Skocz do zawartości

pilne pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

witam!!! znajomy kupil na jarmarku monete ktora ma ok.1000lat jest zlota i oryginalna oczywiscie!!zapytal sie gdzies na forum w internecie za ile moze ja sprzedac i jaka jest jej wartosc?po ok.trzech dniach wpada do niego policja i zabiera monete pod pretekstem ze jest to wlasnosc panstwa i cos tam o ochronie zabytkow zaczeli mu plesc???koles mowi ze kupil ja na jarmarku ale nie ma zadnego dowodu na to ze ja kupil?powiedziano mu ze moneta po ekpertyzie moze do niego wrocic albo nie?a kto odda mu wydane pieniadze i czy to ze ja kupil to przesteptwo?

ps.nie chodzi tu oczywiscie moja monetke:-)??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Coś mi się zdaje że znowu gdzieś w Polsce koparka {lub czyjś szpadel }trafiła na garnek z depozytem, i zaczęło się zbieranie rozsypanego grochu .Koleś ma przerąbane, bo jest tak zwaną nitką, po której służby będą chciały dojść do kłębka.Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 lat temu- to jakieś arabskie dinary pewnie, albo i inne pieniążki. Depozyt mówisz kokesh? Nawet jedna podobna moneta, wcale nie oznacza, że pochodzi akurat z danego depozytu...no ale jak sam od razu oznajmił że niedawno kupił na jarmarku nie wie od kogo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich przypadków jest mnóstwo , naiwność ludzka jest ogromna i myślenie że internet daje anonimowość to głupota .Co chwila jakiś naiwniak niczym ćma do świecy leci wystawić swoje fanty np. na allegro ,kończy się to często tak jak wyżej . A teraz jak to w ,,państwie prawa''jest w zwyczaju trzeba będzie udowodnić że nie jest się wielbłądem i tłumaczenie że ja tylko kupiłem tą monetkę,nie zrobi zapewne na stróżach prawa żadnego wrażenia .Twój kolega musi udowodnić że jest niewinny, a jak to zrobi to jego sprawa ,najlepiej niech przyprowadzi na komendę tego od którego kupił , a jeszcze lepiej niech weźmie dobrego adwokata .Pozdeo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ,to że zabrali monetę świadczy że zabezpieczyli dowód przestępstwa i cała karuzela dopiero rusza ,niech twój znajomy przestanie się martwić tym jak odzyskać monetę, a pomyśli jak z całej tej historii wynieś cało dupsko .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jesli udowodni ze kupil to jedyne co sie stanie to to ze straci monete (oczywiscie jesli expertyzy cos tam potwierdza), ale napewo przy takich sprawach nie jest przestrzegana klauzula o domniemaniu niewinnosci..raczej bedzie sie musial chlopak napocic zeby wyjasnic z kad ma i ze nie ma tego wiecej zakopane w ogrodku ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie