Skocz do zawartości

Relacja w TVP3 z odkrycia skarbu na Dolnym Śląsku.


oda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wczoraj (25.07.2007) we Wrocławskich Faktach (TVP3) przedstawiono materiał (opr. przez M.Maciejewskiego) z odkrycia skarbu"-skrytki poniemieckiej w wiejskim gospodarstwie w Ścinawce (nie wiem jakiej-Górnej, Śred.czy Dolnej)koło Nowej Rudy.
Nie znam szczegółów, więc jeżeli ktoś z Was zna jakieś fakty z owego zdarzenia, to proszę o informacje.
Jedynie co wiem, to na skarb" składały się domowe, przedwojenne precjoza, które teraz zostały zdeponowane w jakimś urzędzie w Nw.Rudzie (część z nich zaraz po odkopaniu ponoć rafiła" w prywatne łapki- np. sreberka"?!
Pozdrowioka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
bo pewnie ten skarb jest w rękach pana co jeździł na walcu, pisze jeździł bo pewnie teraz to ten pan zatrudnia sobie pracowników:)
policja ma racje wyłapać, skazać i posadzić grabieżców, bo może piją kawę z filiżanek które być może sobie pożyczyli!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traper- jeszcze lepiej. Bo jeśli ludziska dobrze zapamiętały, że była tam srebrna zastawa, to:
1/ co za wariat-przestępca zostawił?
2/ co za kradziej zawinął zanim zostało to przez przypadek znalezione?

Ciekawsza może być odpowiedź na moje pierwsze pytanie. Bo, że zostawił powyginane garnki i zabytkową" ceramikę jeszcze rozumiem. Ale dlaczego zastawa była zbędna? Coś większego/ważniejszego/cięższego wykopał?

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie