Skocz do zawartości

suvergin gt-wymiana doświadczeń


nunki

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu m.in. tego działu zdecydowałem się na zakup sovereigna GT. Dużo osób narzekało, że jest za ciężki, dla mnie nie ma z tym najmniejszego problemu.
Wykrywacz jest bardzo czuły bo znalazł mi aluminiowe kółko od trampek, albo igłę lekarską, nasadka tej igły musiała być z jakiegoś kolorowego metalu skoro ją wykrył na dyskryminacji. Jak dla mnie to dyskryminacja jest bardzo dobra, odrzucał różne drobne żelastwo.
Pierwszy raz chodziłem na ustawieniach któregoś kolegi z forum i trochę się wkurzyłem, bo nie mogłem nic konkretnego znaleźć tylko jakieś śmieci. Na drugim wypadzie wziąłem ustawienia z instrukcji na kolor, wykrywacz pracował stabilnie i na efekty nie trzeba było długo czekać. Chodziłem po zaoranym ogrodzie i w życiu się nie spodziewałem, że tu jeszcze jakieś monety znajdę a znalazłem:
10 pfeningów-1941r.
1 grosz Poniatowskiego-1793r.
2 grosze-1930r.
boratynka-data nieczytelna
10 groszy-1840r. 3sztuki razem stopione
i jeszcze stopioną monetę najprawdopodobniej kopiejkę.
Zdjęć nie ma sensu wrzucać, bo stan tych monet nie jest zbyt dobry.
Bardzo mi podpasował ten wykrywacz, ponieważ jest prosty w obsłudze a ja nie lubię wykrywaczy z wyświetlaczami i bajerami. Wystarczy go tylko włączyć i już można szukać, jedynie czasami muszę podregulować sygnał wiodący.
Bardzo mnie wkurza namierzanie, dużo czasu traci się na, bo dla małej monety trzeba kopać duże dziury.
Na szczęście kupiłem go jeszcze przed ogromną podwyżką, bo teraz to cena jest zaporowa, jak na taki wykrywacz bez bajerów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 731
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Czy ten wykrywacz da się tak ustawić, żeby odrzucał drobne stalowe przedmioty a nie pomijał stalowych monet, orzełków, odznaczeń, itp.? Chodzę na ustawieniach z instrukcji na kolor, i na minimalnej dyskryminacji odrzuca mi spore kawałki stali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję abyś dokładnie przeczytał ten wątek od początku.
Większość odpowiedzi na nurtujące Cię pytania już tu jest.
Co do drobnych stalowych przedmiotów - to właśnie stalowe monety, orzełki, odznaczenia itp." nimi są i aby sprawdzić czy to orzełek czy odłamek trzeba niestety się przychylić ;).
Natomiast, jeśli chodzisz na ustawieniach na kolor to naturalnym jest, że wycina Ci żelazo.

pzdr,
arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena na gt była w Polsce najtansa w europie od 3 lat ,ale wy tu na forum nie przyjmowaliscie do wiadomosci tego, dopiero jak podnieśli(a ja sie ciesze) to lament, uzywki teraz mysle będa chodzić po 2000-2400 zł, bo nikt taniej nie bedzie sprzedawac, bo co za to kupi? słabizne rutusa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 lata temu sov. i Bogu dziękuję za te forum dziś jestem do przodu gdybym chciał sprzedać używanego :) Ale szczerze to nigdy go nie sprzedam to najcudowniejszy sprzęt na świecie, Polecam. Bracia Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego draven85, o jakie problemy z serwisem chodzi?
Koszty naprawy i serwisowania detektorów różnych marek są porównywalne, a jeśli chodzi o awaryjność sowy" to jest to jeden z najmniej awaryjnych wykrywaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ze swoim GT nie miałem nigdy najmniejszych problemów i jak do tej pory nie potrzebowałem poszukiwać serwisu, jednak bazując choćby tylko na wypowiedziach kolegów z forum Odkrywcy np [quote=samgnus"]A co do serwisu,to przecież żadna tajemnica,że Viking jest dystrybutorem i serwisantem Minelaba i z tego,co czytam na forach spokojnie można tam naprawić wykrywacz i to bez żadnych problemów,czego raczej nie można było powiedzieć o poprzednim serwisie (np.wymóg okazania oryginalnej" instrukcji jeśli chciałeś naprawic wykrywacz).Pozdrawiam! [/quote] napisanej [url=http://odkrywca.pl/problem-z-minelabem-x-terra-70,670149.html]tutaj[/url] dnia 2010-05-08 16:41:16, zakładam, że nie powinno być problemu.
Być może trochę naiwnie, bo minął już rok od tego wpisu, ale postaram się to sprawdzić.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ostatnio w gnieżdzie słuchawkowym zostało mi kawałek yeka od słuchawek wiec postanowiłem go wyjąć ale gniazdo nie chciało go oddać przy wyjmowaniu odgięła sie taka blaszka w gniazdku i musiałem je wymienić na nowe i tak też zrobiłem i teraz po tym jak
go złożyłem przy włączaniu piszczy cały czas i nie reaguje na żaden z przełączników lub potencjometrów a gdy podłącze cewke milknie po prostu trup z podłączona cewka przy włączaniu raz pisknie i koniec nie reaguje na nic co sie mogło stac , dodam ze juz trzy razy go rozkładałem i składałem zeby sie upewnic ze wszystko zrobiłem jak należy i tak to wygląda


wiec prosze o pomoc co sie mogło stac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Panowie, mam sowę od ubiegłego roku i wciąż się uczę na niej szukać. Mam mały problem, dziś dostałem konkretny namiar na zakopane oporządzenie mundurów niemieckich i mausery. Wszystko metalowe w smarze i jucie. Podejrzewam że zakopane na 1-1,5 metra, glina - wcześniej stała stodoła z klepiskiem i w tej stodole to zakopano. jak najlepiej ustawić Minelabka ? Niestety do smętka nie mam dostępu. Pomóżcie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawił bym max sensitiv.

zero dyskrymy

głośność max

na disc też głęboko łapie złom.

Jak to nie da egzaminu to allmetal i treshold,zawachanie się sygnału treshold daje często ładne efekty w postaci głębokich dołków,

Gdy już sova nie wydaję żadnego dźwięku tylko zanikanie sygnału progowego nas może uratować,przekonałem się o tym bardzo często :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie