieudolność ludzką połączoną z lenistwem.
A dopisów do tego raczej nie ma sensu robić, bo wystarczy się minimalnie znać, żeby wiedzieć co w którym zdjęciu razi po oczach.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information