Skocz do zawartości

Dziś 56 rocznica mordu na Zygmuncie Szendzielarzu Łupaszce


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kategorycznie sprzeciwiam się jakiejkolwiek propagandzie na tym forum.Jest tu miejsce na hobby, pasję czy jak to zwał .Politykę proszę sobie uprawiać w domowym zaciszu albo napisać list do politycznej gazety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega langfuhr usilnie chce zarobić żółtą kartkę.
O sowieckich pachołkach to już niejaki Moczulski Leszek grzmiał z sejmowej mównicy i wszyscy wiedzą jak to sie skończyło - też okazał się TW". :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Akagi
Moczulski grzmiał i 8 lat w latch 80. odsiedział ( za to, że był w latach 60. TW ?) Czy znasz innego działacza opozycji, który tyle przebywał w zakładach karnych?
Dlaczego za nazywanie żołnierzy podziemia andytami" nie grozi żółta kartka? Tak samo jak za pozytywne oceny Jaruzelskiego? Czy jest to forum kopaczy lewaków i lewicowców (w nazwie nic takiego nie widziałem), czy też może sympatie antypolskie są chętnie aprobowane,a inne zagrożone sankcjami?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczulski grzmiał i 8 lat w latch 80. odsiedział ( za to, że był w latach 60. TW ?)


Moczulski był jeszcze członkiem PPR a jak mu to udowodniono to i jeszcze przynależność do PZPR oraz straszne aparatczykostwo to stwierdził, ze wstapił do PZPR aby ją niszczyć od środka. Znam bardziej odważnych bohaterów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolego Jerzyn! Słów brak.. podziwiać Jaruzelskiego za udział likwidowaniu podziemia po wojnie o wojnie jaruzelsko-polskiej" nie wspominając.... poczułem się obrażony, kolego Woytas. No ale cóż - wolność słowa, za którą się kryją takie antypolskie hasła.
No ale ok, to jest forum historyczne..

W nocy był na tvp2 program z Panem Bartoszewskim o Jasienicy, który był adiutantem Łupaszki, a o ich aresztowaniu wypowiadał się sam Gomułka rzucając podejrzenie w czasie przemówienia na Jasienicę (za donos??) -imho ciekawa sprawa...

Na początku kwietnia 1944 r., po odprawie w komendzie Okręgu, został przypadkowo aresztowany u swojej teściowej przez Litwinów, którzy przekazali go władzom niemieckim. Niemcy zaproponowali mu wówczas zaprzestanie walk i wspólną akcję przeciwko sowieckiej partyzantce, a w zamian dostawy uzbrojenia. Por. Z. Szendzielarz odmówił, zasłaniając się brakiem kompetencji do tego typu kontaktów. Został pod koniec kwietnia zwolniony najprawdopodobniej przez samych Niemców, którzy potraktowali to jako akt dobrej woli wobec komendy Okręgu w celu nawiązania ponownych rozmów."

Powiem tylko tyle, że gdyby to byli żołnierze NSZ, nie zostawiono by na nich suchej nitki za tą współpracę" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy okres w historii ma swoich bohaterów i swoje ofiary. A historia panie jerzyn jest szara". Barwy czarne i biał proszę zostawić na zajęcia z plastyki.

Dyskusja merytoryczna o Łupaszce - proszę bardzo. Osobiście jest to dla mnie postać ciekawa, walcząca o wolność Polski z narażeniem życia i bez oglądania się na konsekwencje.
Stawiania jednka znaku równości między nim a Jaruzelskim jest nieporozumieniem - nie te czasy, nie te wydarzenia.
Jaruzelski grzechów ma wiele na sumieniu. Przede wszystkim grudzień 1970 roku, myśle bardziej niż stan wojenny.
Ale czy wszystko co przeżył było złe? Inaczej, czy wszystko co robił miało na celu zniszczenie państwa i narodu polskiego?
Absolutnie nie, proszę postwaić się w jego sytuacji, popatrzeć z jego perspektywy.
Przecież to samo o co oskarżacie Jaruzelskiego ma miejsce w tych dniach - obecna władza, podobno z obozu niepodległościowego próbuje pozbyć się politycznych przeciwników za wszelką cene , wszelkimi metodami. A metody jakich używają bracia Kaczyńscy, Maciarewicz i spółka jako żywo przypominają Stalina i jego klikę. Tyle, że może nie mordują w zaciszu Łubianki. No bo gdyby mogli...
Tak więc panowie, czasami, trzeba starć się spojrzeć z tej drugiej strony. Czasami powstają ciekawe obserwcje. Polecam.

JaH

ps. Panie jerzyn, trochę umiaru w słowach - mniej ataków osobistych, więcej merytorycznie.
Jedną żółtą krtkę już panu załatwiłem u Bociana, za scysje z Parowozem, pracuje pan na drugą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze poradzimy sobie bez Wladzy Najwyzej czyli Bociana...
Panowie wroccie do dyskusji a dajcie spokoj osobistym wycieczkom- bo moze okazac sie ze zoltych kartek bedzie wiecej


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 20:20 20-02-2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.Czytaliście X Pawilon" Stanisława Krupy ps.Nita" z Batalionu ośka"?
Siedział na Rakowieckiej w jednej celi z Łupaszką".
Poświęcił mu jeden rozdział swej książki.
Warto przeczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grechu - Moim zdaniem Moczulski wysiadł z czerwonego tramwaju na stacji Niepodległość" i za ten okres go cenię.
Herbstnebel - Jaruzelski jest dla mnie śmieciem, który dawno powinien być sądzony za swoją agenturalną działalność (prowadzoną przez całe dorosłe życie)
AKMS - Boli mnie, że jest wśród nas tyle homo sowieticusów". Jakie media twoim zdaniem są katolicko - prawicowe (zostaw biedne toruńskie radio w spokoju).
Akagi - Merytoryczna dyskujsja i porównywanie metod Kaczyńskich do stalinowskich. Brzydzę się donosicelstwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh ludzie przystopujcie troche ; )

To że ktoś jest śmieciem to można mówić do kolegów z piaskownicy raczej, takze jerzynie, dobieraj lepiej słowa bo unoszenie sie emocjami z merytoryczna dyskusja nie ma nic wspólnego ; ) Pomijajac fakt że generał nie jest osobą którą bym szanował, to poza masą czerni miał też jakies plusy, a jeśli nie plusy to chociaż działania których nie można nazwać antypolskimi.

Jednakże niejaki AKMS jest moim zdaniem z tej samej kategorii co parowóz, a tacy krzykacze są w moim odczuciu nizej niż taki jaruzel - on przynajmniej COŚ robił, wy natomiast drodzy koledzy tylko krzyczycie swoje hasełka, tak jak was partyjna propaganda przyuczyła i naginając wszystko byle tylko postawić na swoich dziwnych pogladach (bo każde skrajne poglądy są dla mnie dziwne - a wasze szczególnie ; o)

Także apeluje o troche rozsądku, myślenia i to niekoniecznie sloganami, a jakiejś katolickiej propagandy to poza tv trwam nie widziałem w telewizji, a trwam nie oglądam i nie zamierzam, jak wieksza czesc społeczeństwa która często nie posiada nawet do tej stacji dostępu - a jaka niby inna stacja sieje coś co można nazwać propagandą? Polsat? TVN? a może TVP? nie bądźmy niedorzeczni ; )

Pozatym śmiesznie brzmi określenie 'propaganda' z ust kogoś kto sam ma mocno nacechowane propagandą wypowiedzi, a to że innego typu propagandą to nie zmienia faktu że to lekka hipokryzja, ale to już takie moje odczucia ; o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy natomiast drodzy koledzy tylko krzyczycie swoje
hasełka, tak jak was partyjna propaganda przyuczyła"

A to bardzo ciekawe. Skoro juz mnie rozszyfrowałeś, mój domorosły Freudzie-Holmesie, to racz mnie oświecić, co za hasełka partyjne wykrzykuję? Cytuj, cytuj...
Usiłujesz jawić sie jako niezależny i postronny obserwator a jednak sam wyjeżdżasz z takimi wyśfiechtanymi bzdurami jak cytat wyżej.
Heh, jestem z tej samej kategorii co Parowóz, przyznaje sie: jak spojrzę na kobiete w ciąży to sie rodzi czerwone dziecko a jak jade przez wieś, to sie kury nie niosą...
Tutaj kazde zdanie odmienne (a juz nie daj Boże pochwalające w czymkolwiek PRL) od narodowosciowego bełkotu niemieckojezycznych nicków, to najwieksza zbrodnia-dobrze, ze jak narazie jeszcze nie karana sadownie. Piszesz, że w Polsce nie zauważyłeś katoprawicowej propagandy-słabo patrzyłeś. Cały ten ******* rząd jest nia przesiakniety: wszedzie tylko ksieza, swiatynie opatrzności (za 40 mln-kiedy padaja szpitale i domy dziecka), wyburzanie komunistycznych budynków, zmiany komunistycznych nazw ulic, zdejmowanie seriali z ramowki tv jako niepoprawnych politycznie, autolustracje, wywalanie wszystkich milicjantów z Policji i odbieranie uprawnien kombatanckich i stopni zolnierzom i f-szom PRL (i nieważne ile i gdzie pracował), rydzykTV relacjonujacy zawiazanie koalicji (zapomniales juz-gdzie byl wtedy tvn?), TW, teczki, szafy i wciaz ta sama sieczka w tv: komuchy byli źli-my jestesmy dobrzy"! Jesli dla Ciebie to nie jest propaganda, to gratuluje obiektywizmu. A najlepsze jest to, że w wiekszoscie wypowiadaja sie mlode szczury, ktore komune to znaja z filmow Barei albo 50-letni weterani" AK (nawet niedawno jeden z czlonkow pis zostal zaprzysiezonym zolnierzem AK" bo mial patriotyczne tradycje rodzinne). A jak myslisz, skad kaczynscy maja tytuly naukowe? Z Londynu? Nie, z komunistycznych uczelni PRL. A wiesz czego sie wtedy trzebabylo uczyc, z czego zdawac? Jakos im to wtedy nie przeszkadzalo... Moznaby tak pisac i pisac, ale nie ma takiej potrzeby-wystarczy wyjsc na ulice i posluchac co o tym wszystkim mysli spoleczenstwo. I wlasnie to dodaje mi wiary w Polske!
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie