Skocz do zawartości

Niemka chce milionowego odszkodowania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panowie smutne to stwierdzenie ale za takie praktyki odpowiadają wszystkie rządy polskie po 1989 i te przed tym rokiem też. Serwują nam co jakiś czas polityczne igrzyska" coraz bardziej żałosne a sprawy szarych obywateli w tym tak istotne jak te im umykają. I to wszystko w imię naszego dobra". Poprawić ordynację wyborczą do samorządów można był w ekspresowym tempie a ustawy, która uniemożliwiłaby podobne roszczenia nie można stworzyć. Zresztą po co? Dotyczyła by ona kilku tysięcy Polaków, którzy mają zerowy wpływ na wynik wyborów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do kogo byś strzelał? Do Niemców" zgłaszających pretensję do majątków czy do naszych polityków, którzy dopuścili do takiego stanu prawnego, który to umożliwia? Ja wolałbym celować w tych drugich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ha, ha, ha !
Teraz sąsiedzi za rzeki Odry nie potrzebują czołgów, samolotów i całego tego złomu oraz jak się okazało wesołego" Powiernictwa Pruskiego !
Wystarczą wyroki polskich tak polskich iezawisłych" Sądów które działają z tego jasno wynika na niekorzyść Polaków i RP zgodnie z polską literą prawa!
Ha,ha, ha, budżet państwa zapłaci czyli zapłacą wszyscy którzy w Polsce pracują i płacą podatki :0) i nie pomogą steny' "pepesze Panowie Patrioci" !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad AKMS- zabijcie wszystkich , bóg rozpozna swoich " nie wymyslił niestety jakiś user tylko jeden pan w habicie

Sprawa jest bardziej skomplikowana niz się wydaje
Co innego niemcy wysiedleni zaraz po działanich wojennych a co innego iemcy" opuszczający Polske w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych -taki własnie przypadek jest opisywany

Na fali ogólnonarodowej chęci zabierania emigrantom wszystkiego -upaństwowiono ludziom domy i ziemie prawem kaduka

Czy są na tym forum koledzy którzy pamiętaja jak w 88 roku pod ambasadami DDR ustawiały się kolejki chetnych odaków" do przejmowania dobytków uciekinierów ze wschodnioniemieckiego raju ???

JEST TO FAKT JAK NAJBARDZIEJ AUTENTYCZNY - na takiej samej zasadzie przejmowano domy uciekinierów z Polski

Ciekawe czy za parę lat taki sam los spotka emigrantów do Anglii i Irlandii - juz w wyobrażni czytam te nagłówki gazet Anglicy i Irlandczycy domagają się zwrotów majątków"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ściślej Arnaud Amaury, opat z Cîteaux. 22 lipca 1209 kiedy to zdobyto Béziers zamieszkane przez kilkanaście tysięcy katolików i ok. 500 katarów krzyżowcy zapytali papieskiego przedstawiciela jak mają odróżnić katolików od katarów. Arnaud odpowiedział: Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius" (abijcie ich! Bo zna Pan tych, którzy są Jego/Zabijcie wszystkich! Bóg rozpozna swoich")
Ale ja nie rozumiem co ma wspólnego z tematem tego wątku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowozie, chyba rok później, w 88 to był jeszcze pełny socjalizm", acz już pewne symptomy zmian były widoczne [pierestrojka].

Z tego co słyszałem to ci Niemcy" dostawali od RFN-u odszkodowania za mienie pozostawione w Polsce.

Nic nie tłumaczy naszych władz [z wszystkich opcji politycznych], nawet to że politykierstwo było u nas zawsze ważniejsze od dobra obywateli.

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jedynym środkiem pepeszopodobnym" to skreślenie danego polityka (lub partii)na wyborach ale cóż z tego jeżeli nie ma na co głosować :( Jak kończą się obietnice i roska o prostego obywatela" widać po Samoobronie. Kasa, nepotyzm, wpływy, szemrane interesy i seks ;) Wiem, że to ekstremalny przykład ale jakże znaczący. Ale w myśleniu Polaków nic to nie zmieni. Gdzie to słyszałem? W Misiu": Chłop nasz ciemny jest"... :(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisałeś Pomsee.

Dokładnie tak- naród tak doświadczany a i tak ciemny i daje się oszukiwac przy wyborach. Ciekawe co teraz będzie.

Za to politycy śmieją się że społeczeństwo i tak sobie jakoś poradzi" Gnizdy jedne :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Górnym Śląsku z nieruchomościami bywa różnie…

Mój kolega kupił dom od swojej dalekiej krewnej wyjeżdżającej do Niemiec, płacąc jej wtedy markami. Po kilku latach musiał dom kupić jeszcze raz od jej syna, tym razem z wizytą u notariusza. „To jest mój najdroższy dom, dwa razy za niego zapłaciłem.”

Bywa też tak, że wyjeżdżający wcześniej „sprzedawał” (umowa, notariusz) swój dom znajomym, potem mieszkał w nim, następnie dostawał zgodę na wyjazd zmiękczając urzędnika właściwym argumentem. Po kilku latach przypomniał nowemu właścicielowi, że czeka na umówioną zapłatę i usłyszał, że może się wypchać.

Znam przypadek właściciela położonego w sąsiedztwie miasta kawałka ziemi. Miejscowe grube ryby, ważni towarzysze, wpadli na pomysł budowy osiedla domków jednorodzinnych w tym miejscu. Zaproponowano jego dwóm córkom szybki wyjazd do „Rajchu” z rodzicami. Jedna z nich jest moją ciotką, 16 razy z mężem składała wniosek na wyjazd. Obie mocno męczyły ojca, stary zmiękł, zgodził się. Zwinęli się i pojechali, a po kilku miesiącach przyszedł list z wiadomością, że starego przejechał autobus…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pani Trawny pochodzi z moich rodzinnych stron. Chciałbym tę panią" wypożyczyć sobie na 5 min.A potem.... A potem może dochodzić sobie świadczeń, roszczeń, odszkodowań, rehabilitacji i co tam jeszcze...... Werfluchte deutsche s....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę jej, aby te pieniunchy" zabrała ze sobą do ziemi, i to oby jak najszybciej...
Jak czytam o pretensjach takich pazernych niemiachów to zaluje, że Rosjanie nie okazali sie takimi dzikimi barbarzyńcami jak ich sie opisuje. Trawny miałaby swoja ziemie: całe 1,8 m...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie