Skocz do zawartości

Repliki broni w rekonstrukcji czyli czego używacie


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że tradycja pokazywania własnego sprzętu na forum nieco kuleje więc postanowiłem założyć nowy wątek.

Jakich replik broni używacie do rekonstrukcji? Nie chodzi mi tylko o niemczyznę ale o całokształt.

Jako że zacząłem wątek to pokaże swoją zabawkę pierwszy. Mam Mausera z optyką. Mauser to czeska replika od Maćka Koziczaka którą już tu kiedyś pokazywałem. Optyka to celownik o rodowodzie pierwszowojennym: B3x o 3-krotnym powiększeniu firmy Dr. Walter Gerard z Charlotenburga na montażu hakowym w wersji najczęściej używanej przez Waffen SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja niestety nie mogę pochwalić się niczym rewelacyjnym – replika karabinu Mauser 98k wykonana z albuminowego odlewu w oryginalnej wojennej kolbie + oryginalny wyrzutnik grantów nasadkowych (garłacz). Jako broń krótką mam replikę pistoletu Parabellum P08 wyprodukowaną przez firmę Denix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam garłacz nie jest jeszcze największym problemem, bo bardzo dużo zachowało ich się w stanie pozwalającym na zrekonstruowanie. Kłopot jest z osprzętem do takowego – torba na niego oraz torby na granty nasadkowe.
Jeżeli Twój kumpel jest zainteresowany służę przydatnymi informacjami – odezwij się do mnie na prv.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego Hindus??

Wiem, ze wszystko na raz to nie da rady ale na sztuki to chyba da rade co??

Pozdrawiam aslv

P.S. Zabawki są ostro pocięte z tym mauserem to az troszke przesadzilem bo wyszedlem poza obrys kolby :[
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby ten akrabiny miały lufy zawiązane na supełek to nie masz na nie polskich dokumentów, nie zostały zdekowane w myśl polskiego prawa przez polski zakład, więc są nielegalne.
A nie pobiegasz z nimi bo się zmęczysz xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vilkaloki zaproponował ciekawy temat, nawiązała się z tego fajna współpraca pomiędzy zainteresowanymi, ale oczywiście zawsze musi pojawić się ktoś co spieprzy sprawę. Aslv mieszkaj sobie chłopie nawet na PMVCPY 23594 albo na Kashyyk, ale jeśli nie masz bracie nic nowego do zaproponowania to pobaw sie swoimi karabinami i chwatit. To co wypisujesz za moich czasów nazywało się pieprzeniem w bambus. Od razu zastrzegam, że był to jednorazowy, z mojej strony, przejaw niezadowolenia, jak tylko odzyskam mozliwośc fotografowania to umieszczę tu fotke mojej empiki, z którą dzielę iewygody" reko. Mam nadzieję, że koledzy nadal będą zamieszczać obrazki swoich ulubieńców
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunczyk daruj sobie impretynencki ton i zejdz na ziemie z tych swoich marnych gwiazdek.
Ciekawy jestem ile ludzi na forum posiada repliki mausera 98k.
Pewnikiem wszyscy, bo stac ich na kupno takiej zabawki za dajmy na to 1500 PLN, nie wspominam juz o innych sprzetach np. MG 34 za 3000 baksów.
Weź wiec ten swój mp 40 z alledrogo za 18.89pln i nie pieprz w bambus, bo sie smieszny robisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, Panie asiv - jak komuś wystarczy pobrandzlować się z kawałkiem żelastwa, żeby już mówić szczęście, że w Polsce nie mieszkam" - to krzyżyk, albo lepiej kij na drogę i niech się taki dzieciak zasmarka przy swoich zdekowanych mauserach, jeśli mu to do szczęścia wystarczy. Ładujcie mi ostrzeżenia, jak Wam od tego będzie lżej, administratorzy.

Bo taki typ jak asiv to jak widać ostatni gatunek rabarbaru. Nawet na kompot sie nie nada. Typowy syndrom słonia w karafce". A zrób człowieku jakąś replikę, co i ładnie wygląda i wolno ja posiadać... Bo chwalenie się czego to kumpel nie ma" to takie trochę niemęskie. Jak zaczniemy się chwalić dziewczynami, to Kolega asiv też powie, że on sam co prawda jeszcze nic, ale jego kumpel na wyspie to ma całkiem niezłą laskę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kolego mele cos tam nauczy sie czytac.

Napisze ci to drukowanymi ASLV teraz widzisz?

Na ten przykład mozesz byc melepeta....

Pamietaj, że prawie robi wielka różnice...
i naucz sie czytac pomiedzy wierszami" p"anie mentorze od siedmiu bolesci.
A czy kolega jest waker czy nie to juz nie moj problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna replika g43. Fajne zwłaszcza te brunatno-brunatne zarysy na brunatno-brunatnym tle. Kolega sam tę replikę robił? Gratuluję, typowy stealth.

A nauka czytania idzie mi faktycznie licho. Zwyczajnie, jak to w zerówce. Ale nawet przy habilitacji nick aslv będzie mi mówił tak samo mało, jak nick asiv. Ale podobnie głupio.

Faktycznie odchodzimy od tematu. Więc, żeby doń wrócić zamieszczam fotki repliki mojego ulubionego mosina wz.38, tym razem w kolbie od wz.44. Przed i po patynowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie