Skocz do zawartości

pilne pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
kumpel monete kupil na jarmarku tak wiec nie mogl powiedziec dokladnie od kogo kupil???!!wystawil na allegrajcu i tak doszli do niego!!i to by bylo na tyle a wiem tylko ze moneta znajduje sie teraz w WCN w warszawie gdzie sprawdzana jest autentycznosc tej monety i znowu pytanie do znawcow!!!czy jezeli moneta okaze sie oryginalna a oni wydadza kwit ze nie jest bo na przyklad jakis zlodziej" od nich zechce ja sobie zatrzymac to co mozna zrobic w takiej sprawie bo realnie rzecz biorac moze zaistniec taka sytuacja???pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HASAG40- napiszę Ci swoje zdanie, niestety nie musi tak być, ale może:
Ta historia (choć wiem że zabrzmi to lakonicznie) ma swoją historię...a przez to będzie cholernie ciężko odzyskać krążek. Allechroo mówisz? No cóż...każdy powie kupiłem na pchlim targu" więc tą kwestię można sobie darować tak, jakby jej nie było. Co do WCN to po pierwsze potwierdzą jej autentyczność (duże prawdopodobieństwo na tak, bo choć Policja się może nie zna na numizmatyce, to nakazu Prokuratora na lewiznę nie dostałaby). Musiała być deklaracja sprzedającego o autentyczności plus duże podobieństwo do... i tu jest ta ciekawostka o którą i biega...moneta wpisana do Skarbów Dziedzicta Narodowego? Pochodzi z kradzieży? Depoztu? Musi mieć swoją nieciekawą historię, bo monet starych i złotych jest dużo na rynku. Co do kwita, to na takie przypadki jest jak widzimy niezbędny. Ale myślę, że ciężko byłoby też podważyć iż miecz krzyżacki oryginalny z Grunwaldu który przywieźli heroldowie do Jagiełły jest pamiątką rodową Sienkiewiczów a właściciel nosi takie nazwisko :) Był taki wątek tu na forum. Trzeba myśleć bo skutki sa potem opłakane niestety.
W obecnej sytuacji (kiedy teczka z akt pęcznieje) pomyślałbym raczej na miejscu twojego kolegi nie o odzyskaniu monety ale o wybronieniu się od wyroku. Zawiasy to spaprane papiery na całe życie niestety, a jak mu zdejmą odciski palców, to w każdym sklepie gdzie kupował, a gdzie był napad, będzie podejrzanym nr.1 :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokemon zgadzam się z tobą w 100 % .Nie ma co żałować róż gdy płoną lasy , jak pisałem wcześniej kolega powinien poszukać dobrego adwokata a nie nachodzić stróżów prawa i zawracać im głowę zwrotem trefnej monety , no chyba że chce mieć jeszcze dołożony zarzut utrudniania śledztwa.A propos zarzutów to kolega powinien zainteresować się numerem sprawy pod którym toczy się dane postępowanie, i przypomnieć sobie wszystkie szczegóły z tego feralnego dnia w którym zakupił ową monetkę ,chodzi głównie o to aby mógł uwiarygodnić fakt że tego dnia był na tym targowisku,i przedstawić na to jakieś dowody lub świadków ,będzie to dla niego jakiś atut w śledztwie.Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekańce... Na forum nie widać aby ktoś coś takiego trafił .Sam wiele razy się zastanawiałem, że skoro tak małych gabarytów i dość dużej popularności ,[bo był to rodzaj drobnej waluty rozmienionej w swoisty sposób przez odcięcie kawałka z całej monety] powinno się czasami na coś takiego trafić ,bo zgubić coś takiego było pewnie łatwo , niestety nie miałem tego szczęścia ,a może ktoś inny mając coś takiego w ręku potraktował to jako śmieć .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokemon zawiasy to nie oznacza ze masz papiery spaprane na cale zycie,po zakonczeniu zawiasów np.4lata,dochodzi do tego pol roku przejsciowego okresu i jezeli nic nie narobi sie w tym czasie to papiery sa czyste,smialo moze mowic wtedy ze nie byl karany,to co ty napisales jest bledem,to samo tyczy sie odciskow,nawet jak mu zdejma a po uplywie zawiasow i okresu przejsciowego stanie sie jakis rabunek lub napad to moga go cmoknac,jest czysty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby WCN się pomylił, więc expertyza fałszywa" nie będzie.
RYSIEK z SANOKA dzięki za wyjaśnienia. Tak czy owak szkoda nerwów na zawiasy, a i przepisy się ciągle zmieniają, więc znaczenie karalności może się zmienić i tak np. mandat karny za wykroczenie drogowe jest karą, choć w zaświadczeniu o niekaralności tego nie będzie, ale wystarczy stworzyć centralny rejestr i wątpię czy ta informacja będzie czyszczona...ale to już nie ma związku ze sprawą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
witam afery monetkowej ciag dalszy!!!!!!kolega odebral dzisiaj postanowienie z prokuratory o postepowaniu przygotowawczym i probuja mu wmowic ze moneta to fals ktory on probowal sprzedac na allegraju aukcje wystawil rzeczywiscie ale nie wspomnial nic o tym ze moneta jest oryginalna nie pokazano mu nawet wynikow ekspertyzy i czy i gdzie zostala ona przeprowadzona!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt.slowa prokuratora podczas przesluchania:podczas przeprowadzania ekspertyzy (niby w WCN) czesc ocenila monete jako fals a czesc jako oryginal i stwierdzono ze jednak fals ale on osbiscie twierdzi ze jest to oryginal" i probowal jeszcze wmowic ze moneta jest wykopana i ma na to niepodwazalne dowody i sprawa mila byc o przywlaszczenie sobie mienia panstwowego w postaci zlotej monety!!probowal jeszcze naklonic go zeby sie przyznal dobrowolnie wtedy bedzie mniejszy wyrok i nie poniesie koszt sadowych>a tutaj nagle przychodzi postanowienie o postepowaniu w sprawie o nielegalne wprowadzanie w obieg podrobionej monety???!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie