Skocz do zawartości

Repliki broni w rekonstrukcji czyli czego używacie


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam Stadler, ale tymczasem borem lasem nie mam fotek na stanie po czesci pokupowałem częsci z oryginału a reszta (lufa to rurka toczona z preta) kolba i inne pierdoły to kopie, na alledrogo był delikwent z replika za 900 chyba ale to juz spora przesada.
Proponuje zakup repliki kolby 180 pln, bączek przedni jakies 50, komora z zamkiem i kompletnym spustem to jakieś 100 do 150 pln jeden magazynek, precik muszka i wio do roboty :), a i jeszcze szczerbinki bedzie Ci brakowac czyli jakies 500 i masz.

Pozdrawiam aslv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Komora etc. była zapewno nieco zeżarta- szpachlowałeś, lub spawałeś to jakoś"

Szpachlowania nie polecam, bo jak ja zarysujesz to wyjdzie żółte badziewie. Mam znajomego z dremelem i małą lutownico spawarką i on to doprowadził do stanu używalności. Pospawał to nadlewając troszkę materiał a potem szlif i heja na papierku...

Wiesz, dla mnie replika full legal za 900zł"

No to płacz, bo był koleś na alledrogo pare dni temu i miał taką w miare zabawke do drobnych przeróbek za 900 PLN, kurcze ale go juz nie ma... może sie jeszcze pojawi... powodzenia może Ci się uda.

 tą komorą i zamkiem możesz się już sam zgłosić na najbliższy komisariat..."
Problem polega na tym, że komora jest pocięta a z zamka prawie nic nie zostało. Lufa" jest pospawana z komorą na stałe więc nie da się nowej " wstawić, a nawet jak bym poszedł na komisariat to by mnie na tej wyspie na zbity pysk wywalili...

Pozdrawiam aslv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wśród nas tacy co posiadają replikę mausera 98k za sumę, którą wymienił pan aslv (aczkolwiek za tę sumę dostaje się towar zupełnie nieadekwatny jakosciowo do ilości biletów NBP, niezbędnych do jego nabycia, firma Tanaka nie postarała się niestety, lufa i komora zamkowa lata" w obsadzie, a konstrukcja samej repliki uniemożliwia praktycznie przełożenie do orginalnego drewna), są też tacy, którzy posiadają całkiem udany produkt czeski, który godzi orginał z drakońskimi przepisami naszego kraju nad Wisłą. Rozumiem, że szanowny mój adwersarz jest co najmniej wizjonerem albo widzi przyszłość, ale ja nie wspomniałem, że empika" jest MP40, wyobraź sobie panie aslv, że armia niemiecka używała szeregu innych modeli broni automatycznej pod ogólną nazwą maschinenpistole". Niepotrzebnie się podniecasz bo wszyscy pozostali próbują ci w delikatnej formie powiedzieć, że skoro nie masz niczego konkretnego do pokazania do nie pisz, po prostu. Fotka twojej G43 coś wnosi do tematu i w tym miejscu stajesz na wysokości zadania, wklejanie fotek kolekcji kolegi z wyspy to właśnie pieprzenie w bambus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale za szybko skończyłem, mam pytanie do moleskula: Mosinek to odlew czy jakiś inny wynalazek, szczególnie w wersji 44 ma dla mnie duzo uroku i chetnie bym sobie ścianę przyozdobił [pod warunkiem, że żona pozwoli ;)], ale wolałbym żeby panowie z law enforcement" nie odwiedzili mnie w tej sprawie no i kwestia ceny też tutaj gra rolę. będę zobowiązany za garść wskazówek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż mój Mauser w tej chwili po kosztach wraz z robocizną rusznikarza jest warty lekko 1200 złotych i nie rozdzieram nad tym szat. Ot jak się chce mieć to musi to kosztować.

Co do mosina to przyłączam się do pytania plus mam własne: z czego ten mosiek jest zrobiony? Bo chciałbym jeszcze mieć snajperskiego mosina i jeśli przy tym przerobić by rączkę zamka i dać długą toczoną lufę...

A co do aslv to się nie będę wypowiadał. Śmierdzi mi to prowokacją i tyle.

Natomiast te gieta co była na allegro to szczerze mówiąc kiepściutka była i połowę przy niej trzeba by od nowa zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zupełnie bym zapomniał napisać: ilość konkretnych wpisów w tym wątku zdaje się potwierdzać moje przypuszczenie że niestety gro osób używa plastikowych MP za 15 zeta... Dla kogoś kto uważa się za rekonstruktora powinien to być wielki wstyd nie posiadać porządnej trzymającej wagę repliki broni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunczyk pisałem czytaj pomiedzy wierszami...

Ale Ty wolisz mieć wszystko na tacy...

wklejanie fotek kolekcji "kolegi z wyspy ;) to właśnie pieprzenie w bambus."

Może teraz uwidzisz?? :D

Co do Mp40 to tylko on jest na all za kwote mniejsza niż 20PLN

Co Vilkaloki ;
A co do aslv to się nie będę wypowiadał. Śmierdzi mi to prowokacją i tyle."

Może to prowokacja z Twojej strony ja tego wątku nie zakładał :) ;)


używa plastikowych MP za 15 zeta..."
A zastanawiałeś się dlaczego?
Może masz to szczęscie, że jesteś na tyle zamożnym" człowiekiem, że stać Cię na taką zabawke za 1000 PLN lub więcej.
Pamiętaj, że nie wszyscy tak mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się już decyduje na tego za 15zł, to można chociaż go upodobnić do oryginału bardziej - choćby tyle, żeby nie wyglądało to tak chamsko plastikowo, po opróżnieniu środka można go dociążyć...


Vilkaloki - o jakiej kolbie myślisz do snajperskiego - przedłużka", czy kopia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość konkretnych wpisów w tym wątku zdaje się potwierdzać moje przypuszczenie że niestety gro osób używa plastikowych MP za 15 zeta... "

A wziales pod uwagę, że może wiekszość rekonstruktorów nie czuje potrzeby obnoszenia sie na forum zdjeciami swojego sprzetu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aslv jesli za wyspę uznajesz UK to tym bardziej śmierdzi mi to prowokacją. Widzisz mam tam paru kumpli i wiem za jakie pieniądze można tam kupić G43, Mausera czy MG w stanie bdb i ile trzeba na to pracować. Dlatego ta kolekcja szrotów" w ogóle nie wygląda mi na wyspiarską.

Co do mojej zamożności to Ci którzy mnie znają śmieją się teraz w kułak. Akurat widzisz utrzymuję się głównie z renty i tego co dorobię przerabiając czeskie szelki do reko które pewnie wielu z was nosi nie wiedząc że to moja robota. Chodzę w jednej parze wojskowych butów, 2 parach wojskowych spodni i jednym flayersie przez cały rok ale za to jak prawdziwy pasjonat całą kasę pakuje w sprzęt. Już kiedyś tutaj pisałem że posiadanie dobrego sprzętu to nie kwestia zamożności a wyrzeczeń i dziadowania żeby mieć.

Iwan jako że o oryginał cieżko wiec chyba przedłużka... Widziałem już taką i bardzo ładnie się prezentowała. A Ty jako że siedzisz bardziej w temacie co byś proponował?

AKMS jako że sam nie splamiłeś" się reko dyskusji z Tobą podejmować nie zamierzam i już Ci dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno to jedna z tych ańszych" stron...

http://www.deactivated-guns.co.uk/deactivatedguns.htm#axis

Pomimo tego ze robie na wyspach nie bardzo widzi mi sie wydawac ponad 2000 Ł na mp 40 a nawet cena 1000Ł też jest kosmiczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vilkaloki - no włąśnie sam się chciałem dowiedzieć :) Bo tak:

Oryginał to pieniądze ciężkie, jest też rzadki;

Przedłużka - nie mam do tego zaufania, zresztą dobranie koloru kolby mośkowej i kbksowej może być trudne, dodatkowo ceny są horrendalne - same kolby bez przesyłek i przeróbki wyjdą koło 200zł :O

Swego czasu widziałem kopię kolby, zdaje się do mosina polskiego na allegro - człowiek oferował też inne;


Osobiście dozbierałbym na oryginał i czekał na okazję - jest pewność, że będzie zgodny historycznie (szczególnie, że teraz większość dostępnych kolb to lakierki" powojenne), a cena pewno nie będzie znacząco większa, niż robocizna + elementy do przedłużki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aslv widzisz to CIĄGLE kwestia pasji. Ja bym przydziadował zapłacił te 2000 funtow.

Iwan przyznam się szczerze że też myślałem o uzbieraniu i kupieniu org. Tylko że baaaardzo dawno nie widziałem takowej do kupienia. A jestem dość niecierpliwy i jakbym miał mocne ciśnienie na mosina to cieżko by mi było wyczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niecierpliwość szkodzi w tym hobby :)

Pozostaje Ci chyba tylko coś w ten deseń:

http://www.allegro.pl/item185596310_kolba_do_polskiego_mosina_wz_1891_25_.html

Co prawda człowiek nie ma w ofercie 91/30, ale może warto popytać? Ja nie mam z nim nic wspólnego i nie jest to reklama.


Ja bym na Twoim miejscu jednak czekał, ponieważ słyszałem nienajlepsze opinie o niektórych kopiach kolb (to były te określane jako laserowe, do mausera)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta replika mosina to odlew i jako taki całkowicie legalny jest (chyba, że się coś zmieniło z odlewami?)

Tyle, że nie jest monolityczny - kurek i rączka odlewane mają być oddzielnie, co umożliwia lepsze odwzorowanie detali i po złożeniu daje efekt szczelin między elementami, inaczej niż w przypadku monolitu. Poza tym przy specjalnie niedokładnym skręceniu części śrubami można uzyskać efekt delikatnego klekotania" np. rączki (która zresztą poza tym nie wykonuje żadnych ruchów)

Mosina 44 da się z tego zrobić - w zasadzie trzeba tylko zdobyć saneczki" na lufę do zamocowania wahliwego bagnetu.

Kłopot pewien natomiast będzie z przeróbką na snajperski - tam jest złamana" rączka a formę mam zrobioną z prostą. No, można ewentualnie na etapie wosku zrobić ręcznie złamaną.

Odlew będzie ze staliwa, nie z aluminium - możliwe jest oksydowanie.

Za jakieś 10 dni będę miał pierwszą partię z odlewni, to będę wiedział ile kosztuje sam metal na sztukę. Bo o cenie trudno teraz mówić (zresztą tu chyba w ogóle nie wolno, prawda?)- nie planowałem sprzedaży, repliki są robione na wewnętrzne potrzeby grupy

A tu fotka typu Adam Słodowy" - mosin na etapie modelu balsowego, pasowany do kolby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melescul- świetne te Mosiny!! Naprawdę kawał porządnej roboty.

Vilkaloki- co do tej repliki G43 z alledrogo to mam takie samo zdanie co Ty, jest słaba. Jednak wykonanie jej z aluminiowych odlewów zainspirowało mnie do stworzenia własnej kopii tą samą drogą, jednak z modyfikacjami. Nie znasz kogoś, kto sprzedaje takie odlewy?

Zaś co do używania plastikowych MP- jak ktoś zaczyna, to spoko, ale niech go chociaz trochę przerobi (foto w załączniku)

Proszę o kontakt w tej sprawie na smartzel@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dorwe się do aparatu (chwilowo nie żyje ;P) to wrzuce foty mojego mausera póki co (też replika z czech) natomiast w dalszej przyszłości jak już będze czym się chwalić to pokażę też moją nieco cięższą zabawkę nad która intensywnie pracuje ; )

ps. Dunczyk - czy to MP którego jesteś użytkownikiem to nie jest czasem MP 41? jeśli tak to jakbyś mi na maila podrzucił info skąd ona jest i ile się ceni - byłbym niezwykle zobowiązany gdyż powoli szukam takowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo to właśnie MP41 zrobiona przepięknie, mój drogi koleżka wykonał dla mnie gadżecik do niej, ponieważ jest to wersja z hakową rączką zamkową to jako zabezpieczenie mam ten fikuśny pasek skóry z knopikiem uniemożliwiający rączce poruszanie się, jest na smyczy". Info na maila - ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mam u siebie mojej zabawki, więc fotkę dorzucę po niedzieli.

Zbudowałem sobie replikę Błyskawicy na podstawie planów ongiś zamieszczonych w 'Do Broni!'. Co prawda broń bryłą przypomina już efekt docelowy, jednak do finalnego efektu zostało mi sporo pracy. Nie ma co się rozpisywać bez zdjęcia, powiem tylko, że plany okazały się 10x bardziej uproszczone niż przypuszczałem i pierwszy efekt nie był 100% zadawalający. Nie mniej przeróbki cały czas trwają.

Broni brak jest bebechów (walec zamiast zamka), ale suchy strzał odda. Miałem nawet patent na suchy strzał maszynowy, ale po kilkunastu 'seriach' niestety nie wytrzymał mechanicznie. :(

Jur
Gh Zgr Radosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie