Skocz do zawartości

Repliki broni w rekonstrukcji czyli czego używacie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 months later...
Nie prowadzę zakładu produkcyjnego,jestem tylko członkiem i zbrojmistrzem jednej z prowincjonalnych GRH i ile mi talentu starcza wspieram moich kolegów z grupy i przyjaciół z innych grup.To co prezentowałem to tylko moje hobby. Z wykształcenia jestem rolnikiem a z zawodu urzędnikiem państwowym, pasją do dłubania w żelastwie jestem obciążony genetycznie.Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mauser C96 był bardzo popularną bronią podczas rewolucji sowieckiej jak mawiano u nich a teraz niech przemówi towarzysz Mauzer" oczywiście nie był tak popularny jak Nagant który produkowała Rosja carska i sowiecka . Szczególnie Mauser C96 lubiany był przez komisarz ludowych. Radziłbym zajrzeć do archiwalnych zdjęć jak był noszony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie tylko, ale i drewniane kaburo-futerały posiadały w pełnej wersji specjalną skórzaną obudowę z wyciorem i kieszeniami na przybory do konserwacji broni. Trafiają się też mniej czy bardziej udane kabury robione przez właścicieli broni widziałem taką ze sklejki z podpisem cyrylicą właściciela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Coś temat przysechł czyżby wszyscy wyjechali na wakacje? Wrzucę więc kilka fotek moich prac. Zaczęło się od pretensji kolegów że zrobiłem za mało bagnetów i nie mają czym wojować,w związku tym musiałem zakasać rękawy i wziąć się do roboty kilka miesięcy i oto efekty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to ja rozumiem i niech mi ktoś powie że się nie da zrobić polskiego kb czy innego sprzętu polak rzemieślnik potrafi . Hiszpanom Japończykom i Chinolom się opłaca , a naszym firmom które to powinny profesjonalnie robić to się nie opłaca, a jak coś z łaski zrobią to w tak zaporowej cenie żeby im po kilkudziesięciu czy kilkuset egzemplarzach zwróciły się nakłady i osiągnąć maksymalny zysk. Weszła właśnie nowa ustawa o broni stając się wielką szansą dla polskiego rynku broni . Zapotrzebowanie na broń kolekcjonerską dekowaną i w wersji salut w rozsądnej cenie jest ogromne, chciałbym mieć Radomskiego kb w wersji salut w cenie do 1000zł i wielu z was na pewno także . Puki co tego modelu w Indiach czy Chinach nie produkują , ale pewnie kiedyś zaczną . Dostałem na imieniny kopię przedwojennego polskiego radia Eltra wykonaną w Chinach in się opłaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie