Skocz do zawartości

Repliki broni w rekonstrukcji czyli czego używacie


Rekomendowane odpowiedzi

żeby nie tworzyc kolejnego, podobnego wątku, odgrzewam ten i kieruję do kolegów pytanie: pojawiła się na rynku replika MP 40 Denixa, znając ich różną jakośc, jestem ciekawy jak udała" się Hiszpanom ta. Czy ktoś miał juz z nią do czynienia i zechciałby zamieścic ocenę, wrażenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wolfik – oglądałem go – delikatnie mówiąc jest bardziej niż średni. Pomijając już „bakelity”, które już z daleka kłują w oczy ordynarnym plastikiem (jeszcze do tego mało starannie wykończonym – nieobrobione elementy od formy wtryskowej), to najgorsze, że wykonany jest on ze znalu…
Precyzja wykonania też pozostawia sporo do życzenia.
Wiem, że zabrzmi to nieskromnie, ale podrasowana przeze mnie metalowa zabawka AGM MP40 podoba mi się bardziej niż ten produkt Denixa…

Pozdro
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Bagnety już widziałem, nawet kilku kolegów od nas już ich używa ;) Zaciekawiła mnie za to ta kopia szabli wz.21 z inskrypcją Honor i Ojczyzna" oraz orzełkiem stylizowanym na orła z epoki.
https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum24/bagnety_045.jpg

Wygląda b. ciekawie. Czy można poprosić o więcej zdjęć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat wspieram moją grupę GRH kopiami broni białej i nie jestem jakimś wybitnym specjalistą od szabli ,ale z mojej perspektywy jak oglądam aukcje Allegro to przypomina mi się stary film Parada oszustów . Nie mówię tu o przedmiotach sprzedawanych oficjalnie jako kopie , ale pseudo oryginały . Chcę zdemaskować kilka oszukańczych patentów. Patent nr1 bierzemy dwie szable jedną wz-21 dajmy na to trzy bruzdową firmy Dąb i Ciężar jak wiadomo niezbyt dobrej jakości i szablę pruską tanią i dostępną na rynku . Dorabiamy do głowni wz 21 rękojeść krechowiecką ,rękojeść z 21 montujemy do prusaka i sprzedajemy to wszystko na allegro i czysty zysk krechówka do kilkunastu tysięcy złotych 21 od 3-7 tysięcy a rękojeść do prusaka 100 zł .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zadam kilka pytań do osób bardziej światłych ode mnie Od kiedy na szablach wz 34 napisy i cechy odbioru technicznego były trawione kwasami, nie mówiąc już o wybijanych numeratorami do samochodów.Widziałem kilku facetów zabijających się licytacji o niemiecki bagnet z nazistowskimi trawieniami bagnet owszem oryginał ale trawienia mam wątpliwości widziałem stronę niemieckiej firmy która takie trawienia robi , nie chwaląc się coś takiego zajeło by mi 2 dni . Ostatnio rozbawił mnie klient który sprzedawał osławioną chińską kopię szaszki skorodowaną w gnojowicy .A poza tym widział kto by porządna szabla korodowała na kolor jasno rudy a jej rękojeść na zielono . Z zielonym nalotem spotkałem się raz na łusce artyleryjskiej która spędziła kilka dziesięcioleci jako wystrój obory ,takie kolory czuć z daleka chemią . Naturalna barwa patyny to brązowa nawet z nie dającymi się usunąć na metalu plamami barwy miedzi , to miejsca gdzie ze stopu utlenił się cynk a pozostała porowata miedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenne uwagi, ja ze swojej strony proszę o kontynuowanie tematu, dążenie do doskonałości w rekonstrukcji niestety wykorzystują fałszerze, czerpiący zysk z braku wiedzy nas użytkowników, dziękuję za podzielenie się wiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie